Mutasd az okulárjaidat!

vadfene
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.19. 17:12

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2018.02.25. 18:01

sziasztok
Nem olyan régen regisztráltam, most sikerült végigolvasnom ezt a topikot.
Látom elég alacsonyan szállnak errefelé a Takahashi-k meg a a TeleVue-k, gondoltam bemutatok egy másfajta extrém irányzatot, remélem nem köveztek meg nagyon érte:)

Cél a ár-érték arányának maximalizálása volt, a lehető legolcsóbb kategóriában.

A lenti pakk összesen 75k HUF volt, egy árva szűrő és a 45°Amici kivételével minden újonnan vásárolt.

90/1250 Virtuoso Mak-hoz vettem őket.
Tervben van a csere egy 127-es Mak-ra vagy SC-re (azt még elbírja a Virtuoso mount).

Balra fent szűrők, a napszűrő kivételével minden Kínából rendelve.
A napszűrőt itthon vettem, balga fejjel úgy gondoltam, hogy itthon majd valami minőséget kapok - a szemünk világán ne spóroljunk. Nos, még a "Made in China" felirat is hibásan van rászitázva...
Az UHC kb 5k volt, CloudyNights-n bemérette valaki a Lumiconnál, az eredmények alapján ez egy elég jó minőségű broadband szűrő (SVBONY "márka").
A színes szűrőket egyben rendeltem szintén Kínából, a 7 összesen volt 8k HUF, a #47 lila egy használt darab itthonról.

A binoviewer egy "BST Starguider" kamumárka, de egészen egyben van, nem vignettál, nem lötyög, szép képe van, bár összehasonlítási alapom nincs. A helikális oksifoglalat nagyon kényelmes. 43k volt postával együtt, UK-ból rendelve, járt hozzá 2x 32mm Plössl (jobbra lent), 1.6x és 3x korrektor is (középen fent). FMC-nek tűnnek.

Közép-középen egy 0.5x reducer található, soha nem használtam semmire, valószínűleg nem is fogom. A 2 Barlow mellé rendeltem, hogy ne billegjen a táska:) 1000 HUF volt egyébként, többrétegű bevonat, Kínából.

A bárium oksik gyárilag jártak a távcsőhöz, lehet veszek még belőlük egyet-egyet, ha már binoviewer.

A maradék oksikról rendelés előtt nagyon pozitívakat olvastam CloudyNights-on.
2x 23mm, 10mm, 4mm 62°aszférikus oksik. Parfokális szett, multicoated.
Összesen a 6 oksi 12k HUF volt, vagyis darabja 2000 HUF.
A 62°tényleg annyi kb.
A mezőlencse tényleg aszférikus, és itt a trükk, nem üveg, hanem valószínűleg akril:)
Ennek megfelelően illik vigyázni rá, nekem eddig nem karcolódott, de nincsenek illuzióim, nem fog 40+ évig
kitartani, mint egy Zeiss mondjuk.
A 23mm-es és a 10mm-es képe nagyon szép, simán pariban van egy tucatPlössl-el, és ugye 62°az azért nem 50°.
A széleken sem húz el, mondjuk ez nem nagy szám f/14-nél.
A 4mm-esek sajnos ölég gagyik, de kitekerhető a beépített Barlow, így egy decens kb. 7mm-es oksi lesz belőlük.
Összességében ez 6 oksi egy low-end GoldLine áráért, nem bántam meg, hogy megvettem.

Ja és egy 45°-os Amici középen fent, erre nem sok szót vesztegetek - teszi a dolgát, földi megfigyelésnél
kényelmes.

Véleményem szerint ez a szett alkalmas arra, hogy egyfajta "mile long - inch deep" bemutatót adjon olcsón egy kezdőnek. Ha nem jön be, kb árában eladható - ez ritka kincs távcsöves kiegészítőknél.
Ha bejön, már lehet tudni, hogy milyen irányba induljunk el, hiszen sokmindent kipróbálunk, jöhetnek az orthók, vagy a széles látómező, ami tetszik.
Ne bántsatok nagyon:)
4.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.25. 19:23

Jó sokminden, a Virtuosohoz biztosan jó lesz. Nem tennéd be, hol találtad meg, mennyi idő alatt jött meg és vám ilyesmik.. ez is érdekes lenne. A beszerzés történetét jó lenne elolvasni. Egy "mindeneshez" (SW70/500) talán jó is lenne a binózása.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.25. 19:40

Ha Te elégedett vagy vele, akkor mi miért ne lennénk? A lényeg, hogy örömöt okoz a szett és használod. Hajrá!
Sidius

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.02.25. 21:21

Ahogy Péter mondja! Ez a szett, ha használva van, többet ér, mint egy sorozat Nagler a szekrényben.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.25. 22:58

vadfene írta:sziasztok
Nem olyan régen regisztráltam, most sikerült végigolvasnom ezt a topikot.
Látom elég alacsonyan szállnak errefelé a Takahashi-k meg a a TeleVue-k, gondoltam bemutatok egy másfajta extrém irányzatot, remélem nem köveztek meg nagyon érte:)


"Megmondom az őszintét": engem a bemutatott üvegeid hidegen hagynak. De ha neked tetszik és élvezed, akkor minden oké (ahogy már mások is írták). Evés közben jön meg az étvágy, és talán pénzed is lesz később jobbakra.

DE!!!

Ahogyan "megágyaztál" a készletednek abban a hab-inzertes alukofferban, az mindent elmond rólad...
Láttam én már közel ezerdolláros Televue Ethos-t porosan a kupi sarkába dobva, meg méregdrága szűrőket, amiken nem lehetett átlátni (nem mondom kinél, mert még olvassa és megsértődik...).

Aki ennyire nagy becsben tartja a cuccait, mint Te, az számomra etalon!!!

GRATULÁLOK!!! (Nem az okulárokhoz, hanem a hobbid szeretetéhez.)


Üdv,
MDA


u.i.: ez aranyos: "még a "Made in China" felirat is hibásan van rászitázva..." :lol: :lol: :lol:
Tudod, én "köztudottan" imádom a kínai portékákat... :mrgreen:
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.25. 23:23

géza írta:... Egy "mindeneshez" (SW70/500) talán jó is lenne a binózása.


Én is azzal verem be a szöget a falba, meg a cefrét is jó keverni vele... :mrgreen:

Na jó, a 80/400-tól valóban klasszissal jobb. Azt még bottal sem piszkálnám. ;)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.26. 09:39

Nagyon szépen megcsináltad a tárolást, sok örömet kívánok a szetthez. És a feltöltött kép ütött is egy szeget a fa fejembe. Hasonló megoldáson görcsölök, min Te, de sötétszürke szivacsot választottam betétnek (elegáns? ;) . Viszont ezt a képet nézve beugrott, hogy "na de édes öcsém, a sötétben hogy fogod kivenni a sötétszürke szivacsban, hol vannak az oklik?). Na, ez kapufa.
Apropó, Ti hogyan azonosítjátok be sötétben a hasonló formájú okulárokat? Mármint amin nincs jól látható felirat. Érdemes egy ilyen szivacs betétet cimkézni?
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.26. 09:49

Nem. A nagy kapkodásban ugyis összekevered. Régi tapasztalat.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Tom » 2018.02.26. 10:02

Nekem sorrendben vannak betéve a szivacs tárolóba, nem is kell odanéznem, tudom melyiket veszem ki.
De eprsze nekem sokkal szerényebb a gyűjteményem.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.26. 10:29

géza írta:Nem. A nagy kapkodásban ugyis összekevered. Régi tapasztalat.

Pont ezt szeretném elkerülni. Mind a kapkodást (rosszat vettem ki, melyiket vegyem ki), mind az összekeverést.
Üdv: Frigyes
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”