Csillagászat a mitológiákban

Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.03.23. 00:09

astrohist írta:Bár kifejtettem nézetemet az elkéozeléséről és úgy látom változatlanul nem óhajtja megérteni, így hát vitázni sem kívánok, azért nagyon érdekelne, a következő:
"még néhány (összesen 11 helyszín) iránya a föld egy pontjára fut "
Melyik az a rejtélyes 11 pont, amely "összefut". (Egyébként hol fut össze?).
- BQ.


Lajos, ne etesd a TROLL-t!

Most majd olvashatjuk, hogy egy 4500 évvel ez előtt megépített 40 centi széles ködarab +/- 0.00001 fok pontosan valamelyik csillagra néz. De ha nem, akkor BIZTOS volt ott, akkor valami,
+/- 400 év távlatában, mert BIZTOS hogy a világ összes pontján ugyanankkor, ugyanoda felnézett
egy csillagász a 70/500-as távcsövével, és meglátott valamit, ami olyan fontos volt, hogy épített 3 piramist meg egy Szfinxet, pontosan abba az irányba (+/- 0.0000001 fok) állítva.

Én meg azzal küzdök, hogy éjjelente be tudjam lőni Északi állásba az EQ5-öst, de a Polaris 0,75 fokkal arrébb van, mindig más merre, és ha nem sikerült, a csillagjaim csíkot húznak. Pedig nekem a pólus távcsövem majdnem olyan jó, mint amivel Gallilei felfedezte a Jupiter holdjait.

Persze, 4500 évvel ez előtt az embernek ilyen nem kellett! Volt neki UFO bartája, aki
hozott neki kínai számológépet, meg vozott neki holografikus csillagtérképet (letöltötte 4.99-ért az App store-ból), és együtt felépítették 0,000001 fok pontosan a babiloni klotyót, aminek a támláját ha felhajtották szaráshoz, akkor pont egy 13,2 magnis szupernovára nézett. Mert az annyira fontos volt nekik, hogy az UFO gyorsan átrepült Stonehengbe és ott is megépítették a kövekből a Szent Tehénistállót, ami minden évben, pont Február 31-én, pont ugyanarra a Szupernovára néz, mint a Babiloni klotyóülőke támlája és a Szfinx bal füle (ne kérdez, miért a bal, Lajos, te csak egy buta tudós vagy, nem értheted, hogy a Szfinx tájolását KIZÁRÓLAG a beavatottak tudhatják és te nem vagy az).

De mindez csak abban az esetben igaz, ha az ember 155cm magas, és 0,00001mm pontosan oda áll, ahová a beavatottak mondják, és azzal a bal szemmel néz, ami az orrától pont 3.1415....PI(!!!) távolságra lévő pupillán át látszik. Mert he nem pont ilyen az ember geometriája, akkor már bizony, másová néz, és se Szupernova se semmi. Még jó, hogy a babiloni klotyónak, a stonehengi szakrális épületnek és a Szfinxnek volt MÁSODLAGOS szerepe a társadalomban, és az betöltötte a helyét jópár évszázadig-évezredig, miközben a bolygó forgástengelye arrább mászott pár fokkal, a szupernova kihúnyt, és a Szfinx bal füléből is lekoptatott a sivatagi szél pár milimétert.

Szóval Kedves Lajos, ne kérdezz ennyire összetett dolgokat, mert nem fogunk tudni mit kezdeni az IGAZSÁGGAL, ha ezt megosztják velünk.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
éf
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:19

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: éf » 2015.03.23. 22:27

astrohist írta:Bár kifejtettem nézetemet az elkéozeléséről és úgy látom változatlanul nem óhajtja megérteni, így hát vitázni sem kívánok, azért nagyon érdekelne, a következő:
"még néhány (összesen 11 helyszín) iránya a föld egy pontjára fut "
Melyik az a rejtélyes 11 pont, amely "összefut". (Egyébként hol fut össze?).
- BQ.


Tisztelt Bartha Lajos!
Úgy érzem, hogy maradéktalanul megértettem a nézetét az általam felvetett elképzelésről, és tisztában vagyok azokkal a tényekkel, amivel cáfolja a leírtakat. Kérem, nézze meg a linkelt videót, ami az ELTE-en elhangzott előadásról készült.
http://archive.galileowebcast.hu/201501 ... -FULL.html
Az általam fellelni vélt eseményre utaló jelek egy, a légkörön kívül történt robbanás lehetőségét veti fel, amely kb. az É 11fok 49’:NY 38fok 30’ földi koordináták felett történhetett.
Megértem a nézetét, és elnézését kérem, hogy időnként tolakodó módon akartam véleménynyilvánításra késztetni. Kérem, a hozzászólásomra ne reagáljon. Tanulságosak voltak számomra a hozzászólásai. Köszönöm. ÉF
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2015.03.24. 09:12

éf írta:Kérem, nézze meg a linkelt videót, ami az ELTE-en elhangzott előadásról készült.
http://archive.galileowebcast.hu/201501 ... -FULL.html
Az általam fellelni vélt eseményre utaló jelek egy, a légkörön kívül történt robbanás lehetőségét veti fel, amely kb. az É 11fok 49’:NY 38fok 30’ földi koordináták felett történhetett.


Az a baj, hogy egy csomó egymástól független állítást mond, amik között semmilyen összefüggés nincs.

Pl belinkelte ezt a videót, ami egy 10-15 ezer évvel ezelőtt létezett kultúráról szól, és közben arra utal, hogy ez valahogy kapcsolatban van a Stonehenge-dzsel, ami meg 4000 éve épült. Ráadásul a két helyszín olyan távol van az ön által megadott ponttól, hogy egyik helyről sem látszódna, különösen, hogy a videó arról szól, hogy az az objektum Amerikába csapódott be.

Sőt én pl nem tudtam, milyen építmény a Woodhenge, de kíváncsi voltam arra az ellipszis formára, ami az égből nézve egy pontból pontosan kört alkot, megnéztem egy két szatellit képet róla, és nagyon szabálytalan az alakja így nem hiszem, hogy ~0,1%-os eltéréssel mutatna bármerre is.

Remélem, hogy ön is látja, hogy amit mond az nagyon rejtélyesen hangzik, de nem hiszem, hogy bárkit is meg tudott győzni arról a fórumon, hogy annak amit leírt van valóságalapja.

(És mindezt 10 perc interneten való nézelődéssel derítettem ki, anélkül, hogy bármelyik előbb említett tudományos ágban jártas lennék.)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.03.24. 12:45

Kedves Eger Ferenc!
Köszönöm a megadott linket. Sajnos nem sokra mentem vele, mert a gépem nem hajlandó sem mozgóképet, sem hangot adni. Így csak egy derék urat látok, aki feltehetőleg nem paleoindián. Viszont lehet, hogy kiváló izotóp szakértő, de sem a csillagászat, sem az ősembertan nem a kenyere. De nem is hiányzik, mert az un. Clovis kultúráról van némi ismeretem. Éppen ezért tudom, hogy az egész elképzelést, az üstökös-robbanással még a kollégái is határozottan elvetik. Tehát már a kiindulási alap sem helytálló
A lényeges ellenvetést, mondjuk kereken cáfolatot az előttem szóló megírta. Még néhány megjegyzés:
1. Az amerikai kontinens őstörténetét egyáltalában nem ismerik olyan összefüggően és áttekintően, mint az Óvilágét. Pedig az utóbbiban is akadnak nagy fehér foltok, pl. mostanában kezdik azt feszegetni, hogy a neanderi ősember nem halt ki, hanem összeolvadt a cromagnonidákkal (de ez sem teljesen alátámasztott). Egyáltalában nem biztos, hogy a Clovis kultura csak úgy, hipp-hopp eltűnt. - 2. Amióta, vagy félévszázada felvetették az az elgondolást, hogy a szauriusz-család egy kisbolygó becsapódás hatására pusztult ki, divatba jött, hogy minden hanyatlást a kozmikus hatásokra fogjanak rá.. Pedig ez sem feltétlenül helytálló, az őslénytan még féltucat magyarázatot tud a szaurioszok kihalására. Viszont a modern technológiákkal sorra fedezik fel a kozmikus sebhelyeket, amelyek kora a harmad időszaktól szinte napjainkig terjed, hát nem nehéz egy-egy faj kihalásához hozzá keresgélni egy korban nagyjából egyező "csillag sebet" (asztroblámát) a Földön, és megvan a "nagyszerű elmeélet". - 3. Sajnos (vagyis szerencsére) nem tudjuk, hogy egy kozmikus ütközés, vagy robbanás ténylegesen milyen hatást kelt a Föld légkörében, időjárásában. Ezért minden ilyen elképzelés eleve bizonytalan. Egyetlen eseményt, a Tungus robbanást ismerjük, ebből próbálgatnak extrapolálni nagyobb méretű ütközések hatására. Ahány számítás, annyi féle eredmény.
(Mellékesen jegyzem meg, hogy olvastam már, szaklapban arról, hogy al egutolsó eljegesedést - jégkorszakot - kisbolygó ütközés okozta, azután néhány hónap múlva egy másik feltevést, amely arról szól, hogy a legutolsó eljegesedésnek egy kozmikus ütközés vetett véget!)
3. Sajnos az amerikai tudósok (talán saját "nagyságuktól" elkápráztatva) csőlátásban szenvednek: felkapnak egy feltevést, és mindent arra akarnak ráhúzni. A szememben ezzel vesztik a hitelüket.
Végül is, amit már előttem megírtak: ha pl. 10 000 éve volt valami ilyen esemény, akkor annak hatása a3000-4000 évvel ezelőtti emberekre aligha lehet! Kérem mindezeket gondolja át alaposan. Addig is üdvözli: BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2015.03.24. 17:42

Néhány megjegyzés.
Belgya Tamás a PGAA (Prompt gamma neutron activation analysis) vizsgálatban vett részt.
Belgya úr korrekt előadást tartott, többesszám 3. személyben ismertette az elméletet és a „bizonyítékokat”.
Célszerűbb az atomcsill oldalán nézni az előadást, mert ott külön meg lehet nézni a fóliákat is, olvasható formában.
http://atomcsill.elte.hu/letoltes/foliak/10_evf/atomcsill_10_10_Belgya_Tamas.pdf
Az elmélet egy Richardk Firestone nevű pofa alkotta. Miért haltak ki a mamutok és minden más ami 40 kg-nál nehezebb volt...
A ma is élő bölények, medvék stb. biztosan rebellisek voltak. Vannak ilyen fegyelmezetlen állatok, a dinók esetében is minden nagyobb állat kihalt, csak ezek a szemét aligátorok sztrájkoltak...
Nem olyan rég írtam az Ordovícium–szilur kihalási eseményről és ott is említettem, hogy még legalább négy hasonlóan megalapozott elmélet készült az esemény magyarázataként, itt is ez a helyzet.
Az én véleményem nem oszt és nem szoroz, de a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy több szerencsétlen esemény egyidejű bekövetkezése itt is a legvalószínűbb kiváltó ok.

Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.03.24. 18:24

Sajnos az egész história egy kicsit zavaros és összefüggéstelen. A közölt grafikononok inkább csak a arra jók, hogy a tudományosság látszatával kábítsák a laikust. Az egész zavarosságára jellemző:

"A ma is élő bölények, medvék stb. biztosan rebellisek voltak. Vannak ilyen fegyelmezetlen állatok, a dinók esetében is minden nagyobb állat kihalt, csak ezek a szemét aligátorok sztrájkoltak...
Nem olyan rég írtam az Ordovícium–szilur kihalási eseményről és ott is említettem, hogy még legalább négy hasonlóan megalapozott elmélet készült az esemény magyarázataként, itt is ez a helyzet.
Az én véleményem nem oszt és nem szoroz, de a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy több szerencsétlen esemény egyidejű bekövetkezése itt is a legvalószínűbb kiváltó ok
"

Magyarul: ami ellent mond az elképzelésnek, az rebellis! Ez nem magyarázat, hanem éppen kibúvás a magyarázat alól, ebből látszik, hogy az egész nem sokat ér. (Biztosan a mese kiagyalói megdorgálják az ilyen továbbra is fennmaradókat: "csúnya állatkák, ejnye, ejnye, miért nem döglöttetek meg. Most elrontottátok a mi elképzeléseinket".)Tessék szépen ragaszkodni a következetességhez. Arról a kínos tényről nem beszélve, hogy Európában és Kelet-Ázsiában miért nem volt semmi hatása? Mert hát itt a -kőkori őseink egész vidáman eléldegéltek. Egyébként az egész vitája is megtalálható Geophysical Monograph Series-ben, rövid, és sajnos nem részletező cáfolata magyarul is olvasható az interbeten.
De a lényeg: továbbra is kizárt, hogy ha történt volna 10 000 évvel ezelőtt valami, akkor az aligha befolyásolná a 4000 évvel ezelőtti szakrális építményeket. Mert a beszélgetés erről folyt. BQ.
Rigel
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2012.03.03. 16:43

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.24. 20:18

Dlajos írta:Az elmélet egy Richardk Firestone nevű pofa alkotta. Miért haltak ki a mamutok és minden más ami 40 kg-nál nehezebb volt...
A ma is élő bölények, medvék stb. biztosan rebellisek voltak. Vannak ilyen fegyelmezetlen állatok, a dinók esetében is minden nagyobb állat kihalt, csak ezek a szemét aligátorok sztrájkoltak...

Az Észak-Amerikai nagyvadak kihalásának felkapott, de bizonyos szempontból a felelősség elhárításának gyanúját magán viselő elképzelése ez a szóban forgó meteorit(vagy üstökös?)becsapódásos magyarázat.
Ugyanis, ha becsületesen állunk hozzá a dolgokhoz, akkor nem mehetünk el szó nélkül azon tény mellett, hogy a nagyvadak kihalása precízen egybeesik egy új csúcsragadozó hirtelen megjelenésével az Észak-Amerikai kontinensen. Igen, a Homo Sapiensről van szó.
A korai ember ugyanis nem rendelkezett hűtőszekrénnyel! És ez számtalan komoly következménnyel járt.
Például, hogy a levadászott nagytestű állatból max. egytizedét tudták hasznosítani, a maradékot hagyták a dögevőknek. És mivel a nyers húst nem tudták télvíz idején kívül sehogy sem tartósítani, amikor az adag elfogyott, mehetett a férfinépség újra vadászni. Lehetőleg valami nagyot és lassút, illetve ennek kicsinyét.
Tudni kell a nagytestű állatokról, hogy általában kevés utódnak adnak életet, és azok ivaréréséig több év is eltelik. Ha tehát megjelenik valahol az ember, és elkezdi a böszme óvatlan nagytestű emlősök kicsinyeit levadászni, mivel azok ösztöneiben nincsen benne, hogy tartania kell a botokkal hadonászó kicsi kétlábúaktól, könnyen előállhat az a helyzet, hogy GYORSABBAN FOGYASZTJÁK A SZAPORULATOT, mint ahogy az regenerálni tudja magát. Konklúzió: bizony pár tízezer ember, aki természetszerűleg semmiféle környezettudatossággal nem rendelkezik, többtucatnyi lassan szaporodó faj kihalását okozza.

Bármennyire is kellemetlen ezt a modern kor magukat "zöldnek" áltató emberének megemésztenie, de nagyon valószínű hogy az ÖSSZES KONTINENSEN, ahová a Homo Sapiens a kialakulása után tette be a lábát, ő maga okozta a nagytestű fajok kihalását. Nem csak Észak Amerikában, de Ausztráliában is, és bizonyos szempontból Szibériában is elősegítette az őseink egyáltalán-nem-környezettudatos vadászata a környezetváltozás miatt meggyengült populációk végleges eltűnését.
éf
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:19

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: éf » 2015.03.24. 21:32

astrohist írta:Végül is, amit már előttem megírtak: ha pl. 10 000 éve volt valami ilyen esemény, akkor annak hatása a3000-4000 évvel ezelőtti emberekre aligha lehet! Kérem mindezeket gondolja át alaposan. Addig is üdvözli: BQ.


Tisztelt Bartha Lajos!
Úgy látszik, hogy állóvizet kavartam fel. Az ok, amiért a linket betettem arra hivatott szemléltetésnek szántam, hogy olyan eseményt látszik igazolni, ami a légkör elérését megelőzően már áteshetett egy robbanási fázison, ami a széthullását okozhatta. Ha az esemény a Föld felszínétől nagy távolságban történik, akkor nagyon sok helyről lehet észlelni. Amennyiben az észlelés területén éjszaka van, akkor egy 200-300 lux fényerejű felvillanás is nappali világosságnak hathat, a szemkáprázat megfoszthatja a szemlélőt a folyamat lefutásának látványától. Ha a napfogyatkozások megmaradtak a közösség emlékezetében, ami időnként megismétlődött, és újra át tudták élni az eseményt, akkor az éjszakai felkelő nap is nagy hatással lehetett arra, aki átélte. Mivel az esemény nem ismétlődött meg ezért az eredeti jelenség a homályba veszhetett, csak a történet öröklődhetett tovább a közvetítő felfogása szerint. A Stonehenge építése és használata az ismeretem szerint kb. 1500 évet ölel át, amely idő alatt a koncepció is fejlődött. Az elmúlt időszakban történt felfedezések eredményeit, még nem ismerem, nem tudom, hogy az időintervallumot kitolja-e, de jelentős ismeretekkel bővülhet a kultúrkörnyezetről a tudásunk. Azt, hogy milyen szellemi indítatás késztette a népcsoportot, hogy összefogjanak, és elkészítsék az első körárkot nem tudjuk, mint azt sem, hogy mi volt az a jelenség, ami az eszmét elindította, és mikor történt. Nem igazán lehet szerintem nagy biztonsággal felmérni, hogy a közösségi emlékezet meddig terjed. Egyébként az 5000-7000 év nagyon soknak tűnik nekem is, de egy izolált környezetben el tudom képzelni. Mint már kifejtettem, nem az eseményre kívántam utalni a linkkel, hanem a jelenségre, ami szerintem igazolhatja az egy pontra történő tájolást, ami, úgy érzem, alapját képezi a nézeteltérésünknek. ÉF
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2015.03.25. 08:59

éf írta:ami szerintem igazolhatja az egy pontra történő tájolást


Ahogy egyre jobban belegondolok egyre nevetségesebb, amit állít. Azt mondta, hogy a feltételezett pont valahol Afrika és Dél-Amerika között van az óceán felett(11°49'N, 38°30'W), és a Stonehenge, ami kb 6000km-re van onnan, pont abba az irányba van tájolva. Ahogy a Stonehenge kinéz, maximum egy kontinensre lehetne tájolni, nem egy megadott pontra... :D

Viszont én ezzel a hozzászólással ki is szálltam a beszélgetésből, mert semmi értelme az egésznek.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Csillagászat a mitológiákban

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.03.25. 11:23

Garosz írta:
Viszont én ezzel a hozzászólással ki is szálltam a beszélgetésből, mert semmi értelme az egésznek.



Már jó pár bejegyzéssel ez előtt mondtam, hogy ne etessétek a Trollt.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”