Napunk, mint a Plejádok tagja

vajdov
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.03.15. 01:50

Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: vajdov » 2012.02.03. 13:50

Bizonyos ezoterikus források* szerint a mi naprendszerünk is a plejádokhoz tartozik (vagy fog tartozni mingyárt), a dimenzióugrás az 5. dimenzióba (nem feleltethető meg matematikai,fizikai dimenzióknak) után,
ami a plejádok szintje, a feltétlen szeretet dimenziója.
Kérdésem az volna, hogy ezt csillagtávolság adatokkal lehet-e cáfolni, igazolni, vagy estleg nem törődni az egész kérdéssel. A Stelláriumban nézegettem, a lányok olyan 330-380 fényévre vannak tőlünk, biztos vannak adatok arra vonatkozóan, h egymástól milyen messze vannak. Állítólag az Alcyone a központi csillag, és mi is körülötte forgunk naprendszerestül. Azt már csak apróbetűvel merem odaírni, h ezt maguk a plejádiak állítják.



*Forrás: Barbara Hand-Clow: Kilenc Dimenzió Alkimiája, Plejádi Tanítások a dimenziókról és 2012-ről
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.02.03. 14:13

Kedves vajdov!
Az egész egy elképesztő szamárság. Ha csillagászati ismeretek érdekelnek, akkor komoly könyveket (komoly népeszerűsítőket) nézegess, és ne tudatlan szekta-hívőkre (vagy nagyon is tudatos szélhámosokra, akiknek jó üzlet a misztikus könyvek kiadása)
A Fiastyuk (M45) fiatal un. mozgó halmaz, amelynek csillagai egy közös "fészekből" keletkeznek, és áramlanak szét. Átlagos távolságuk kb. 450 fényév. A Nap sohasem tartozott hozzájuk, nem is fog. A csoport igen fiatal csillagokból áll, ma 400 000 lvre becsülik a korukat, ez kevesebb mint a Nap életkorának tized része (Nap: 5 millió év). A Nap már régen világított, amikor ezek a csillagok még nm is léteztek.
Ez a tény! Üdv: BQ.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.02.03. 14:14

Árpi, ez úgy hülyeség, ahogy van, semmi köze a valósághoz. Ha megiszunk 2 sört, mi is ki tudunk találni ilyeneket. Azok állítanak ilyesmit egyébként, akiknek a legelemibb csillagászati, fizikai tudásuk sincs meg.

Dimenziókról meg lehet beszélni ebben az értelemben, mert semmi értelmük sincs. Még soha senki nem tudta elmagyarázni nekem, mit is értünk ezek alatt a dimenziók alatt. Össze vissza hablatyolnak ezekkel a fogalmakkal, amiket senki sem tud definiálni. Az egész ezotéria tele van ilyen fogalmakkal, kérdezz meg egy főezoterikust, mit jelentenek ezek. Én is kiváncsian várom a válaszukat...

A különböző látók, kontakták meg soha nincsenek számonkérve a be nem jött állításaik miatt. Vajon mi lett azokkal a "nagyszerű és szavahihető, mindenek felett megbízható és hiteles" kontaktákkal, jósokkal, akik azt állították - hangsúlyozom, többszöri, pontosító kérdésemre megismételték - , hogy 2011 június végén, a nyári napforduló után MINDENKI számára láthatók lesznek a Galaktikus Föderáció csillaghajói, mert meg fog történni az első tuti kapcsolatfelvétel a Föld és az Idegenek között. Aztán amikor visszakérdeztem volna június végén, hogy vajon miért nem láttunk semmit, kizártak maguk közül...

Hazudozás, a buta emberek félrevezetése, a kereső emberek megvezetése, kb. ennyi ez a téma.

Árpi, felejtsd el az ilyesmit és higyj annak, amit Te magad látsz. Akár puszta szemmel, akár távcsővel.
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2012.02.03. 14:18

Konkrétan büntetni kéne a hasonló népbutítást... Már maga a "forrás" sem hoz fel bizonyítékot mellette, sőt eleve kizárja a bizonyítás lehetőségét is, amikor azt állítja, hogy nem modellezhető.

A Plejádok egy 75-150 millió éves fiatal képződmény, mely szöges ellentétben áll a Naprendszer 4,6 milliárd évével. Ráadásul csillagászati értelemben hamar fel is bomlik majd... Semmi nem támasztja alá ezt az agyrémet.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2012.02.03. 14:20

Az angol wikiről az adatok. kb 140-120 parsec távolság, a 120 paralaxis módszerrel mérve. Azaz olyan 400 fényévre van. Az egész halmaz látszólagos átmérőlye kb 2 fok. Kb 1000 tagot számlál. A "mag" része 8 fényév átmérőjű, a teljes átmérő pedig 40 fényév körül. Azaz kb 10x-es távolságban van, tehát megállapítható, hogy semmi "közünk" de még a tágabb környezetünknek sem a fiastyúkhoz.. Persze ezt józan paraszti ésszel is be lehet látni, mert ugye nem foglalja el a halmaz a fél égboltot :)
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2012.02.03. 14:56

Azt azért csak ___nagyon___ halkan hozzátenném, hogy az emberiség nagyon sok mindent, sokszor kezelt tényként, aztán kiderült, hogy ja, mégse úgy van:) Én pl még azt tanultam 15 éve, hogy az atom a legkisebb elem. És ha azt mondtam volna, hogy de van ennél kisebb is, akkor 1est kapok és meg is buktatnak.
Nem az ő hibájuk, csak az ___akkori___ tudásuk szerint ezt "látták".

Mi is gondolhatunk most sok mindent, és támogathatunk meg érvekkel, tényekkel, mérésekkel, de lehet az a tény csak most tény, az a mérés csak most pontos, és 15 év múlva kiderül, hogy ja, mégse :)

Ezzel nem megvédeni akarom a fenti állítást, sem a kérdezőt, csak szerintem mi csillagászok (amatőr vagy szakmabeli) lehetnénk kicsit nyitottabbak és nem úgy kezelni mindent, ami nem tény, hogy az nincs.

Persze látom előre, hogy off topic lesz, de azért legyen egy ilyen hsz. is ;)
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.02.03. 15:00

A tudasunk tagul, ez nyilvanvalo. De ez nem jelenti az, hogy az ehhez hasonlo "elmeletek" ujra igazakka valhatnanak.
Az, hogy 15 eve mit tanitottak, nem jelent semmit, ennel jopar evtizeddel regebben tudott, dolog, hogy az atom is aprobb reszekbol all.

--mpt
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2012.02.03. 15:04

A helyedben azért megpróbáltam volna, hátha hallott már valaki legalább az elektronról. :) Persze lehet, hogy az elem megfogalmazást vették túl szigorúan. :)



mudlee írta:Azt azért csak ___nagyon___ halkan hozzátenném, hogy az emberiség nagyon sok mindent, sokszor kezelt tényként, aztán kiderült, hogy ja, mégse úgy van:) Én pl még azt tanultam 15 éve, hogy az atom a legkisebb elem. És ha azt mondtam volna, hogy de van ennél kisebb is, akkor 1est kapok és meg is buktatnak.
Nem az ő hibájuk, csak az ___akkori___ tudásuk szerint ezt "látták".

Mi is gondolhatunk most sok mindent, és támogathatunk meg érvekkel, tényekkel, mérésekkel, de lehet az a tény csak most tény, az a mérés csak most pontos, és 15 év múlva kiderül, hogy ja, mégse :)

Ezzel nem megvédeni akarom a fenti állítást, sem a kérdezőt, csak szerintem mi csillagászok (amatőr vagy szakmabeli) lehetnénk kicsit nyitottabbak és nem úgy kezelni mindent, ami nem tény, hogy az nincs.

Persze látom előre, hogy off topic lesz, de azért legyen egy ilyen hsz. is ;)
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2012.02.03. 15:19

Én is félve tenném hozzá, hogy akkor kémiát sem tanultál 15 éve, Mert ugye a kémia is az elektronszerkezet következménye, ami ugye kisebb mint az atom. :D Másrészt emlékeim szerint az általános suliban ezelőtt 26-28 éve a kémia-biosz terem falán ott lógott a periódusos rendszer, és már eléggé lestrapált állapotban volt akkor is.. Az akkori viszonyok szerint már vagy 20 éves lehetett akkor is az a szemléltető eszköz! :D Másrészt ezelőtt 20 évvel a középsuliban csak 1 évig tanultunk kémiát, de még ott is kitértek rögtön az elején a Pauli kizárási elvre, és az elektronpályák számítására.. azaz, hogy az elektronok hogyan töltik fel a pályákat.. Fizikából pedig alapszinten vettük a rel-elméletet, sőt a határozatlansági elvet is.. Ezek szerint ennyit zuhant volna az okítás színvonala? :D
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Napunk, mint a Plejádok tagja

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2012.02.03. 15:24

Akkor én kérek elnézést ;)
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”