3 fura objektum közeleg!

Keyborg2
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.07. 22:23

3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Keyborg2 » 2011.04.07. 23:10

Sziasztok még új vagyok itt, és nem véletlen tévedtem ide...Mostanság mindenhol megtalálható,mindenféle sajtó formában ezek a bizonyos égi testek több 10.000 oldal (és lehet h keveset írtam) taglalja h UFÓÓÓ vagy nem UFÓÓÓÓ!Ha esetleg nem találkoztatok volna még 'velük' , linkelnék egy írást ahol koordináták is vannak:"A Tudós szerint ezek az objektumok megtalálhatóak az internet segítségével: meg kell keresni a Kozmosz interaktív térképén . szerinte a henger alakút a 16 19 35-88-43-10 koordináták alatt, a kör alakut a 02 26 39-89 43 13 koordináták alatt lehet megtalálni.
Én magam is meglestem őket valósnak tűnnek és egy dolog fogalmazódott meg bennem,képhiba vagy van rá lehetőség?erről egy szakavatott emberrel is szeretnék beszélni, igaz állítják h a SETI is felrakta honlapjára a képeket,majd cáfolta(legalábbis így olvastam)!
Sz.val a kérdések a következőek lennének:
1.Biztosan ott vannak-e ahol "lenniük kell"?(tehát nem e egy újabb világvége mítosz)
2.Valóban közelednek-e illetve tényleg pontosan olyan sebességgel h 2012 végére pont ideérjen
3.Illetve ha valaki kicsit jobban utána olvasva megcáfolná az egészet vagy éppen megdöbbenve még jobban utána nézne külföldi oldalakon(annyira jó angol nyelvtudásom nincs és időm/energiám se hogy napokat kutassak a neten a valódiságról)
4.Tényleg akkora méretűek amekkorának állítják(akár 1 objektum becsapódása a Földbe is végzetes lenne)
Sz.val előre köszönöm a fáradságot és az "továbbképzést" az Univerzum szépségeiről
ui.:Őszintén megmondva láttam már annyi világvége sztorit hogy nem igazán tudok hinni ezeknek a média fogásoknak,hamég az X-planet dolog sincs lezárva hogy itt ott bujkál kileng a 2-3 holdja miatt és csak néha látni(ugyebár az univerzum milliárdnyi titkokat rejthet)én nem igazán hiszek már ezekben,ha egy hivatalos akár NASA akár bármilyen más forrásból nem állítják h a probléma valós bla bla....
Hát így röviden ennyi volna a problémám, ha meg gyünnek az ufóók a lézerfegyvereikkel majd felveszem a Védermaszkom és jól le elhessegetem őket az ERŐ-vel!:D Vagy esetleg nyerőbb ötlet feláldozni egy pár üveg whiskyt a jó társaság kedvéért:D
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.04.07. 23:57

Üdv a Csillagváros békés lakóinak!

Jaj! ... drága Istenem! Miért versz minket itt a Csillagvárosban?!
.... így kiáltott fel egy hang a tudatomban. De valószínű, hogy
nem Gábriel arkangyal volt az, mivel ateista vagyok.
Ez a sajét énem hangja volt. Egy új tag 21:23-kor regisztrálja
magát és azonnal egy agyoncsépelt témát vesz ismét elő.
Amice, Keyborg 2!
Mielőtt elinditanál egy fórumot, nézd át a régebbi témákat!
A hócipőm már nagyon tele van az ilyen UFO témákkal, a 2012-vel,
a kis zöld emberkékkel és hasonló badarságokkal.
Ne haragudj, de sokkal értelmesebb és tartalmasabb objektív
témákról szeretek a kevés szabadidőmben olvasni.
Ezzel a témával légy szíves próbálkozzál máshol, de ne a
Csillagvárosban. Megértésed köszönöm.
Üdvözlettel : Lévay István.
Keyborg2
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.07. 22:23

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Keyborg2 » 2011.04.08. 02:13

Már elnézést elég sok helyen utána néztem olvastam!
Én magam se hiszem h ez a dolog konkrétan létezni kitárgyalták 100 meg 100 oldalon de épp azért jöttem ide mert itt állítólag témával proffeszionálisan is foglalkozó embereket találni akik kémlelik az eget és egy ilyen dolgot 1-2 komolyabb távcsővel már észlelni lehet!
De én kérek elnézést hogy azért mert nem győzőtt meg pár ember érvelése hogy igenis nincs ott semmi csak egy képhiba!Érdekes módon nem 1 vagy 2 mély űr szkóp képein is láthatóak (vagy épp kivan vágva a térkép részlete)!Nem arra vagyok kíváncsi hogy idegenek jönnek e vagy sem!
Arra vagyok kíváncsi h konkrétan léteznek-e illetve megvan e az esély hogy tényleg érinthet e minket a közeljövőben (konkrétan ez a 3)objektum!
De tudod mit zárd a topicot majd jövő év végén kiderül, csak ha majd azlesz hogy sír a NASA h jajj nincs ok a pánikra de ezek az objektumok tényleg léteznek de megvan rá az ellenszer csak épp azért titkoltuk(ugyebár előlem lehet titkolni még a legegyszerűbb űrtávcső sincs a bírtokomban)h ne keltsenek pánikot!
Igazad van az internet lényege a butítás lekezelés és nem az (valós és "fals")információ megosztás!
(1 dologban lehet igazad amiért bűnös lehetek h épp itt ezen az oldalon épp nem elég kellő képpen(nem ülltem és keresgéltem az összes forumtopic között órákat hogy megtaláljam inkább mertem nyitni egy topicot a témába h talán lesz egy olyan ember aki belinkel áááh nem is érdekel viszlát
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.04.08. 07:22

Par gond van ezzel a hirrel:
(1) a megadott koordinatak a deli egi polus kozelere vonatkoznak, ami tolunk (es meg jopar fokkal delebbre se) soha nem latszik
(2) egyetlen felvetelbol, amin latszanak ezek a micsodak:
--- (a) hogy allapitod meg a sebesseget
--- (b) hogy allapitod meg a mozgas iranyat
--- azaz, honnan tudod, hogy epp felenk tartanak? Es epp megfelelo sebesseggel?
(3) a dolog szepsege, hogy allitolag ezeket a bigyokat egy olyan tavcsorendszerrel fedeztek fel, ami
--- (a) az eszaki felteken, magas szelessegi fokon van, tehat nem is lathatja az adott egteruletet
--- (b) nem is a lathato tartomanyban mukodik

szoval mindent osszeveve: kacsa.

--mpt
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.04.08. 07:23

Keyborg2 írta:Már elnézést elég sok helyen utána néztem olvastam!
Én magam se hiszem h ez a dolog konkrétan létezni kitárgyalták 100 meg 100 oldalon de épp azért jöttem ide mert itt állítólag témával proffeszionálisan is foglalkozó embereket találni...


Nem...hidd el, ezzel a témával egészen biztosan nem. :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.04.08. 07:34

Keyborg2 írta:akik kémlelik az eget és egy ilyen dolgot 1-2 komolyabb távcsővel már észlelni lehet


Ha beszerzel egy kisebb távcsövet, őszre, akkor ha ügyes vagy láthatsz 1, nem annyira fura objektumot a Föld mellett elsuhanni, ez is nem régi hír egy 400 m körüli átmérőjű kis bolygó, ha beleolvasol a tegnapi hírekbe, ez ha minden igaz nem kacsa, legalábbis nem vad. Szerintem ez érdekesebb, mint az álhírek.
Óvári L.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009.09.24. 20:04

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Óvári L. » 2011.04.08. 09:56

Csaknem 2 hónappal ezelőtti adalék:
http://szkeptikus.hu/hirfigyel/621-haro ... foeld-fele
Ha sok helyen bukkan fel valamilyen furcsa hír, az nem azt jelenti, hogy hiteles, hanem azt, hogy ugyanonnan linkelik tovább. Ellenőrzés nélkül, mert az befektetett munkát és valamennyi tudást igényel.
Üdv Óvári L.
Keyborg2
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.07. 22:23

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: Keyborg2 » 2011.04.08. 13:43

Köszönöm szépen az értelmes hozzászólásokat, ezekre az információkra voltam kíváncsi!
Topic zárható!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.04.08. 14:28

Kedves Keyborg2! Ez a híresztelés már régebben, és sok különböző honlapon kering a világjálón. A képekről szinte ordít, hogy manipuiláltak: ma a számítógépeken könnyű előállítani különböző "dokumentumokat" (hamis képeket). A kiagyalóik általában a NASA-ra, és mostanában már a SETI-re szeretnek hivatkozni, mert szélesebb körben ezek az elnevezések ismertek. Arra viszont a jószándékú érdeklődőnek nem nagyon van módjuk, hogy ellenőrizzék, valóban onnan származnak-e. Csak ha ismerem ezeknek a szervezeteknek a feladatát és szervezetét, lehet gyanús. Pl. a NASA egyáltalában ilyen "megfigyelésekkel" nem is foglalkozik. Ha pl. léteznének ilyen objektumok, akkor az a "Minor Planet Center"-nek, ill. a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) üstökös-kisbolygó szekcióihoz tartozna.
Egyébként az égi déli pólusának szoros közelében vannak feltüntetve. Miért? Azért mert így így a Föld északi féltekéjén levő égbolt-nézegetők (amatőrők), akik a világon az érdeklődők nagy többségét alkotják, nem tudnak utána nézni, és meggyőződni, hogy léteznek-e. (Viszont én pl. több, a déli féltekén - Ausztrália, Új-Zéland) müködő csillagászati suervezet honlapján is megnézegetem, ott persze nem is tudnak ezekről, mert hát nincsenek.
Egyébként örülök annak, hogy a levelezők többsége érdemben válaszolt. A hitelünket nem a gorombaság, hanem az ésszerű, udvarias érintkezés növeli!
További érdeklődést kiván: BQ.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: 3 fura objektum közeleg!

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.04.08. 20:29

Érdemes megtekinteni ebben az ügyben a mcse.hu-n a médiatárban Mizser Attila előadását. :)
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”