Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.22. 22:50

Hát akkor most kell írni nekik, és felvásárolni a zöld-fehér betűst, aztán kétszeres áron továbbadni, mert sajnos a fél okulárvilág azon agonizál, hogy a BGO nincs többé, a Kokusai Kohki ortho (amit japán orthoként emlegetnek) szintén nincs többé, a Baader Kínában gyártatja az új sorozatát (a talpig feketét fehér betűkkel) ami meg Mo-on tutira nem kapható. Külföldön is csak az utóbbi hetekben jelent meg.
Schneyolo
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: Schneyolo » 2013.01.23. 11:44

Levente írta:

Szia!
Sajnos az ortho okulárokkal nincs gyakorlati tapasztalatom, de mivel én is binobenézővel észlelek, érdekelne hogy neked milyen okulárjaid vannak párban, és hogy mi vált be igazán a binobenézőhöz, és hogy milyen távcsővel használod?
A Baader ortho oksikról nem sokat hallani, talán azért mert a két távcsőbolt nem forgalmazza. :( Pedig tényleg olcsóbb mint a japán.
Egyébként az orthokról azt hallottam hogy 7mm-es fokuszig kényelmes a használata binobenézőhöz.
Neked mi a tapasztalatod?
[/quote]


Köszönöm a sok hasznos infót. Lehangoló :( . Így nem hiszem, hogy belevágok a megvásárlásukba. Maradnak a régi japán 0,96 "-os okliaim. Nem tudom van e egyáltalán olyan okli gyártó aki nem kínában készítteti az okliait?

Ezeket párban 7 és 9mm-es fókusszal szoktam használni binobenézővel. Kb. 15 éve használok ilyen benézőt. Először a 17cm-es Yoloval aztán a 23cm-es Yolo-val, most meg a 23cm-es lencsével. A 7-es és 9-es oklikba nem vészes a betekintés, nekem még nem okozott kényelmetlenséget a pupillatávolság.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.23. 23:05

András írta: fehér betűkkel) ami meg Mo-on tutira nem kapható.


...mondtam tegnap, de azóta kicsit változtak a dolgok: )

Attila, milyen fókusz kellene?
(Egyébként más fórumokon az a kevés szerencsés eddig jókat mondott az új Baader-orthoról, kínai ide vagy oda)
Schneyolo
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: Schneyolo » 2013.01.24. 08:48

András írta:
András írta: fehér betűkkel) ami meg Mo-on tutira nem kapható.


...mondtam tegnap, de azóta kicsit változtak a dolgok: )

Attila, milyen fókusz kellene?
(Egyébként más fórumokon az a kevés szerencsés eddig jókat mondott az új Baader-orthoról, kínai ide vagy oda)



Szia!

PM-be elküldtem!
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.26. 12:43

Schneyolo írta:Szia! PM-be elküldtem!


Olvastam, a TV Plössl nem felelne meg a célnak? Nem pont ugyanazok a fókuszok, mert 11 és 20mm, de attól még jó lehet.
Schneyolo
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: Schneyolo » 2013.01.26. 16:55

András írta:
Olvastam, a TV Plössl nem felelne meg a célnak? Nem pont ugyanazok a fókuszok, mert 11 és 20mm, de attól még jó lehet.


Csak olyan okli jöhet, szóba ami kevés lencséből áll és bolygózni, kettősözni perfekt. Úgy néz ki a 12-es és a 18-as fókusz megoldódott. Most a régi 0.96" 5mm-es japán orthom, mellé keresek egy párt.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.28. 14:05

András írta:A Baader régi orthoszkopikus okulárja is Japánban készült, de azt már nem forgalmazzák, azt olvastam, azért, mert a cunami elvitte a gyárat. Ez volt a BGO (Genuine Ortho) néven is ismert ortho, de úgy tűnik, csak volt... .


Legalábbis ez volt az egyik verzió, amit találtam a neten. A másik: a kúpos tetejű orthok (Circle-T, UO, UO HD, stb...) gyártásáért felelős japán úr nyugdíjba vonult, és a gyárát becsukta. Hogy a Baader esetében melyik igaz, azt nem tudom.
Libor
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2011.07.31. 14:01

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: Libor » 2013.01.28. 15:32

András írta:a kúpos tetejű orthok (Circle-T, UO, UO HD, stb...) gyártásáért felelős japán úr nyugdíjba vonult, és a gyárát becsukta.

Egy biztos, a weboldalán ez áll: SOLD OUT & Gone Forever :- (
http://www.kkohki.com/English/kkohkiparts.html
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.28. 15:48

Libor írta:
András írta:a kúpos tetejű orthok (Circle-T, UO, UO HD, stb...) gyártásáért felelős japán úr nyugdíjba vonult, és a gyárát becsukta.

Egy biztos, a weboldalán ez áll: SOLD OUT & Gone Forever :- (
http://www.kkohki.com/English/kkohkiparts.html


Én is azt hittem, hogy ez a weboldala, de aztán leesett, hogy a KK is egy forgalmazó, de nem a gyár maga: merthogy Dobsonokat is forgalmaz, olyan "synta-szerűeket". Lehet utálni vagy isteníteni a kínai termékeket itt, nade amikor a japán ember veszi a kínai ipar remekeit, az azért pikáns, na mindegy, ezt hagyjuk.
Libor
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2011.07.31. 14:01

Re: Okulár 65+ látómezővel - melyiket?

Hozzászólás Szerző: Libor » 2013.01.28. 20:43

Így van, jogos - írhattam volna pl. University Optics-ot is, mert van aki úgy ismeri. Japánban a Kokusai Kohki cég forgalmazta, talán a legtöbben így ismerik. Az oklikat Tany márkanév alatt gyártották (ami állítólag egy Tani nevezetű tokiói úriembert takar) - gondolom innen a Circle -T márkajel.
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”