"Általános árapály"- mi az?

gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

"Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.19. 08:33

A topik címében feltett kérdésre a válasz: bizonyíthatóan csaknem minden olyan jelenség, amit most a "sötét anyagokkal" próbálnak magyarázni.
A világmindenség legfontosabb fizikai tényezője, ami jelenleg a klasszikus fizika és az elméleti csillagászat legelhanyagoltabb területe.
Amellyel a Hubble törvény, a galaxisok sebessége, a flyby anomáliák, a műholdak pályamódosulásai (süllyedés- távolodás), égitestek törései stb. magyarázhatók. (Csak a Hold távolodását hagytam ki, az közismert).
Ezeket nem véletlenül említem: bizonyításaim vannak rájuk, amelyek árapály energetikai vizsgálatokon alapulnak.
Szeretném azokat publikálni, vagy legalább beszélgetni róluk, ha van aki érdekel.
Három publikációm van készen a tárgykörben:
- A flyby anomáliákról
- A galaxisok sebesség anomáliáiról
- A Föld felső légkörének vizsgálatáról a közeli műholdak árapály süllyedés figyelembevételével.

Észrevételezésre szívesen megküldeném őket illetve beszélgethetnénk a tárgyról.
Hátha a nagy gyorsító nélkül is megoldható?
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.19. 08:49

A korszakalkotó tudományos elmélet publikálásának, véleményezésének első lépéseként internetes amatőr fórum helyett ajánlom a rövid összefoglaló egy, a témában szakértő egyetemi tanárnak való elküldését.
Üdv!
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.19. 08:58

Nem ironizálásra van szükségem, hanem beszélgetésre a témáról.
Keress magadnak más topikot.
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.19. 09:06

"Három publikációm van készen"

Heti-havi rendszerességgel bukkannak fel "nagy" elméletek ilyen fórumokon, mert a szakértők nem veszik komolyan azokat. Nemrégiben valaki még perrel is fenyegette az egész magyar fizikus társadalmat (itt, a fórumban megtalálod a fejleményeket), úgyhogy ne sok jóra számíts.
Szerintem inkább te keress másik "publikálási" lehetőséget.

viewtopic.php?f=59&t=1449&start=700
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.07.19. 10:34

Kedves "gépész"!
Alapvető kérdés: ismeri-e a kérdés(ek) klasszikus és modern szakirodalmát? Enélkül nem is szabad belevágni. (Nem ismeretterjesztő cikkek/könyvekre gondolok, hanem magas szinvonalu szakmunkákra.) Az árapály-jelenségnek az elmúlt másfél évszázadban óriási szakiorodalma lett! Ezekből legalább az alapvetőket ismerni kell.
Kulizoli szerintem nem ironizált, hanem röviden összefoglalta a reális tényeket.
Üdvözlettel: BQ.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.19. 10:50

Kicsit beleolvastam a fórumba, amelyet eddig távolról nagyon tiszteltem, és továbbra is azt teszem.
Én az árapály témáról akarok beszélgetni: lám, a fórumon egyetlen ilyen topik nincs, talán bejegyzés se. Tehát messzemenően igazat mondtam!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.23. 22:37-kor.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: zozee » 2012.07.19. 11:01

gépész írta:Kicsit beleolvastam a fórumba, amelyet eddig távolról nagyon tiszteltem, és továbbra is azt teszem.

Ezért ismételten kérlek, hasonó jókivánságokkal menj más topikokba. Én az árapály témáról akarok beszélgetni: lám, a fórumon egyetlen ilyen topik nincs, talán bejegyzés se. Tehát messzemenően igazat mondtam!
Ha pedig te egy "észlelő" csillagász vagy, és az akarsz lenni a jövőben is, akkor kapcsolódj be a témába!

Ez itt ELMÉLETI CSILLAGÁSZAT, ami sem az elméleti fizikával, sem észlelő csillagászattal nem helyettesíthető!
A Csillagvilág pedig remélem, nem csak a ti focipályátok! Émelyitő, ahogyan a másképp gondlkodókkal elbántok...
Ide csak azok jöjjenek, akiket az elméleti csillagászat érdekel!
Őket tárt csillagkarokkal fogadom, téged is, ha végre megleled, ami hiányzik!
Egyébként meg: sipirc innen az összes üstökösöddel!


OFF
Ember, mi van veled? Semmi támadó nem volt abban, amit írt, csak ajánlotta, hogy küldd el a megfelelő helyre.
ON

Hogyan végzed az árapály energetikai vizsgálatokat?

És ebben a pillanatban meg is bántam, hogy hozzászóltam. Pedig érdekel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zozee 2012.07.19. 11:08-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.19. 11:08

Kedves Bartha Lajos
A te írásod hangneme normális, talán beszélgethetnénk.
Nem vitatkoznék azon, hogy mi az irónia, ez a topik az árapályról szól.

Amellyel a geofizika a maga szemszögéből foglalkozik, jól ismerem a BME és a Miskolci egyetem kiadványait.
Nem az a baj, hogy az árapály csilagászati megközelítése a árapály- púpokkal egyszerűen nevetséges, hanem az, hogy energetikai szempontból egyszerűen használhatatlan. Valójában nem is tudják használni ott ahol kellene, hanem részecskefizikai elméletekkel próbálják helyettesíteni.
Egy mérnöki szemléletű árapály energetikai modellel egész más valóságos világkép tárul.
A publikációt pedig csak azért ajánlottam, mert ott van részletesen leírva, amire gondolok. Mert ide felvezetni se könnyű, de ha érdekel bárkit, megpróbálom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.19. 15:34-kor.
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.19. 11:12

"Keress magadnak más topikot"
"sipirc innen az összes üstökösöddel!"
"a másképp gondlkodókkal elbántok..."

1. Hogy melyik topicban mondom el a véleményemet, azt nem egy frissen regisztrált "másként gondolkodó" fogja eldönteni.

2. A "másképp gondolkodás" jelen esetben áltudományost, tudománytalant vagy megalapozatlant jelenthet, mivel itt tudományos érdeklődésű amatőrök, csillagászok, fizikusok cserélnek eszmét. Íme, máris "kvázi ezotérikus tudományos maszlag"-nak nevezed a meglévő elméleteket. Biztosan sok követőre lelsz majd itt.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.19. 11:17

Kedves Pásztor Zoltán
Valóban igazad van, nem volt benne semmi ironikus, máris mindenkitől elnézést kérek, a beírásaim kijavítom és hozzákezdhetünk a témához.
De hogyan? Nem könnyű.
Mert ha egy állitással kezdem, hogy például bizonyítottam, hogy a Hubble törvény= általános árapály" törvény, azonnal azt irhatjátok, hogy világrengető felfedezésekkel menjek az akadémiára.
Ahelyett, hogy szép lassan előbb megbeszélnénk, mi is az "általános árapály", mi az árapály energetika, melyek az alkalmazásai?
Vagyis "megbeszélnénk", ami azt jelenti, hogy mindenki elmondja a véleményt, és udvarias hangnemben megvitatjuk, ahogyan egy elméleti topikhoz illik.
Én ezt szándékoznék tenni.
Tehát: bocsi...
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”