Milyennek képzelitek a jövőt?

Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.04.13. 15:02

Kedves Balázs !
Az imént hívtam fel Rabir figyelmét arra, amit a mai napon indított
topikomban leírtam :!:
Légy szíves Te is olvasd el : " A MODERÁTORNAK " topikot.
Kösz.
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.13. 21:12

Bocsi....
Az előző hozzászólásba azt magyaráznám el, hogy az ember önmagát pusztítja, pedig nem ezt kellene tennie...
És tudtommal ez egy fórum (javítsd ki ha tévedek). Tehát ha nincs lezárva egy topic akkor hozzá lehet szólni, és kit érdekel hogy mikor indították...
És egy kicsit kezdek ideges is lenni hogy mindenben kötekedsz velem.... Most őszintén mi a baj azzal, hogy 1,2 vagy 20 éve írtak utoljára ebbe a topicba????? Ha már nem akarják hogy ide írjanak, akkor zárják le....
Nem kell ilyen hülyeségekkel zaklani másokat...

Már bocsi a hangvételért, de én is emberből vagyok....
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.13. 21:14

Már elnézést ha megsértettem bárkit is.....
Hyperion85
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2011.01.20. 00:40

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Hyperion85 » 2011.04.14. 22:03

Üdv...!!!

"""A Jövő ???'''""-----szerintem. Hold rendszeres utazásai, illetve telepek (emberi , energia ,bánya..) létrehozása,nyersanyagok kibányászása.Rendszeres űrturizmus, a világűrben s a Holdra.Mars emberi eljutása , telepek létrehozása, időszakos "lakosság" a vörös bolygón.Szondáink eljutnak a Kuiper-öv, s azon túlra.Tiszta energia ismerete, robotok használata több Naprendszerbeli bolygó/holdakon .( Kutatás, Bányászat, Terraformálás szemszögéből....)Kisbolygók ,aszteroidák kihasználtsága---nyersanyag forrás---víz értéke vetekszik az aranyéval.A szondáink rövidebb idő alatt képesek egész telepeket építeni egy távoli holdon/holdakon.........na ja valahogy így képzelem a következő úgy.200-300 évet.

Üdddv:Hyperion85. :D
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.04.15. 12:05

Hát én nem vagyok ennyire bizakodó. Ha az ember megpróbál bemenni az okmányirodába új személyit csináltatni, vagy kikérni egy születési any. kivonatot, az Apehnál elintézni bármilyen ügyet, (esetleg passzióból faxolgat jobbra-balra) - akkor derül ki, hogy milyen fejlettségi szinten is áll az emberiség.

/Bocs, ha off./
Inkább segíts minthogy kötözködj.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2011.04.15. 23:08

én alapvetően nem paráznék.. persze lesz egy kis móka ezzel a golbálgézával, de előbb utóbb alkalmazkodunk hozzá. a normál evolúcióhoz mérten, az emberi ész sokkal gyorsabban tud reagálni a környezeti változásokra. a nap az stabil lesz még sok milla évig, ha kell, benépesítjük a közeli (aztán távoli) lakhatóvá tehető bolygókat.. az is simán belefér a sztoriba, hogy genetikailag módisítjuk magunkat a hosszú űrutazásokhoz.. futurológusaink annyiszor mellényúltak eddig /levegőnél nehezebb tárgy nem repül7/, hogy mondhatunk bármit : ))

jó topik, kíváncsi vagyok ki mit tesz hozzá..
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2011.04.16. 11:19

Alapvetően igazad van kaviat, az ember nagyon gyorsan képes alkalmazkodni. DE. A technika fejlődés egyszerűen olyan gyors, hogy ha az ember le is tudja követni, maga a társadalom nem. Szerintem az a fő probléma, hogy társadalmilag egyszerűen éretlenek vagyunk. Gyakorlatilag bármelyik pillanatban képesek lennénk lángba borítani az egész Földet és ehhez elég egy félreértés is. Egyelőre képesek vagyunk a maradék erőforrásokon civakodni, háborúzni, tönkre tenni a környezetünket és nem úgy tűnik, hogy ennek belátható időn belül vége is szakad. A következő 50-100-150 év ezért lesz nagyon is lényeges abból a szempontból, hogy az emberiség mennyire képes felnőni.
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.04.16. 11:52

Egyetértek. Tényleg az elkövetkező 50 év lesz a kritikus. Túlnépesedés, környezetszennyezés, klímaváltozás, nukleáris katasztrófa veszélye, háborúk a vízért, stb. Ha ezeknek elejét tudjuk venni, akkor fogunk sokáig élni.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.04.16. 12:45

Szerintem nem lehet a problémát ilyen egyértelműen elhatárolni a szerint, hogy 50-100-150... stb. évek csoportjaiban gondolkoznánk. Már az ókor óta iszonyatos háborúk dúlnak, túl vagyunk 2 VH-n is, az élelemért-vízért folytatott harc folyamatos, akárcsak az atom- vagy természeti katasztrófák sorozata. Arra akarok kilyukadni, hogyha túl is éljük az elkövetkezendő 50-100 évet, problémák mindig is lesznek. Szerintem a kulcs az, hogy ilyen körülmények között az emberi lét milyen minőségben képes fennmaradni, továbbfejlődni.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.04.16. 15:05

KoviP írta:Gyakorlatilag bármelyik pillanatban képesek lennénk lángba borítani az egész Földet és ehhez elég egy félreértés is.


Nem csak az ember lenne képes, hanem sok állat is, ha ilyen technikája lenne, de eddig mi vagyunk az egyetlen faj, ami ennyire felfejlődött, hogy túlságosan meghosszabbított erős keze lett a technika által és ezért ön és közveszélyes lett globális szinten. Ez hasonló ahhoz a szituhoz, mikor egy kisbolygó jön közel hozzánk és a gravitációs kulcslyukat ha eltalálja végünk van, amolyan kaotikus folyamat a penge élén táncolunk.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”