6-8 mm-es okulárok tesztje

Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.08.07. 18:01

Attila írta:
Vizi Péter írta:Sajnos az idei okulárteszt ... elmarad. ...


Nagyon nagy kár érte... :? :( :cry:

MDA


Tényleg kár.
Azt hiszem sokunknak hasznos fogódzót jelentett, legalábbis nekem biztosan.
Ennek köszönhetem az SW Panorama készletemet és milyen jó, hogy felkeltettétek az érdeklődésemet iránta.
Örök hála!
/Azért aki kíváncsi a többi darabjára a készletnek nyugodtan megnézheti, szívesen megmutatom, akár a hozott
okulárjával össze is hasonlíthatja Tarjánban./

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.08.07. 20:20

Laci, a meglévő okulárjaidhoz hasonlitva mi a véleményed az ujakról? Képminőség, ilyesmi.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.08.08. 09:42

géza írta:Laci, a meglévő okulárjaidhoz hasonlitva mi a véleményed az ujakról? Képminőség, ilyesmi.


Én is kíváncsi vagyok, hogy mit fog válaszolni Laci, de ha eddig nem voltak pl. Pentax, TeleVue vagy Takahashi oklijai, akkor nem hiszem, hogy volna versenytársa.
Bár, ha a Panorama üvegek minőségi szórása is amolyan "kínais", akkor bármi elképzelhető... :mrgreen:

És azt is tegyük hozzá, hogy mi csak a sorozat egyik darabját teszteltük tavaly Tarjánban; ezért is érdekel engem is Laci véleménye.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.08.08. 13:31

MCSE-imázsfilm?
Na és ha valaki nem tud jelentősen emelni az imázson? Az csendesen meghúzza magát a Részögembör korcsmájánál, és csak sötétben merészkedik elő, akkor úgyis mindenki fekete. :)

Sajnálom hogy nem jön Kása Jani, ámbár egy halvány reménysugár még van a tábor végéig. Én amolyan csendes okulártesztet azért fogok végezni, amikoris néhány kölcsön kuncsorgott nagylátószögű vallatását szeretném okulásomra foganatosítani.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.08.08. 15:12

Ha lent leszek távcsővel, természetesen bárki jöhet okulártesztelni, de a szervezett formát idén ki kell hagynom.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.08.08. 15:15

Sidius írta:... Én amolyan csendes okulártesztet azért fogok végezni, ...


Oda én is szívesen bepofátlankondék, szintén saját okulá(rosodá)somra. :D

Milyen cső végébe fogod dugdosni a cuccokat?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.08.08. 15:18

Vizi Péter írta:... a szervezett formát idén ki kell hagynom.


Dehogy kell; csak nem akarod... :mrgreen:
(Éjszaka, fény nélkül szerintem nem forgat Balázs.)

És ha meghívlak egy (vagy több) sörre? :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.08.08. 17:21

A 202/600-as van most vallatásban, éppen összeállt annyira, hogy lehet vele nézelődni. A segéd most csak 1,5 fokig nem vignettál, nagyobbat majd csak az ősszel tudok csiszolni, de egyáltalán nem biztos, hogy végül nagyobbat szerelek be, még gondolkozom. Maga a tubus is csak 2 fokig nem árnyékol. A kihuzat egyszerű forgatós még, de szerintem elleszünk azzal is. Ez egyelőre különben jó is így, mert a korrektorokkal meg itthon folyik a kísérletezés, és így könnyű kivenni a kihuzatot.
Elvileg lesz ott a táborban Nagler okulár is, nem is egy. :D Kíváncsi vagyok, hogy mindenféle egyéb segédeszköz nélkül mit tudnak ebben a tubusban.

Egyébként jelenleg 4950 g a tubus tömege okulár nélkül, nemrég mértem meg. Szombaton dugtam az ALCCD-t először a kihuzatba, ami igazi izgalmas feladat volt a forgatós rendszer miatt. 250-es fókuszú, F/5,6-os telebjektívvel próbáltam eddig fotózni (mélyégen különben szárnypróbálgató vagyok). Most a csipre jutó fényerő az eddiginek több mint háromszorosa. 5 s idővel felsejlik az M57 központi csillaga. :D
A pólusra állás úgy zajlott a próbamechanikával, hogy "kb. most a Polarisra mutat az óratengely". De már nem bírtam cérnával, ki kellett próbálnom a kamerával...
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.08.08. 20:47

Attila írta:
Vizi Péter írta:... a szervezett formát idén ki kell hagynom.


Dehogy kell; csak nem akarod... :mrgreen:
(Éjszaka, fény nélkül szerintem nem forgat Balázs.)

És ha meghívlak egy (vagy több) sörre? :D

MDA


Gondolom a forgató stáb se non-stop forgat.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: 6-8 mm-es okulárok tesztje

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.08.09. 09:50

Attila írta:
géza írta:Laci, a meglévő okulárjaidhoz hasonlitva mi a véleményed az ujakról? Képminőség, ilyesmi.


Én is kíváncsi vagyok, hogy mit fog válaszolni Laci, de ha eddig nem voltak pl. Pentax, TeleVue vagy Takahashi oklijai, akkor nem hiszem, hogy volna versenytársa.
Bár, ha a Panorama üvegek minőségi szórása is amolyan "kínais", akkor bármi elképzelhető... :mrgreen:

És azt is tegyük hozzá, hogy mi csak a sorozat egyik darabját teszteltük tavaly Tarjánban; ezért is érdekel engem is Laci véleménye.


MDA


Szervusztok!

Röviden az eddigi tapasztalataim kedvezőek az SW Panorama készlettel.
A formaterv az nem egy Lamborghini, de a belbecs szerintem egészen jó.
Nagyon praktikus az állítható pupillatávolság, a működése sokkal jobb, mint a TV Radián megoldása.
A 7mm-es darabját a meglévő TeleVue Radian 6mm-es oklimmal tudtam összehasonlítani és nagyon közelinek találtam a látott képet amellett, hogy a nagyobb látómező mindjárt elárulta hogy melyikbe nézek.
A 15mm-es darabját a Hyperion 13mm-esével és az ES 82°-os 14mm-esével tudtam összehasonlítani és a leképzése számomra egyértelműen jobb volt.
Az SW Panorama 23mm-es darabját a Hyperion 24mm-es és az ES 82° 24mm-es darabjával tudtam összemérni, az eredmény ugyan az volt mint az SW Panorama 15mm-esnél.
Amióta használom a készletet, eladtam a Hyperion 8 ;13;24mm-es fix fókuszú darabjait.
Amiket összehasonlítottam azt ugyan azzal a távcsővel néztem ES AR 152/988 akromát.
Remélem lesz lehetőségem az eredményről meggyőződni egy nagyobbacska APO-val is a közeljövőben.

Üdvözlettel: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”