Mutasd az okulárjaidat!

meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: meunier » 2012.03.10. 12:54

Itt azt írják a fórumozók, hogy a Baader sajnálatos módon befejezte az orthoszkopikus sorozatának forgalmazását:


Sebaj, innen lehet rendelni a gyártótól. :)
http://www.universityoptics.com/125inch.html
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.03.11. 20:55

Üdv! Lenne egy kérdésem!

Kinéztem magamnak egy Celestron Omni 6mm-es okulárt a makszutov-on bolygózásra meg kis kiterjedésű objektumok figyelésére (pl planetárisok) Az LM mérete nem igazán érdekel hanem a jó leképezés a fontos számomra meg persze 10-11ezret szánnék rá. Később még tervezem egy 4mm-es oksi beszerzését is...

Van valakinek tapasztalata ezekkel az okulárokkal kapcsolatban? Esetleg ellenvetés...

Vagy még felj9tt bennem hogy használtan is vennék okulárt (már ha az optikai elemek kifogástalanok). Szóval bolygózásra használnám főleg.

Előre is köszi.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: András » 2012.03.18. 19:10

meunier írta:Sebaj, innen lehet rendelni a gyártótól. :)
http://www.universityoptics.com/125inch.html


Itt az utód, áprilistól forgalmazzák:
http://www.hyperionzoomlover.blogspot.c ... -32mm.html

Itt olvastam, néhol van egy kis hajtépés, hogy mi ez, miért ilyen olcsó, jó -e vagy sem (nem is kapható még, na mindegy:)

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... art/1/vc/1

Cseh Viktor írta:Üdv! Lenne egy kérdésem!
Kinéztem magamnak egy Celestron Omni 6mm-es okulárt a makszutov-on bolygózásra meg kis kiterjedésű objektumok figyelésére (pl planetárisok)


Nekem nincs ilyenem, de mivel nem válaszolt más: szerintem ebben az árkategóriában (10E Ft) nagyjából mindegyik plössl ugyanazt tudhatja, sokféle márkanéven ugyanaz az egy-két távolkeleti gyártó által készített szimmetrikus plössl-t forgalmazzák. Viszont arra, amire kellene, arra meg pont jók. A LM közepén szinte mindegyik mai okulár jó képet ad. A horrorisztikus árat az esetek 80%-ában a nagy látómezőért és szélkorrekcióért kell kifizetni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára András 2012.03.18. 19:23-kor.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.03.18. 19:15

András írta:
meunier írta:Nekem nincs ilyenem, de mivel nem válaszolt más: szerintem ebben az árkategóriában (10E Ft) nagyjából mindegyik plössl ugyanazt tudhatja, sokféle márkanéven ugyanaz az egy-két távolkeleti gyártó által készített szimmetrikus plössl-t forgalmazzák. Viszont arra, amire kellene, arra meg pont jók. A LM közepén szinte mindegyik mai okulár jó képet ad. A horrorisztikus árat az esetek 80%-ában a nagy látómezőért és szélkorrekcióért kell kifizetni

Azért érdemesnek tartom megjegyezni, hogy az ebben az árkategóriában található a SkyWatcher Plössl oklik Kínában készülnek, mig a Celestron-ok Taiwanon. Előbbiken belül egyrétegű bevonat van, utóbbiakon ott is többrétegű.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: András » 2012.03.18. 19:38

SzarkaLevente írta:Azért érdemesnek tartom megjegyezni, hogy az ebben az árkategóriában található a SkyWatcher Plössl oklik Kínában készülnek, mig a Celestron-ok Taiwanon. Előbbiken belül egyrétegű bevonat van, utóbbiakon ott is többrétegű.


Nekem is van egy valóban fmc tajvani példány, és érdekes módon eltérő színűek a lencsék, az egyik tag fűzöld, a másik inkább mélyzöld. Egyik kedvenc oklim amúgy.

Kíváncsi volnék, mennyit spórolt a kínai ezen, hogy a két belső felületről lehagyott valamit. (Na ezért a mentalitásért utálom őket... Még annak ellenére is, hogy szerintem nem sokan vannak, akik ezt a nüansznyi különbséget észreveszik, vagy netalántán zavarja őket.)
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: meunier » 2012.03.18. 19:41

Nem én írtam! :)
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: András » 2012.03.18. 20:24

meunier írta:Nem én írtam! :)

De te is írhattad volna : ))
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.06.28. 21:04

A kis lencsés 90-eshez gyárilag kaptam egy 10mm -es és egy 25-ös Super Bárium okulárt.
Vettem melléjük egy 6mm-es Planetary -t. Szép képe van, de fele olyan fényes mint a 10mm-es.
(vagy csak én érzem úgy)
Egy ismerősöm mondta, hogy ezekben elég kevés lencse van és ezért ilyen világosak.
A kérdésem az lenne, hogy Super Bárium-ból nincs csak ez a két méret, illetve mi van ami olcsó és hasonlóan fényerős?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Levente » 2012.06.28. 22:43

csoknyai attila írta:A kis lencsés 90-eshez gyárilag kaptam egy 10mm -es és egy 25-ös Super Bárium okulárt.
Vettem melléjük egy 6mm-es Planetary -t. Szép képe van, de fele olyan fényes mint a 10mm-es.
(vagy csak én érzem úgy)
Egy ismerősöm mondta, hogy ezekben elég kevés lencse van és ezért ilyen világosak.
A kérdésem az lenne, hogy Super Bárium-ból nincs csak ez a két méret, illetve mi van ami olcsó és hasonlóan fényerős?


Szia!
Ha növeled a nagyítást akkor csökken a fényerő.
A te esetedben 90-ről 150-re nő a nagyítás, természetes hogy sötétebb lesz a kép.
Ez nem okulár függő.
Levente
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.06.28. 23:01

Köszönöm, bár ezzel együtt is kicsit fura, ott tartok, hogy a 10-est a barlow első lencséjével (így asszem 7,5-es) többet használom mint a planetary-t.
Biztos velem van baj, de mintha szebb és világosabb képet adna. (tudom a 7,5 még nem 6mm de elég kemény különbséget érzek)
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”