Ortho okulárok

géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.23. 13:23

Kedvesek ezek a gratulációk, ám inkább pénz kellett hozzá mint ész. Azért köszönöm. Még el kell hoznom................................................................................................................................................................................................................................................................................Laci itt lejjebbre válaszul (nem szívesen nyújtogatnám az oldalt ilyesmivel) nem mentem, nyugodt vagyok mert megvan. Kutyául vagyok, dátha. Majd időben dicsekszem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2016.01.29. 17:06-kor.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.23. 14:28

Amint elhoztad Budapestről és lesz rá alkalmad ki is próbálni az ég alatt, várjuk a részletes beszámolódat, tapasztalatodat és a fényképeket az okulárokról. Nagyon sokszor pénzből van a leg kevesebb, ezért, hogy céljainkat megtudjuk valósítani. Tudod Géza, nekem most egy napprizmára fájdult meg a fogam, remélem tavaszra sikerül megvásárolnom, mire jönnek a jobb idők... No de erről majd a nap fórumon írok, ha aktualizálódott a beszerzése. :mrgreen:

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.29. 14:22

géza írta:Kedvesek ezek a gratulációk, ám inkább pénz kellett hozzá mint ész. Azért köszönöm. Még el kell hoznom.


Géza, ha vitted már a készletet? Igaz, az időjárás nem kedvez a teszteléseknek. De azért a rossz idő után egyszer a jó is megérkezik ;)

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.30. 15:29

Végre valamit mondhatok. Enyhe köd, célban az ablak elött lévő fa kérge. Mint egy holdi táj, 50m re. Forgatom a revolvert, 6 - 10 - 18 - 32mm. Mellbevágóan kontrasztos képek. Ja, az ablak duplaüveg, használt...mára ennyi.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1697
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.01.30. 18:30

géza írta:Végre valamit mondhatok. Enyhe köd, célban az ablak elött lévő fa kérge. Mint egy holdi táj, 50m re. Forgatom a revolvert, 6 - 10 - 18 - 32mm. Mellbevágóan kontrasztos képek. Ja, az ablak duplaüveg, használt...mára ennyi.



Gratulálok Géza!
Végre a kezedbe foghattad és belenézhettél.
Lesz még jobb idő, a feltétel a kipróbáláshoz 50%-ban adott, Te már készen állsz.
Őszintén örülök, szurkoltam Neked, hogy sikerüljön.

Üdvözlettel: D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2016.01.30. 19:01-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.30. 18:44

géza írta:Végre valamit mondhatok. Enyhe köd, célban az ablak elött lévő fa kérge. Mint egy holdi táj, 50m re. Forgatom a revolvert, 6 - 10 - 18 - 32mm. Mellbevágóan kontrasztos képek. Ja, az ablak duplaüveg, használt...mára ennyi.


Gratulálok Géza, hogy hamarább sikerült megvenned a dolgokat, mint ahogy tervezted korábban! Most már a távcsöved mellé rendelkezésre áll egy sor okulárkészlet, amivel meglehet majd kezdeni a tél végi vagy majd a tavaszi észleléseket. Érdemes lesz pár planetáriumi programot, csillagászati évkönyvet is beszerezned, ha még nem áll rendelkezésedre. Amelyek segítenek az észlelések tervezésében.

üdvözlettel.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.02.08. 19:09

Első parfocal sorom. Tehát csak pattintgatom körbe a nagyításokat (mint a vaj, zoom érzés..) és mégis kell az élességen fokuszálgatnom egy- négy millimétert okuláronként. Nem tudom, ez belefér az igéretbe? A parfokalitásnak precízebbnek kéne lenni nem? Más okulársoroknál stabil fix? Nem volt ilyennel dolgom még. Szerk:.........................................kinéztem , (23:10 elött) pásztázgattam a Geminiben. Felhőtlen ég. Tetszik a dolog a Hyp 5nél pontszerűbb a BCO 6 bár ez a 100x- os ma mintha sok lenne. Könnyeztem , emiatt hamar abbahagytam.Szerk.2.:................................... látómező 6-10-18 52fok valóban. Gyorsan tudtam régebbi darabjaimat összehasonlítani a szerkezet révén, meglepetések adódnak mivel nem lihegtem a sietségtől. Ezen eltűnődtem.. Egy tanulság, két kézzel kell forgatni, pehelykönnyen helyre pattan. Műanyag? Az ötletet az iskolai gyötört mikroszkópanyaguk strapabíró tanulsága adta. Pontosan állnak be ma is . Remélem is...Szerk.3.:.......................https://stargazerslounge.com/topic/1750 ... ry-so-far/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2016.03.09. 20:00-kor.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.02.10. 22:12

A mai esősben az asztalon játszogattam a Q-T el felszerelve állványra. A forgótányér alatt az okulárszorító csavart körülményes meghúzni bizonyos beállításoknál. Új átellenes menetet tettem be a szokásaim miatti kényelmetlenség ezzel megszünt. Eleinte szokatlan volt a hosszú karon lévő szerkezet rángatás mentes állítgatása a ferde tengelység miatt, "kétkezeztem" érezzem a síkja helyzetét helyes forgatásához. Azóta a dolgot elagyaltam, egy kézzel is megy gyengéden. Érdekes, a készletnek semmi gumi-műag. szaga nem érezhető. A 600mmre nagyításaim : 18,7 - 33,3 - 40 - 100 x, a 2,25ös Barlovval : 42.2 - 75 - 135 - 225 x második körben folyamatosan lesznek. El fogok lustulni. Egyébként igen kellemes nap volt. Szerk.:..........................................feb.11 du. öt körül kék égben a hold. Mare Crisium. Felcsavartam alul a tartozék Barlowot, "zoomolok" 75 - 135 - 225x...és szinte ropog a kontraszt. Egy rendes okulár sokat jelent nincs mese. A Hyp 5 28mm toldóval 187x el is szép volt, a nagyobb látószöge teret ad a képnek. Szerk.:.......................................feb.12. gondolat merült fel, mélyégre Hyperion - bolygóra Classic O , ki döntené el? Maradva a közép, megbízható, kisebb költségű Baadernél. Nagyobb csövek esetében ( tükör - lencse) vannak-e módosulások a képben. Egyáltalán, a szempont, ami szerint optikát itélünk...nem tudom. Szerk.:.........................feb.13. esik egész délutánig. Mikor elállt, a tárcsára sorakoztatott régi okulárjaim vizsgáztattam - más híján - fakéreg holdi tájra. Nem tartom marhaságnak, sok tanulsággal szolgál. Barlovok, okulárok cseréje, sorrendben nézés, ilyesmik. Az ember mindíg észre vesz valami újat. Ennyi. Laci, Gábor, meg vagytok elégedve? Ha már olyan kedvesen, drukkoltatok érte.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.03.02. 15:52

Baader Classic Ortho 10mm vs Televue Plössl 11mm

http://www.cloudynights.com/topic/45203 ... ossl-11mm/

Mások is dilemmáznak.
Ha jól értettem, akkor a hozzászólók szerint hasonló képet mutat a két okulár.
Azért az figyelemre méltó, hogy a BCO itthon lényegesen olcsóbb mint a TVP.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.03.08. 10:39

Ez a Baader a lencséit jó bevonatokkal látja el, ettől ezek "világosabb" képet adnak. Középkategória felsö. Középkategóriás nagyszámban gyártott csövekhez talán nem is gyakorlatias drágább minőségibb okulárokat használni.
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”