A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2013.06.06. 04:31

Volt idő, mikor Albert Einstein szabadalmakkal foglalkozott hivatásszerűen, abból élt, ott kapta a fizetését. Közel volt a tűzhöz, "ismerte a dörgést". A relativitáselméletet még sem "védette" le. Kitől, mi ellen védette volna? Amikor publikálta a cikkét kapott valami kevés honoráriumot és ezzel egy időben egyfajta szerzői jogvédelmet - gondolom én. Dicsőséget sem sokat. De hát hiszen nem is azért írta a tanulmányt.

Miért fogadták be a cikket közlésre? Valószínűleg a szerkesztő látott benne fantáziát, úgy ítélte meg, hogy közlésre érdemes, talán érdekli az olvasóközönséget.

Amúgy szerintem a szerzői jogvédelem foglakozhat ilyesmivel. Most Artisjusnak hívják, ha jól tudom.

Üdv: Szolcs
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.06.06. 05:10

korei írta:Miben terul meg? Penzben, "dicsosegben" vagy mindkettoben?

Abban térülhet meg, hogy közelebb visz a célod elérésében. Biztos lehetsz abban, hogy ha probléma van az elméleteddel, akkor az nem nyelvi félreértés, vagy stilisztikai probléma miatt adódott...
"Ha ráguglizol rengeteg cég vállal ilyet. Ha biztos vagy a dolgodban, pénzért magyarul is levédetheted, utána fordíttasd le..."
A legjobban ez a kerdes erdekel.
Hogyan es hol lehet egy tudomanyos elmeletet levedeni?

pl;
http://www.szerzoijog.com/szerzoijog

Talalmanyokkal a Talalmanyi Hivatal foglalkozik. De melyik intezmeny foglalkozik elmeletekkel ?

Ma - Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala - néven futnak...
Nagyon sok olyan tudomanyos elmelet szuletett, amelyet a kiotloje valahova elkuldott es ott vagy lekozoltek vagy nem, de ha lekozoltek is, a temaval foglalkozo tudomanyos vilag figyelemre sem meltatta. Aztan kesobb valaki elovette es egy rovidebb vagy hosszabb ido utan szinte mindenki elfogadta. Es ez akar neves kutatokra, tudosokra is ervenyes, de kulonosen ervenyes azokra, akiknek a neve a kerdeses tudomanyban ismeretlen.

Bocs, de nekem erről mindig egy Gálvölgyi paródia jut eszembe;
"... és akkor láttunk egy embert, aki látott egy embert, aki látta a kitömött orrszarvút, és akkor mi lefényképeztük az embert, aki látta azt az embert, aki látta..."
Ezert en nem biznek abban, hogy erdemben valaszolnanak az egyetemeken.

Akkor ne küld be...
Üdv,
L.
Tuarego
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013.05.05. 21:29

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Tuarego » 2013.06.06. 11:55

Szerző maga törölte a hozzászólást.

Mindenkinek azt javaslom, induljunk tiszta lappal, és senki ne minősítse, ne sértegesse a másikat, hanem csak a témával kapcsolatos elméleti kérdésekről legyen szó.

Tuarego
Tuarego
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013.05.05. 21:29

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Tuarego » 2013.06.06. 12:43

Sanyilaci írta:
Te a kezeddel, egy érintőirányban kifejtett erővel tudod növelni a kerék perdületét. DGY arra próbált utalni, hogy a fekete lyuk által a testre kifejtett erő vajon milyen irányú??? Egyáltalán értetted a kérdését?
Fel tudsz pörgetni egy biciklikereket úgy, hogy befelé nyomod??




Ezek szerint mégiscsak lehet valahogy növelni a kerék perdületét.
A perdület megmaradás tétele zárt rendszerre érvényes, a kerék külső erővel való perdület növelése nem zárt rendszer.

A fekete lyuk sem zárt rendszer, mert lényegében kívülről korábban nem az ő rendszeréhez tartozó anyagok hullnak belé, növelik tömegét, ezáltal perdületét is (forgó fekete lyukak is lehetségesek).
A fekete lyukba hulló anyag általában görbe, spirális pályán igyekszik befelé, s közben gyorsulva halad. Ezzel szintén növekszik a perdület.

(Remélem ezzel nem sértettem meg senkit, s a bejegyzésemet is bennhagyják)...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.06.06. 13:19

Tuarego
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013.05.05. 21:29

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Tuarego » 2013.06.06. 13:47

Sanyilaci írta:"Kedves" Tuareg!

Ezzel nem sértettél meg senkit, csak amit írsz az nem igaz. Ezzel nem kívánlak megsérteni, csak közlöm a tényt: nem igaz amit írsz.


Kedves Sanyilaci!

Te viszont nem tudod, (vagy inkább nem is kararod) rendesen leírni a nevemet.
Ez tiszteletlenség!
A másik, meg, hogy nem elég, ha valaki leírja, hogy "ez nem igaz", azt indokolni is kell, mégpedig érvekkel (elvégre vitafórumon vagyunk), s nem könyvekre, vagy weblapokra utaló url-ekkel.

Én meg szoktam indokolni is, ha valamit írok, és/vagy ha valami nézetemet vitatnak.
Tuarego
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013.05.05. 21:29

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Tuarego » 2013.06.06. 13:54

Kedves Vizi Péter!

A magyar wikipédia oldalán (ha lehet maradjunk a magyar nyelvnél) ezt találtam:

"A perdületmegmaradás törvénye kimondja, hogy zárt rendszer perdületösszege állandó."

Vagyis nyílt rendszerre nem mondja ki. Ott akár növekedhet is, ha kívülről fellép egy erre irányuló hatás.
Mondjuk, mikor lököm, gyorsítom a kereket, vagy mikor a fekete lyukba görbült pályán, gyorsulva zuhannak bele az anyagok.

Szerintem.
Sárki
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2011.12.10. 17:09

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2013.06.06. 14:49

Tuarego írta:
Sanyilaci írta:"Kedves" Tuareg!

Ezzel nem sértettél meg senkit, csak amit írsz az nem igaz. Ezzel nem kívánlak megsérteni, csak közlöm a tényt: nem igaz amit írsz.


Kedves Sanyilaci!

Te viszont nem tudod, (vagy inkább nem is kararod) rendesen leírni a nevemet.
Ez tiszteletlenség!
A másik, meg, hogy nem elég, ha valaki leírja, hogy "ez nem igaz", azt indokolni is kell, mégpedig érvekkel (elvégre vitafórumon vagyunk), s nem könyvekre, vagy weblapokra utaló url-ekkel.

Én meg szoktam indokolni is, ha valamit írok, és/vagy ha valami nézetemet vitatnak.

Sorry, ez egy tudományos fórum, nem vitafórum. Amúgy alapesetben egyetértek, de sokkal hihetőbb az, ha nem random fórumos arcoktól tanulsz fizikát hanem szakemberektől. És igenis hivatkozhatnak arra, hogy azért tévedsz mert ..., itt meg itt le van írva pontosan, mivel még egyszer mondom: ez egy tudományos fórum és mint olyan, itt nem kérdőjelezik meg a tudományos "mainstreamet". Miért is tennék? Nincs semmilyen bizonyíték a vezető elméletek ellenkezőjére. Ahogy neked se.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.06.06. 15:05

Tuarego írta:Szerintem.


idézet a belinkelt wikiből:
"A perdületmegmaradás törvénye igen hasznos csillagászatban, a bolygók, holdak, vagy műholdak keringési pályáival kapcsolatos számításoknál, az atomfizikában pedig egy atom Bohr-féle atommodelljének analizálásánál.

A perdület magyarázza meg, hogy miért gyorsul fel a forgásban levő korcsolyás, amikor lábait és karjait forgási tengelye közelébe vonja: a mozdulat lecsökkenti testének tehetetlenségi nyomatékát, és mivel külső forgatónyomaték nem hat rá, ezért a perdület állandósága miatt a szögsebessége nőni fog, forgása felgyorsul.

Ugyanez a helyzet az igen nagy sebességgel forgó kompakt csillagok, például a fehér törpék, neutroncsillagok és fekete lyukak esetén is, amikor azok sokkal nagyobb, lassabban forgó csillagokból képződnek. (Így egy csillag nagyságának 10-a negyedikened részére való lecsökkenése forgási sebességének 10-a nyolcadikon-szorosával való növekedését eredményezi.)"

Ezt olvastad?
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2013.06.06. 19:26

Kár, hogy odalett ez a nem tudományos (figyusz, TUAREGO /jól írtam a becses nick-edet, öreg?/) Fórum. Nem tudományos fórum. Oda Neked komolyabban köllene regisztrálnod!

Az n-edik cunamit a biliben nem tudta ez a Fórum kiheverni. Egy sivatagi arctalan tevehajcsár forgatja a biciklijének kerekét, ebbe már beleszédül a bili tartalma is. Parabola felszínt formáz és túlterjed a bili esztétikus félgömbjén. Kiloccsan. Elveszti forgásszimmetriáját. Pedig miket kihevertünk már,túléltük az Univerzum Glóriáját, a dinnye modelleket (1-2), és egy töttyedt, defektes biciklikereken szarrá megyünk. Voltunk már csahos komcsi hazug álcsillagászok is. Mégis, talpon maradtunk, nem zuhantunk le a pincébe.

Most így jártunk.

Még mindig sok a borús este, a Fibonaccsi dolgaim ígéretese. Már szinte szégyellem.

Öreg Tevehajcsár Barátom! Javaslom nyiss egy honlapot, akár a fészbukkon, nyomassad az elméleteted levédetlenül. (Azért a lényeget hagyjad meg magadnak titokban, ha akarod.) A Szolgáltatónál általában ránézhetsz az URL-ed statisztikáira. Hány látogató, mennyi letöltés kilóra, megára. Tök objektív adat, nem kell szaroznod, hogy persze a tudósok elutasítják
a dolgaidat, mert nem értik meg, a Te nagy biciklikerék elméletedet.

Jut eszembe, volt itt már kocka alakú árapályos dolog is. Asszem bizonyos "gépész" szintén arctalan fajankó billentyűjéről benyomva.

Még két-három év (nagyjából 130 hétfői nap, és megyek nyugdíjba). Akkor lehet, bevállalnék moderátorságot - Mizser írt ilyet nem régen. Nincs is jobb egy nyugger rendszergazdánál.

Üdv: Szolcs
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”