Fotontöbbszöröző okulár

Sidius

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.18. 15:33

Úgy van az Géza, ahogy MDA leírta. A több fény miatt többet látsz/könnyebben, mint egyébként. De nem lesz jobb felbontásod semmiképpen. Tehát ezzel nem lehet utolérni egy sokkal nagyobb távcső teljesítményét. Amúgy meg most a nyáron néhány rendszeresen mélyegező kolléga is megmustrálta a 202/600-as csövemet. Gondoltam, hogy többet fognak látni vele, mint én, de nem gondoltam, hogy annyival, amennyi akkor kiderült. A bolygókon azt is látom, amit a kamera is csak lehelletfinoman mutat, itt meg nem láttam. Szóval edzeni kell.
Nekem ha ilyen E-okulár a kezembe kerülne, rögtön a keresőbe szúrnám, mert könnyebb lenne megtalálni vele mindent. Egyébként ezenkívül nekem is a kamera+képernyő kombináció a szimpatikusabb. Nagyon kíváncsi lennék arra is, hogy ez az elektronikus okulár mit mutat egy nagyon színhibás objektívvel. Elvileg azt a hibát is erősítenie kéne, ami viszont az ibolya környékén már nagy halo a csillagok körül. A próbaképek meg tükrössel készültek, így sokkal nem lettem okosabb. Annyit viszont látni vélek, hogy a tükör normális hibái továbbra is korrekciós tagot fognak követelni.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.21. 08:52

Azt nem értem, miért mindig csak kis aperturákkal párositva mutatják ezeket a spec új "okulárokat". Nagy (10 centi feletti) nyilások esetében talán valami fizikai határt jelentene a hatalmas fényességnövelés? 53
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.21. 09:46

géza írta:Azt nem értem, miért mindig csak kis aperturákkal párositva mutatják ezeket a spec új "okulárokat". ...


Na, ez egy jó kérdés, Géza. :D

Azt nem hiszem, hogy a nagyobb távcsövek "fénybősége" okozna problémát; egy erős jelen gyengíteni - ha szükséges egyáltalán, de itt inkább kisebb erősítés alkalmazásáról beszélhetnénk - mindig sokkal könnyebb, mint a nagyon gyengét erősíteni (nem csak a jelszint, de az SNR szempontjából is).

Inkább marketing okokat sejtek a háttérben. A cucc ölég drága lehet, amit tovább drágítana egy nagy és minőségi műszer ára, így az már eladhatatlanná tenné a felszerelést.

Bár a törpe lupés monitort (szándékosan nem használom rá az okulár szót...) ettől még valóban adhatnák külön.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.21. 09:57

Ugy nézem, egyes példányok (kanadai is..) csak sima keresőnek kisképernyőznek, a jel memóriába folyik (jegyzőkönyv) és nagyképernyős méret. Mikor mire kell. A kisképernyős célkövetős is. Lespórolva. Azokra a telefonszerü külső szerelvényekre gondolok. Meg városból is lehet mélyegezni (mondják a reklámozásában).
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.02. 15:48

Hová tegyelek eV. Nem fotontöbbszöröző, de nem is teljesen ccd. Ott vagy a cső végén, van egy nagyitód is az amatőrök miatt (üveg ! üveg !) hogy lássuk amit éppen nézünk ám hozzád van applikálva (nem bevonat de ami nem teljesen üveg) valami kiegészitő. Ezzel vesztve a tiszta idea okulárilag. Ott vagy ahol ókulárnak (ó !) van helye, Még üveggel is birsz (az amatőrök miatt) de ez már nem az igazi ( Idea). Talán "az az izé ott az okulár helyén", túl hosszú. Tud valaki rövidebbet ? A béke kedvéért. Meg hozzá is kell szokni, más van profibb teleszkópoknál az okulár (melléklet a vikiből) helyén.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: cbo » 2018.11.02. 17:39

Akarhogy is cifrazod, valojaban egy nagyitoval nezel egy kepernyot, Amen.

En biztos nem fogok nezni egy ilyet.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.02. 17:50

Azördögtuggya. Nekem ez a legolcsóbb kétszázezret megér. https://www.kickstarter.com/projects/13 ... ref=8l7qit ez már "okulár" nélküli, legújabb.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.02. 18:04

cbo írta:
2018.11.02. 17:39
... En biztos nem fogok nezni egy ilyet.
Én sem.

De ha távcső-független eszköz lenne, és pl. egy 30 vagy 50 centis cuccba is fel lehetne dugni a mezőn, talán több értelmét látnám.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.11.02. 18:10

.géza írta:
2018.11.02. 17:50
Azördögtuggya. Nekem ez a legolcsóbb kétszázezret megér. https://www.kickstarter.com/projects/13 ... ref=8l7qit ez már "okulár" nélküli, legújabb.
No ennek van a legkevesebb köze a valódi észleléshez :mrgreen:
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.02. 18:43

http://www.hamamatsu.com/resources/pdf/ ... I0007E.pdf Ezt ismeritek? Képerősítők. Monokrom érzékelővel, kapilláris csöves elektronsokszorozóval és mini képernyővel - amint egy lencsével saját szemmel lehet nézni. Hát ha ezt bedugnám a félméteres tükör fókuszába, akkor bizony élőben láthatnám a közeledő földsúrolókat is, ha tudnám, hogy merről gyünnek! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”