(reklám) A Svéd Királyi...

Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

(reklám) A Svéd Királyi...

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.10.30. 13:31

Kérem olvassák el a az alábbi elérhetőségen található cikket:

A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?
http://cosmologist.eu/blog/read/17/2011-10-30-A-SVED-KIRALYI-TUDOMANYOS-AKADAMIA-EGY-SZEKTA.php

Hibázott a Svéd Királyi Tudományos Akadémia (SKTA) a 2011 évi fizikai Nobel díj címével. A díjat odaítélő bizottság szerint "a Világegyetem gyorsuló ütemben való tágulásának távoli szupernóvák megfigyelésével történt felfedezéséért"adták ezt a kitüntetést. Szerintem a címet módosítani kell, ugyanis egy feltételezés alapján általánosít az Univerzum egészére.....

Üdv.
Bíró Zoltán
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.10.30. 13:53

Miért kell kiabálni a topiccimben?

--mpt
Sidius

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.10.30. 15:18

Péter kérdése nagyon jó!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.10.30. 16:44

Mivel a hivatalos tudomány jelenlegi hivatalosan elfogadott legjobb elmélete a gyorsulva táguló világegyetem, és mivel a Svéd Tudományos Akadémia a hivatalos tudomány egy intézménye, helyesen adták a címet.
Az alternatív elméletekkel foglalkozók az alternatív Nobel-díjat szokták adni.
Nincs ezzel semmi baj.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.10.30. 19:59

Mi az, csak nem a "Bírói" teóriáárt kellett volna kapni az ez évi díjat? ;) :P
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.10.30. 21:29

Idézet a fórum szabályzatából:
1.5.1 Tilos a reklám és az önreklám

Sem hozzászólásaidban, sem a tagoknak küldött magánüzeneteidben ne reklámozd sem a saját, sem más termékeit, szolgáltatásait! Önreklámnak minősül a mértéktelen, nem helyénvaló, fölösleges hivatkozás a termékedre, szolgáltatásodra, weblapodra.

Ráadásul sz@r is...
Üdv.
L.
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.10.31. 07:39

Mérésekkel nincs igazolva a kozmológiai elv a világegyetem 13, 7 milliárd fényévnél távolabb található területei esetén. A kozmológiai elvben hívő emberek mint szekta szerint van ott olyan világ amit a kozmológiai elv leír. Kedves Vizi Péter Úr! Ön ennek a szektának a tagja?

A cikkben leírom azt is, hogy azon négy tudós közül akik a kozmológiai elv szerinti világegyetem modellt létrehozták az egyik is csak teóriának tekinti a feltételezését:

Walker saját művének a címében is szerepelteti a teória kifejezést: „Milne's Theory of World-Structure” Érdeklődöm, kedves Vizi Péter Úr, hogy Ön szerint Walker tévedett?

Megjegyzem azt is hogy sok ideig azt hitték, hogy a Föld lapos, ettől még nem volt lapos a Föld, hiába volt ez a széles körben elfogadott nézet.

Vizi Péter írta:Mivel a hivatalos tudomány jelenlegi hivatalosan elfogadott legjobb elmélete a gyorsulva táguló világegyetem, és mivel a Svéd Tudományos Akadémia a hivatalos tudomány egy intézménye, helyesen adták a címet.
Az alternatív elméletekkel foglalkozók az alternatív Nobel-díjat szokták adni.
Nincs ezzel semmi baj.
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.10.31. 07:59

Az Univerzum Glóriája című elméletben filozófiailag korrekt vagyok nem azt írom le, hogy a világ ilyen hanem azt, hogy:

"Az Univerzum glóriája című cikkben egy kozmológiai hipotézis mutatok be, "

"A kozmológiával foglalkozó emberek a távoli, nem megismerhető területek esetén feltételezésekbe bocsátkoznak. A kozmológia tehát pontosan olyan, mint a vallások. Az egyén, vagy a tudós hitétől, meggyőződésétől függ, hogy milyennek látja az Univerzumot."

"Attól függően, hogy ki milyennek feltételezi az Univerzum általunk materialista módon nem megismerhető, nem érzékelhető, nem mérhető távoli részét, más és más Világegyetem modellek hozhatóak létre. Senki sem tilthatja meg azt, hogy feltételezésekbe bocsátkozzunk e távoli területek esetében. Minden egyes modell létrehozása esetén tisztában kell lennünk azzal, hogy a modell az elménk által létrehozott feltételezésre épül."

Tehát én következetes vagyok többször is utalok arra, hogy az Univerzum Glóriájában csak egy hipotézist írok le. Nem állítom sehol sem azt,hogy a világ biztosan ilyen. A kozmológiai elv szerinti világegyetem modellt létrehozó négy tudós közül minimum egy szintén teóriának tekintette a saját hipotézisét, lásd előző bejegyzésem. Sőt egyetemi oktatók egy része szerint is így van Trócsányi Zoltán: Interneten letölthető előadása :Kozmológia alapfokon Részecskefizikai vonatkozásokkal szerint:

Kozmológiai elv: Hit, hogy a Világegyetemet bárhol tartózkodó megfigyelő minden irányban ugyanolyan szerkezetűnek látja.

Tehát én tisztában vagyok azzal, hogy a kozmológiai elv szerinti Univerzum modell és az Univerzum Glóriája szerinti Univerzum modell egyaránt feltételezés, tehát nem jár értük Nobel díj, azért mert mérésekkel nem tudjuk igazolni azt, hogy mi van 13, 7 milliárd fényévnél távolabb.

Ezért írom le a msodik cikkben azt, hogy:

Szerintem az adott Nobel díj címét módosítani kell, ha azt akarjuk, hogy az filozófiailag is korrekt legyen. Én egy olyan címet javasolok, amely a vizsgált jelenséget írja le és semmilyen teória szerinti általánosítást nem tartalmaz:

„Távoli szupernóvák gyorsuló ütemben történő távolodásának felfedezéséért.”





attila dezső írta:Mi az, csak nem a "Bírói" teóriáárt kellett volna kapni az ez évi díjat? ;) :P
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.10.31. 08:47

Küld el nekik...
Nobel Committee for Physics


Name Position Phone
Börje Johansson
Chairman Professor of Physics +46 18 471 36 23
Lars Bergström
Secretary Professor of Theoretical Physics +46 8 553 787 25
Olga Botner
Professor of Experimental Elementary Particle Physics +46 18 471 38 76
Lars Brink
Professor of Theoretical Particle Physics +46 31 772 31 62
Per Delsing
Professor +46 31 772 33 17
Björn Jonson
Professor of Subatomic Physics +46 31 772 32 62
Anne L'Huillier
Professor of Atomic Physics +46 46 222 76 61
Ingemar Lundström
Professor of Applied Physics +46 13 28 12 00
More information

Patrik Engberg, Administrator
Üdv.
L.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: A SVÉD KIRÁLYI TUDOMÁNYOS AKADÉMIA EGY SZEKTA?

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.10.31. 09:26

Nem akarok pofátlan lenni meg beszólni sincs eszemben senkinek de sajnálatos dolognak tartom hogy nem azok a topikok a "legforgalmasabbak" amelyekben esetleg mások észleléseit láthatnám. Szívesebben megnézek egy 1000. rajzot is az M57-ről például minthogy ilyesmikről olvassak :)

Elnézést ha valakit megbántottam!
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”