Melyiknek higgyünk?

rgeri

Re: Melyiknek higgyünk?

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2018.04.01. 21:48

Ezt is szoktam használni. Mind a kettő szerintem elég jól használható.

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Victorius

Hozzászólás Szerző: Victorius » 2018.04.27. 13:07

Sziasztok,

Nem pontosan ideillő a kérdésem, de nem szerettem volna külön topikot nyitni neki.

A hétvégén Szentgotthárd környékére utazom, és arra gondoltam, remek alkalom arra, hogy kevésbé fényszennyezett helyeken végre ismét reaktiváljam a távcsövem, és észleljek néhány dolgot.

A kérdésem az lenne, mivel fokozottan amatőr vagyok, hogy az év ezen időszakában és a nyugati határszélen milyen bolygók, esetleg galaxisok észlelését javasoljátok kevés rutinnal rendelkező embernek? Lesz nálam egy bino is. :)

Köszönöm
Drazsé for president!
Vizi Péter

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.04.28. 08:35

Gyakorlatilag ugyanazt látod Szentgotthárdról, mint Záhonyból: kb. telehold, azaz mélyegezés kilőve. Marad maga a Hold, ami teleholdkor is tartogat észlelnivalót a csipkézett peremvidékével, Napnyugta után a fényesen ragyogó, de elég picike Vénusz, meg a Jupiter, ami 11 után már egész jól észlelhető. A Mars és a Szaturnusz hajnaltájban észlelhető csak.
D.Laci

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.04.28. 21:59

Vizi Péter írta:Gyakorlatilag ugyanazt látod Szentgotthárdról, mint Záhonyból: kb. telehold, azaz mélyegezés kilőve. Marad maga a Hold, ami teleholdkor is tartogat észlelnivalót a csipkézett peremvidékével, Napnyugta után a fényesen ragyogó, de elég picike Vénusz, meg a Jupiter, ami 11 után már egész jól észlelhető. A Mars és a Szaturnusz hajnaltájban észlelhető csak.

Szóval összefoglalva jelenleg a Hold miatt semmi, amit érdemes nézni, hacsak hajnalig nem akarsz nézelődni, mert akkorra csupa víz minden cuccod.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
Attila

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.28. 22:35

Victorius írta:... A kérdésem az lenne, mivel fokozottan amatőr vagyok, hogy az év ezen időszakában és a nyugati határszélen milyen bolygók, esetleg galaxisok észlelését javasoljátok kevés rutinnal rendelkező embernek? Lesz nálam egy bino is. :)

A telihold miatt csak fényesebb kettősök és változócsillagok, valamint bolygók.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Időjárás / Aktuális észlelési körülmények”