AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Lezárt
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2012.05.06. 17:45

Kérem, nézzétek meg az alábbi YOUTUBE videót.
Az univerzum glóriája egy olyan kozmológiai hipotézis amely választ ad arra, hogy az univerzum érzékelhető része miért tágul gyorsulva, választ ad arra is, hogy mi történt az antianyaggal. A hipotézis szerint az univerzum belső területeit kívülről nagy mennyiségű és energiájú foton veszi körbe. Ezt nevezem a glóriának. A hipotézis szerint az univerzumban megfigyelhető anomáliák miatt a glória nem szuper szimmetrikus, ezért a glória nem szimmetrikus részeinek van gravitációs hatása a glória mint gömbhéj által körbevett területre vonatkozóan.
Üdv:
Bíró Zoltán
http://www.youtube.com/watch?v=ZkZ1_vIwOMc
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.05.06. 20:59

Megnéztem mert ráértem, de...
Amúgy, bár nem vagyok messzemenőkig jártas mindenféle dologban a világegyetemmel kapcsolatban, de ez meredek. Mondjuk az még nem is lenne nagy baj, hiszen első körben minden meredeknek tűnik. A baj az, hogy semmitmondó. Nem bántás, de tényleg...
Mintha ezen a címen már lenne itt egy alfórum. Nem? Bár zárolták, gondolom okkal.
Attillával kell egyetértsek. Nem ide való.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2012.05.06. 23:08

Hogy kissé plasztikusabbra frazírozzam a szóbanforgást: nem azért melózunk vért, izzadságot, könnyet nem kímélve, fenntartva az MCSE-tagság tagdíjából és egy százalékából a szervert, hogy "kozmológiai" hallucinációknak teret adjunk újra meg újra, az idők végtelenségéig, toleranciás alapon. Az internet meglepően tág teret biztosít különféle "elméleteknek", mi itt szeretnénk inkább csillagászattal foglalkozni.

Aki kozmológiával akar foglalkozni, persze nem sufnikozmológiai alapon, iratkozzon be különféle felsőoktatási intézményekbe, tanuljon csillagászatot, fizikát, matematikát, ismerje meg az összes létező vallást (doktoráljon is belőlük, egyenként, plíz, szerintem nem kis task). Képezze magát! Aztán publikáljon tudományosan jegyzett folyóiratokban ANGOL nyelven, fogadják is el az elméleteit olyan pofák, mint pl. Hawking, ne a mi fórumunkon huszárkodjon. A tudománynak megvannak a megfelelő fórumai, ne minket gyötörjenek az önjelölt Einsteinek.

Ez így csak bájtpocsékolás, időrablás.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.05.07. 01:23

Már pedig kövek az égből nem hullanak ... :)
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.05.07. 11:12

bár megfogadtam, h nem szólok itt többet hozzá semmihez, de most valami miatt muszáj. a linkelt videóhoz ugyanis valaki hozzászólt az álnevemben, ráns belgórként, sajnos pozitívan, a youtube-on tegnap regisztrált felhasználóval.

az illetőnek szívből gratulálok, remélem lesz elég vér a pucájában, hogy egyszer jelentkezzen egy sallerért.

és ha már plagizál, legalább arra ügyelhetett volna, hogy hozzám hasonlóan ne használjon nagybetűket.

szánalmas.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2012.05.07. 12:20

Nem is szánalmas, POFÁTLAN!
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.05.07. 14:10

Off: Nah az ilyen dolgokat szeretem. Mármint ha az ember nevével, írásaival úgymond visszaélnek. Megtudlak érteni. Valakik már idéztek a könyvemből többször is. Ok, az én nevemet írták, de jó költőkhöz méltóan egy vers végét átírták, ami ugye már nem ugyanaz. Csak pár sort. Az nem baj, hogy csak náluk van úgy... Egy másik esetben a könyv bevezetőjét tüntették fel másképp mint ami...Néha utánnanézek ezeknek :) Ami teljes értékű, név cím, mű, az hagy legyen. Annak örülök, de átírni, vagy más néven ugyanazt, esetleg a nevében írni mást... Még jó, hogy filmet nem forgatnak újra :D
On
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: meunier » 2012.05.07. 19:57

Valami ilyesmit akartam én is írni egy pár nappal ezelőtt, hogy az MCSE a mi tagdíjainkból (is) működteti a csillagvárost, nekünk elsősorban. Persze, aki nem tagja az MCSE-nek, az is írjon, kérdezzen, érdeklődjön, mert kell az utánpótlás, az érdeklődőknek kell egy észlelőcentrikus fórum és a többi. De az összeesküvés elméletek rajongói, önjelölt Einsteinek, ezoterikusok stb-k ne itt rontsák már a levegőt. Bazi nagy ez az intern(y)et, megtalálják maguknak való fórumokat, ahol a hasonló gondolkodásúakkal olyan elméleteket gyártanak, amilyeneket, csak akarnak.
De végül is, úgy döntöttem, hogy befogom a bagolylesőm, mert bizonyára lenne, akit sértene a beírásom, mert vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy itt helye van mindennek, "virágozzék hát minden virág" filozófiai elvet követve.
Főtitkárúrral messzemenően egyetértek. Remélem ebben a témában az utolsó beírás született.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA KOZMOLÓGIAI HIPOTÉZIS

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.05.07. 20:17

xyfree írta:Off: Nah az ilyen dolgokat szeretem. Mármint ha az ember nevével, írásaival úgymond visszaélnek. Megtudlak érteni. Valakik már idéztek a könyvemből többször is. Ok, az én nevemet írták, de jó költőkhöz méltóan egy vers végét átírták, ami ugye már nem ugyanaz.


Helló xyfree!
Elolvastam a verseidet. Kellemes meglepetés, köszönöm!

- sch-
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”