Fókuszreduktor

kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Fókuszreduktor

Hozzászólás Szerző: kazi » 2020.05.13. 13:14

Ezt találtam:
The f/3.3 reducer was designed for small chip cameras. It pinches a 38mm wide field down to 12.5mm on the 8" SCT, for instance. It really doesn't work well for visual use because the illuminated field is so narrow.

The f/6.3 reducer, on the other hand, allows you to reach the maximum visual field of an 8" SCT with normal 1.25" eyepieces, like a 32mm Plossl.

What a reducer does NOT do is illuminate a larger field than the instrument is capable of.

Make sure, if you use the f/6.3 reducer visually that you keep your eyepiece field stop diameters to 30mm or less or you may notice fairly severe vignetting in the outer field.

If you can find the earlier Celestron, made in Japan, get that. Otherwise, the Meade and Celestron are fairly equivalent.

Make sure you get the reducer for the SCT and not the reducer for the new Edge HD or ACF--they have different correction.
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Fókuszreduktor

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.05.13. 13:24

kazi írta:
2020.05.13. 13:14
Ezt találtam:
The f/3.3 reducer was designed for small chip cameras. It pinches a 38mm wide field down to 12.5mm on the 8" SCT, for instance. It really doesn't work well for visual use because the illuminated field is so narrow.

The f/6.3 reducer, on the other hand, allows you to reach the maximum visual field of an 8" SCT with normal 1.25" eyepieces, like a 32mm Plossl.

What a reducer does NOT do is illuminate a larger field than the instrument is capable of.

Make sure, if you use the f/6.3 reducer visually that you keep your eyepiece field stop diameters to 30mm or less or you may notice fairly severe vignetting in the outer field.

If you can find the earlier Celestron, made in Japan, get that. Otherwise, the Meade and Celestron are fairly equivalent.

Make sure you get the reducer for the SCT and not the reducer for the new Edge HD or ACF--they have different correction.

Köszi Zoli!
Ez hasznos info számomra, főként ami a vignettálásról szól.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Fókuszreduktor

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.05.30. 18:59

Tegnap megérkezett a várva várt Meade f/6,3 reduktor/korrektor az LX200 SC-hez, amit ma fel is csavartam a távcsőre.
Csak egy Apex 28mm-es 2" okulár volt kéznél a garázsban nálam, és egy távoli kémény képét tudtam szemügyre venni nélküle és vele.
Az időjárás egy darabig úgy látom nem is hagy más lehetőséget.
Ezzel az okulárral nem tapasztaltam vignettációt, a kép pedig világos és éles volt.
Az igazi vallatás majd a csillagos ég alatt lesz, amikor alkalom adódik rá.
Nagyon vártam már az érkezését, most meg a derült eget.
Jó tapasztalatokat szereztem az angliai RVO céggel.
Segítőkészek, gyorsak és korrektek voltak a rendelt eszközök tekintetében.

www.rothervalleyoptics.co.uk

Ajánlom őket mindenkinek.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Fókuszreduktor

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2020.05.30. 19:54

D.Laci írta:
2020.05.30. 18:59
Tegnap megérkezett a várva várt Meade f/6,3 reduktor/korrektor az LX200 SC-hez, amit ma fel is csavartam a távcsőre.
Csak egy Apex 28mm-es 2" okulár volt kéznél a garázsban nálam, és egy távoli kémény képét tudtam szemügyre venni nélküle és vele.
Az időjárás egy darabig úgy látom nem is hagy más lehetőséget.
Ezzel az okulárral nem tapasztaltam vignettációt, a kép pedig világos és éles volt.
Az igazi vallatás majd a csillagos ég alatt lesz, amikor alkalom adódik rá.
Nagyon vártam már az érkezését, most meg a derült eget.
Jó tapasztalatokat szereztem az angliai RVO céggel.
Segítőkészek, gyorsak és korrektek voltak a rendelt eszközök tekintetében.

www.rothervalleyoptics.co.uk

Ajánlom őket mindenkinek.

D.Laci
Szia.
Köszi a linket.
A kinézett eszközök jóval olcsóbbak náluk,mint például az Astroshop-nál.
Viszont olvasom,hogy nem szállítanak távcsöveket az Egyesült Királyságon
kívül :cry: .
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”