Ortho okulárok

mőnich lászló
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.15. 09:18

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mőnich lászló » 2015.10.28. 19:27

Gábor1967 írta:
mőnich lászló írta:Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Takahashi Abbe Ortho okulárjairól?

Üdv,
M.Laci


Hamarább találsz nemzetközi fórumokon ismertetőt erről az okulárról, mint hazai viszonylatban. A Taka amúgy is egy más kategóriát képvisel... aki ilyen okulár beszerzésén gondolkozik, az hosszabb távra tervez.

üdv,
Gábor


Igazad van, hosszú távra tervezek. ;)
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.10.28. 20:06

mőnich lászló írta:
Gábor1967 írta:
mőnich lászló írta:Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Takahashi Abbe Ortho okulárjairól?

Üdv,
M.Laci


Hamarább találsz nemzetközi fórumokon ismertetőt erről az okulárról, mint hazai viszonylatban. A Taka amúgy is egy más kategóriát képvisel... aki ilyen okulár beszerzésén gondolkozik, az hosszabb távra tervez.

üdv,
Gábor


Igazad van, hosszú távra tervezek. ;)


Milyen fókusztávolsággal rendelkező okulárt néztél ki? Milyen műszerhez fogod használni?
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
mőnich lászló
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.15. 09:18

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mőnich lászló » 2015.10.28. 23:15

Milyen fókusztávolsággal rendelkező okulárt néztél ki? Milyen műszerhez fogod használni?


4 és 10 mm-es példányok érdekelnének. 10 centis apoban használnám, abban, ami az adatlapomon van.
Utánaolvastam és azt írják, hogy nem jobb a képe a nálunk is kapható fujiyama orthokénál.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.10.29. 09:48

mőnich lászló írta:
4 és 10 mm-es példányok érdekelnének. 10 centis apoban használnám, abban, ami az adatlapomon van.
Utánaolvastam és azt írják, hogy nem jobb a képe a nálunk is kapható fujiyama orthokénál.


Nos ez igazán meglelő, ha tényleg lehet hinni a tesztet végző személy leírásának. Ha egymástól függetlenül, több forrás is megerősíti a leírtakat, akkor elgondolkodtató, hogy meg e vedd (?) a Takát.

Vásárlás előtt sajnos nem áll módunkban ki próbálni egy egy okulárt, ezért néha nem azt kapjuk cserébe mint amit várnánk az okulártól...

A Takahashi név a nagyvilágban mint fogalom szerepel... ezért is meglepő ez a dolog.

Azzal volna az ember, hogy az orthójuk minőségileg (már csak az ára miatt is) magasabb szintet képvisel a többi orthóhoz képest. De mivel kezem közt még nem járt ilyen okulár, ezért véleményt mondani nem tudok róla.

Esetleg a LE sorozatából a 10 és a 3,6 mm okulár? Bár ezek ára húzósabb.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2468
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mephi » 2015.10.29. 10:28

Találtam egy érdekességet.
Arról már többen írtak itt a fórumon, hogy az University Optics H.D. Abbe Orthoscopics okulárok megfelelnek a nálunk is kapható japán HD-Ortho -nak (Kokusai Kohki /Fujiyama).

De a szintén az UO honlapján található University Super Abbe Orthoscopics okulárok (http://www.universityoptics.com/125inch.html) vajon megfelelnek az itthon kapható ugyanolyan fókusztartományú Castell Orthoszkopikus okulárok-nak (http://tavcso.hu/?o=termek&te=Cor048)?

Itt is arról lenne szó, hogy csak a felirat más, de a belső ugyanaz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mephi 2015.10.29. 10:30-kor.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
mőnich lászló
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.15. 09:18

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mőnich lászló » 2015.10.29. 10:29

Gábor1967 írta:
mőnich lászló írta:
4 és 10 mm-es példányok érdekelnének. 10 centis apoban használnám, abban, ami az adatlapomon van.
Utánaolvastam és azt írják, hogy nem jobb a képe a nálunk is kapható fujiyama orthokénál.


Nos ez igazán meglelő, ha tényleg lehet hinni a tesztet végző személy leírásának. Ha egymástól függetlenül, több forrás is megerősíti a leírtakat, akkor elgondolkodtató, hogy meg e vedd (?) a Takát.

Vásárlás előtt sajnos nem áll módunkban ki próbálni egy egy okulárt, ezért néha nem azt kapjuk cserébe mint amit várnánk az okulártól...

A Takahashi név a nagyvilágban mint fogalom szerepel... ezért is meglepő ez a dolog.

Azzal volna az ember, hogy az orthójuk minőségileg (már csak az ára miatt is) magasabb szintet képvisel a többi orthóhoz képest. De mivel kezem közt még nem járt ilyen okulár, ezért véleményt mondani nem tudok róla.

Esetleg a LE sorozatából a 10 és a 3,6 mm okulár? Bár ezek ára húzósabb.

üdv.,
Gábor


Cloudynighton olvasgattam teszteket. A közvélekedés az volt, hogy nem rossz okulárok, de nem is jobbak, mint a többi ortho. Azóta rendeltem baadert meg fujiyamát. A Taka LE sorozatához volt szerencsém. Szenzációs okulárok és talán nem is megfizethetetlenek annyira.
mőnich lászló
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.15. 09:18

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: mőnich lászló » 2015.10.29. 10:33

Ez az University Optics működik még? Évekkel ezelőtt próbátltam tőlük rendelni, de valamiért nem sikerült.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.10.29. 10:41

mőnich lászló írta:Ez az University Optics működik még? Évekkel ezelőtt próbátltam tőlük rendelni, de valamiért nem sikerült.


A honlapjuk alján 2015-ös frissítési dátum szerepel. Európába hajlandó szállítani a cég, kérdezted őket? E-mail, PayPal rendeléssel szerettél volna vásárolni?

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.10.29. 11:03

mőnich lászló írta:
A Taka LE sorozatához volt szerencsém. Szenzációs okulárok és talán nem is megfizethetetlenek annyira.


Az okulárban alkalmazott ED tagnak köszönhető a jobb képalkotás. A teljes sorozatot tudtad használni vagy csak néhányat? Én kereséshez, földfény és mély - ég észleléshez használom a saját 50 mm-es okuláromat. Pazar, briliáns képalkotása van.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Ortho okulárok

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.10.29. 15:38

mephi írta:De a szintén az UO honlapján található University Super Abbe Orthoscopics okulárok (http://www.universityoptics.com/125inch.html) vajon megfelelnek az itthon kapható ugyanolyan fókusztartományú Castell Orthoszkopikus okulárok-nak (http://tavcso.hu/?o=termek&te=Cor048)?

Itt is arról lenne szó, hogy csak a felirat más, de a belső ugyanaz?


Szerintem ua. a kettő.
Amihez nekem volt szerencsém azon nem volt felirat, úgy volt a legolcsóbb.
Pár dolláért a Mephit-t is rányomják.
Egyébként kinai vacak, köze sincs az igazi Ortho minőséghez.
Egy jobb plöss inkább!

Egyébként a Kson a cég aki gyártja őket.
Tudsz közvetlen is rendelni tőlük sokkal olcsóbban.
http://www.kson.com.cn/
http://www.ksonoptics.com:8081/prdList/40.html

http://kson.en.alibaba.com/product/1351 ... ieces.html
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”