Milyennek képzelitek a jövőt?

KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2011.04.17. 18:26

Atis írta:Szerintem nem lehet a problémát ilyen egyértelműen elhatárolni a szerint, hogy 50-100-150... stb. évek csoportjaiban gondolkoznánk. Már az ókor óta iszonyatos háborúk dúlnak, túl vagyunk 2 VH-n is, az élelemért-vízért folytatott harc folyamatos, akárcsak az atom- vagy természeti katasztrófák sorozata. Arra akarok kilyukadni, hogyha túl is éljük az elkövetkezendő 50-100 évet, problémák mindig is lesznek. Szerintem a kulcs az, hogy ilyen körülmények között az emberi lét milyen minőségben képes fennmaradni, továbbfejlődni.


Igazad van, már régóta háborúzunk és harcolunk a forrásokért és persze, mindig voltak problémák. A különbség az, hogy jelenleg sokkal gyorsabbak ezek a folyamatok, és sokkal inkább kihatnak az egész világra mint anno. A másik, hogy egyre kevesebb az erőforrás amin osztozni lehet, egyes dolgok mint pl az olaj, kőszén stb fogyóban vannak, míg más dolgok mint pl a víz felértékelődnek. Nekem az a szomorú sejtésem, hogy nem fogunk megállni 2VH-nál. Ugye a mai technikával, fegyverekkel szépen le lehet pucolni a Földet...

Az 50-100-150 év pedig nem a problémák szempontjából kritikus, mint említetted/említettem mindig is voltak problémák, lesznek is. Abból a szempontból fontos, hogy fel tudunk-e nőni ezekhez a problémákhoz és képesek leszünk összefogni, hogy leküzdjük őket. Igen komoly szemléletváltásra lesz szükség a következő évtizedekben, különben szépen visszasüllyedünk a kőkorba.
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.04.18. 16:58

kaviat írta:...de előbb utóbb alkalmazkodunk hozzá. a normál evolúcióhoz mérten...

Az ember kiiktatta az evolúciót az orvostudománnyal és véleményem szerint egy olyan világ felé tartunk amit legjobban a Hülyék paradicsoma című filmhez tudnék hasonlítani. De ne legyen úgy. Remélhetőleg az emberiség minél hamarabb felébred és visszaszorítjuk ezt a kizsákmányoló és szennyező tevékenységet.
Személy szerint és környezetem szelektíven szemetelünk és a lehető legkevesebbet autózunk, stb.
Van még hova fejlődni, de az ilyen emberek már talán jó úton járnak. Remélem.


-Szunyog-
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.27. 15:01

(...)szelektíven szemetelünk és a lehető legkevesebbet autózunk(...)


Ez igaz, de vegyük figyelembe azt is, hogy még mindig több millió autó közlekedik az utakon, és ez elég nagy környezetszennyezési probléma. Az elektromos autókra való átállás lassú és nehéz folyamat, ugyanis a nagy üzemanyagtermelő cégeknek elég nagy lenne a veszteségük. Ezért szinte mindent megtesznek az elektromos autók elterjedése ellen. A szelektív hulladékgűjtés tényleg jó úton halad, de rengeteg olyan hulladékot állítunk elő, amelyet nem lehet újrahasznosítani. Az emberek helyzete most elég kétes, ha sokan észreveszik hogy mi is a helyzet, és tenni ellene valamit, akkor talán túléljük az elkövetkező évszázadokat. De ha a mai rendszer marad meg továbbra is, akkor a föld pár-száz év alatt lakhatatlan lessz...
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.04.27. 15:59

rabir írta:...ugyanis a nagy üzemanyagtermelő cégeknek elég nagy lenne a veszteségük...

Ha felismernék, hogy gyárthatnának elektromos autókat vagy előállíthatnának hidrogént (pl. naperőművek segítségével - ingyen H2) és kompenzálnák a veszteségüket.
De ez nyilván csak az egyszerű embernek tűnik logikus alternatívának.


-Szunyog-
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.04.27. 16:24

Nem vagyok szakember, de szerintem a dolog nem ennyire fekete-feher.

Valoszinuleg peldaul kicsit nehezebb szallitani/tarolni a H2-t, mint a sima benzint. Aztan le kene cserelni parszazmillio autot, aminek a tulajdonosok se biztos, hogy orulnenek.
Az elektromos auto is csak akkor kornyezetbarat, ha a felhasznalt energiat kornyezetbarat modon allitjak elo, amire nem biztos, hogy van kapacitas.
Szerintem szepen fokozatosan meg fog tortenni, ahogy dragul a koolaj, egyre jobban megeri majd ezekbe a technologiakba fektetni.

--mpt
Óvári L.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009.09.24. 20:04

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Óvári L. » 2011.04.27. 17:10

Amikor először láttam ennek a topicnak a címét, őszintén szólva valamilyen csillagászati szempont szerinti előrejelzésre vagy együtt töprengésre gondoltam. Ilyen lehet a fényszennyezés, a természettudományos oktatás mesterséges lélegeztetése, vagy az Egyesület működtetése a nehezedő körülmények között. Amerre kanyarodott a dolog, sokkal inkább a fenntartható fejlődést vizsgáló és elemző szakemberek információi lehetnek a mérvadók. Sok helyen lehet ilyet találni, csak mintának egy:
http://ffek.hu/
Ha türelemmel böngésztek, lehet találni komoly érvekkel és adatokkal alátámasztott adalékokat az energiatermelés, a közlekedés és a klímaváltozás témaköreiben.
Üdv Óvári L.
Witheld
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.26. 14:42

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Witheld » 2011.05.03. 15:44

Én elképzelésem nagyban felülmulják a határokat. Hisz ha ilyen hozáálással indulunk a jővőnek nem sok jo vár ránk. Észrevételeim hogy az emberiség tul gyorsan fejlödik és a tulnyomo többség csak irányitani szeretne. Nem gondolnak arra hogy nem lesz ember aki termel ? vagy mindenki csak fogyaszto akkar lenni? Kérdésem csak anyi MIBŐL??? Átveszik majd az ember helyét a mesterséges intelegenciával rendelkező robotok? És akkor mi lesz ha tényleg egy virus vagy egy hakker világhatalmat akkar és megfertőzi a gépeket. Egyszerü tény a gépek átveszik az uralmat és az életért kell majd az emberiségnek küzdeni. Lehet hogy utodaink nem fogják majd látni azokat a csodálatos dolgokat amiket mi még élvezhetünk. Például völgyek hegyek maga az élet a fejlödés. Lehet ezek meg sem fognak valosulni mert eljőn az apokalipszis melyet magunk teremtünk meg azal hogy belepiszkálunk a föld életébe. Elveszük a földtöl azókat a dolgokat melyek mozgásban tartják mint példakép a köolaj vagy földgáz stb stb, és ezek felett még be is szenyezük a saját légkörünket és tönkreteszük azt amit a föld több millió év alatt hozott létre. Ezekfelett uj bolygo után kutatunk hogy majd ha itt mindenek vége akkor azt is tönkretegyük? Van ennek értelme??? Miért nem lehet megelözni a bajt? Probáljunk olyan technologiát kifelyleszteni ami nem teszi tönkre a környezetett és lesz mod igy arra hogy több generáció is élvezhese a föld csodás dolgait. Én szeretném hogy utodaim is csodálhasák és megnézhesék innen a földröl a világegyetem szépségeit hisz nekik is jár ennyi. De hogy mi lesz ezt nem tudni csak remélni lehet. Hisz a remény hal meg utoljára.
Derűs eget mindenkinek.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”