Napunk, mint a Plejádok tagja

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.02.05. 23:57

Igazán sokat gondolkodtam azon, hogy feszegessem-e még ezt a témát. Nem érdemes, hanem hát néhány kitételre talán reagálni kellene:
"Ami a könyvet ért kritikákat illeti, erôsen elôítéletes gondolkodásmódra vall olvasatlanul, látatlanban szemétnek nevezni bármit, szerintem. Ez általában jellemzi a materiális, tudományos gondolkodást. Elutasító, kizáró a hozzáállás a szellemtudományokhoz, ami tájékozatlansághoz vezet".

Ismerem ezeket a könyveket: összeszednek egy pár tudományos kifejezést, azokat össze-vissza hablatyolva keverik (hiszen valójában nem is értik a jelentésüket), és a laikus olvasónak úgy néz ki, hogy "hű de okos a szerző". No aztán itt van ez a mondat: "tudományos, materialista gondolkodás". Ez, mondjuk ki, falrengető szamárság. A tudomány eleve "megfogható", létező dolgokkal foglalkozik, de attól még nem materialista. Vannak tudománnyal foglalkozó keresztény, mohamedán, sintoista, budhista hívők, sőt - talán levelezőnk még nem hallott rólauk - tudománnyal foglalkozó teológusok, akiknek a hitük szépen megfér az exakt tudománnyal, és nem keverik össze a kettőt. És vannak teljesen materialista tudósok, akik nem azért tudósok, mert materialisták, hanem belső meggyőződésből.

"Jó példaként hoznám fel a buddhisták vallásokhoz való viszonyát. Egy tibeti szerzetesnek természetes dolog, h elfogadja, esetleg fel is veszi a keresztény, vagy akár a mohamedán vallást (is).A jó hittérítô odamegy, és ha a delikvens nem tér meg, jól levágja a fejét. Az elôbb oly gunyorosan említett feltétlen szeretet alapja ez az elfogadás, itt azonban a bizonyítható tények mindenhatósága kizár bármilyen más megközelítést."

No, ez azért már nagyon durva valótlanság! Jó lenne ha felsorolnél tényeket, hogy mikor vágták le a hittérítők a derék budhisták fejét. (A fordítottjára tudok eseteket.) Ha jól emlékszem, itt járt a dalai láma, és nyakán a fejével távozott, de másutt sem mészárolták le a hitéért. Szóval ne terjesszük badarságokat.

"Az, h a könyvben említett 9 dimenziónak nincs köze a tudományosan elfogadotthoz, az nem jelenti azt, h nincs. Csak azt, h valaki egy másik inerciarendszert hozott létre, h kifejezze magát. (Amúgy a különbözô ezoterikák között sincs egyezés a dimenziók tekintetében, mivel igen gyors a fejlôdés, sok a szellemi szintrôl érkezô információ, nem volt ideje kialakulnia egy egységes rendszernek.)"

Nem érzed, hogy ez mekkor zagyvaság? Szavakat halmozol, amelyek így nincsen értelme. Mit neveztek dimenziónak. Ha ezt emlegetitek, akkor annak pontosan definiált értelméhez kell ragaszkodni. Az un. ezoteria nevű babona "gyors fejlődése" olyan, mint ha azt írnád, hogy a sátánisták, vagy a boszorkány tanítás "fejlődése". Nem, ezek a tévhitek visszaesések, az emberi gondolkodás ficamai.

Álláspontja mindenkinek lehet, de ha azt közzé teszi, hát akkor ésszerű indokokkal támassza alá.
És nem gondolkodtat el, hogy az a derék szerző, aki mai jogász kifejezéssel "megélhetési próféta(nő)" badarságokat beszél a Fiastyúkról, akkor a többi mondandója is badarság?

No, üdvözletem, ebből most kiszáállok: BQ.

Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. március 15., hétfő 1:50
Tartózkodási hely: Budapest XIV.
Köszönetnyilvánítás másoknak: 5
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0
Privát üzenet
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2012.02.06. 07:49

Vizi Péter írta:Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy Árpi nem volt agresszív, szemben az eddigi trollokkal, és nem keveri össze a szezont a fazonnal, legfeljebb megpróbálja összekötni. Teljesen korrekt a ma 18:09-es hsz-e.


Szeretném én is, ha mindenki így látná. Ezt próbáltam én is leírni, sokkal kevesebb sikerrel.
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: András » 2012.02.06. 08:23

mudlee írta:Szeretném én is, ha mindenki így látná. Ezt próbáltam én is leírni, sokkal kevesebb sikerrel.


Eddig úgy áll, ti ketten vagytok összesen, akik Ezoterikus Árpi utazásait a plejádok fekete lyukába "korrekt hozzászólásnak" látja. A túlnyomó többség szerint bűzlik.
Varus
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: Varus » 2012.02.06. 09:43

vajdov írta:Kedves hozzászólók!
Igaz, kissé elkanyarodott a téma, de én az eredeti felvetésre adott válaszokra szeretnék reagálni.
Köszönöm azt a sok és sokrétû információt, amik a Nap és a Plejádok nem-kapcsolatát bizonyítják fizikai szinten.
Igazából erre voltam kiváncsi, ezért vállaltam azt, h közröhej tárgyának tegyem ki magam (meg valami polgárpukkasztó szándék, renitenskedés).
Ami a könyvet ért kritikákat illeti, erôsen elôítéletes gondolkodásmódra vall olvasatlanul, látatlanban szemétnek nevezni bármit, szerintem. Ez általában jellemzi a materiális, tudományos gondolkodást. Elutasító, kizáró a hozzáállás a szellemtudományokhoz, ami tájékozatlansághoz vezet.
Jó példaként hoznám fel a buddhisták vallásokhoz való viszonyát. Egy tibeti szerzetesnek természetes dolog, h elfogadja, esetleg fel is veszi a keresztény, vagy akár a mohamedán vallást (is).A jó hittérítô odamegy, és ha a delikvens nem tér meg, jól levágja a fejét. Az elôbb oly gunyorosan említett feltétlen szeretet alapja ez az elfogadás, itt azonban a bizonyítható tények mindenhatósága kizár bármilyen más megközelítést. Az, h a könyvben említett 9 dimenziónak nincs köze a tudományosan elfogadotthoz, az nem jelenti azt, h nincs. Csak azt, h valaki egy másik inerciarendszert hozott létre, h kifejezze magát. (Amúgy a különbözô ezoterikák között sincs egyezés a dimenziók tekintetében, mivel igen gyors a fejlôdés, sok a szellemi szintrôl érkezô információ, nem volt ideje kialakulnia egy egységes rendszernek.)

Jól ismerem a piacon eluralkodott világvége-divathullámot, ami valóban kitermel egy jó adag silány, önjelölt próféciát, stb.. Ez azonban nem ok arra, h elutasítsam bármelyik oldal álláspontját, ugyanannyira örülök a fiastyúkról kapott rengeteg információnak, mint amilyen szívesen utazgatok meditációban a Föld kozéppontjába
(a könyv 1. dimenziója), vagy a galaxis központi fekete lyukába, (9.D), ahol nem adatszerû információk várnak rám, hanem érzetek, esetleg képek (halucinálgatok, a hivatalos álláspont szerint).
Bocsánat, ha megbántottam valakit, csak megpróbáltam megvédeni az álláspontomat.
Csillagos eget mindenkinek!
V.Á.



A "jó hittérítô odamegy, és ha a delikvens nem tér meg, jól levágja a fejét".
Ezt nem lehet tényként kijelenteni.
Bele kell lapozni a lelkiségi irodalmakba: a Távol-Keleten is a hittérítők sokszor üldözésnek voltak kitéve!
El lehet olvasni pl. a keresztény Ly András, Lu Jeromos, Vénard János-Teofán, Miki Pál és társai életrajzát...
Ezek a hittérítők olyan országban működtek (Kína, Japán), ahol virágzott a buddhizmus. Nem biztos, hogy most jó példa volt a buddhisták más vallásokhoz való viszonya... Sajnos buddhizmus sem feddhetetlen, mint ahogy a például kereszténység és iszlám sem az.

Bocsánat, hogy elkanyarodtam a topic címétől.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: zozee » 2012.02.06. 09:58

Az én véleményem szerint ez a topic a fórum szégyene. Egyes hozzászólások minősíthetetlenek, mind hozzáállásban, mind szóhasználatban.
Szörnyű, hogy a sok hasznos téma helyett ez a topic pörög már napok óta.
Ha nincs az a sok semmitmondó reakció, a téma már régen elsüllyedt volna.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.02.06. 10:45

zozee írta:Az én véleményem szerint ez a topic a fórum szégyene.


Egyetértek. Indulatok és személyeskedés nélkül is lehetne válaszolni naiv kérdésekre (ez meg is történt eleinte), vagy egyszerűen csak ignorálni. Persze a kérdezőnek is jelentős szerepe van abban, hogy utána idáig fajult a dolog. A Plejádok szellemlovasainak nem ez a megfelelő fóruma, ez hamar kiderült. Nem kell ezen megsértődni, hanem meg lehet keresni az erre a témára fogékony társaságot, máshol.

Ha moderátor lennék, itt most lezárnám a topikot.
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2012.02.06. 10:55

Mivel a topik célja (elismerten provokáció) és témája (ezoterika) is teljesen idegen a fórum rendeltetésétől, régen törölni kellett volna.
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”