Milyennek képzelitek a jövőt?

Űrvándor
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.26. 21:07

Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Űrvándor » 2010.12.31. 13:56

Tudom, még csak most leszek 11, de a fantáziám már rég az emberiség jövőjében jár.
Mi lesz ha kiég a nap, hova fogunk menni? Mivel? És ha meg is van az alkalmas hely, hogyan telepítsük be?
Milyen házakkal, utakkal, bolygók köré telepített, vagy akár magányosan keringő űrálomásokkal, csillagkapukkal? Nos, a válaszok milliárdjaiból lehet válogatni! Pl.: hasznunkra lehetnének a féreglyukak, vagy antianyaghajtású csillaghajók! Fogjunk össze együtt és használjuk a tudományt, meg a fantáziánakat!
Várom ötleteiteket!
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.31. 14:07

Tudom, hogy földhözragadt vagyok, de ezek a dolgok (Nap felfúvódása pl.) pár milliárd év múlva jönnek csak el. Szerintem sokkal nagyobb gondjaink vannak/lesznek a jóval közelebbi jövőben.
Elsődleges dolgunk lenne megóvni a Földet (legalább azt, ami még megmaradt). Kb 50 éven belülre tippelném az első állandó bázist a Marson (optimista vagyok, de nem értek hozzá).
Ennél távolabbra szerintem a jelenlegi technikával nemigen van értelme nézni, hisz a legközelebbi csillagok is több tíz-százezer évnyi utazásra vannak tőlünk.

Persze érdemes ezen is gondolkozni, ki tudja, milyen feljődésnek nézünk még elébe.

--mpt
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2010.12.31. 14:20

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a következő könyvet a fenti témához: Arthur C. Clarke -- A jövő körvonalai
A zseniális ember nem ma írta a művét, hanem néhány évtizeddel ezelőtt, de számomra a mai napig van fontos üzenete, mivel, amit leírt egykoron, abból már sok megvalósult, de még nem minden.
Ha valaki nem tudná, hogy ki volt ő, ezért megemlítem, hogy a sci-fi irodalom egyik alapembere. A 2001 űrodüsszeia, annak további folytatásai fűződnek a nevéhez. Írt egy novellát arról, hogy a napszelet kihasználó űreszközök (napvitorlások) milyen óriási lehetőséggel rendelkeznek majd az űrutazás kapcsán. Ő népszerűsítette az űrlift javaslatát -- az eredeti ötlet K.E. Ciolkovszkijtól származik -- mely szerint egy Föld körül szinkronban keringő pontba roppant kis költséggel lehetne bármilyen tárgyat, akár embert egy kábelen át (f)eljuttatni.
Sokan az ő ötletének tartják, hogy három, Föld körül keringő műhold segítségével (120-120-120 fok) minden globális kommunikációs feladat megoldható lesz. Ezt az elképzelést Bay Zoltán már korábban felvetette és leírta.
Űrvándor
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.26. 21:07

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Űrvándor » 2010.12.31. 15:48

Igen, a nap felfújódása még távoli, mondhattam volna mást is, de, tartottam a iskolámban egy előadást amin, a földre leselkedő vészélyekről beszéltem, pl.: Fler, gammakitörés stb. mert, sok dolog van amitől tart az emberiség, ami fenyegeti a mai civilizációt. Konkrétan nem csak ezért találtam ki ezt, hanem azért is hogy ha már nem lesz a föld, de maradnak túlélők, akkor azok mit fognak kezdeni magukkal.
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.12.31. 17:59

A legfontosabb az, hogy túléljük saját magunkat. Az elkövetkezendő két évszázad alatt dől el, hogy az emberiség túléli-e saját magát. (Azaz valóban értelmes faj vagyunk-e...)
Nem vagyok túl nagy szakértője az űrkutatásnak, de véleményem szerint a nem is olyan távoli jövőben az USA és az EU mellett Kína fog feltörni és sokat letenni az asztalra űrkutatás terén is. Ahogy talán India és Japán is.
Ezek az országok is minden bizonnyal el akarnak jutni a Holdig.

Szerintem a legfontosabb egy állandó holdbázis létrehozása, de erre még nagyon sokat kell várnunk :(
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2010.12.31. 18:16

Sötétnek, mikor már minden energia szétsugárzódik, és minden kihűl, persze az még odébb lesz remélhetőleg, addig is BUÉK mindenkinek és észlelésben, tükörcsiszolásban gazdag következő évet !
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2010.12.31. 18:58

Egyetértek Gergővel, a következő 100 év (de legyen inkább csak 30-40 év) eléggé kritikus lesz. Véleményem szerint főként gazdasági szempontból. Obama már így is alátett a Constellation programnak rendesen, néha olyan érzésem van, hogy visszafelé fejlődünk... :? Még néhány ilyen válság, és mindenre lesz pénz csak az űrkutatásra nem. Ami viszont pozitívum lehet, hogy a magáncégeknek lehetőségük lesz a feltörekvésre, kezdetben persze nem kell sokat várni, de előbb utóbb könnyen beérhetik a nagyobb nemzetgazdaságokat is (ez nyilván jó pár évtizedet venne igénybe, de a kényszer nagy úr).
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.13. 14:21

Szerintem elé rosszul állunk most a világban... Ahelyett hogy egy fajként törekednénk a legmagasabb fejlettségi szint felé, egymással versenyzünk... Ez nem jó, úgy kezeljük önmagunkat most sok különálló faj....
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.04.13. 14:44

Rabir! :!:
Unatkozol, hogy a mult év decemberben írt témához szólsz most hozzá? :cry:
Mit is akarsz valójában mondani? A fogalmazásod nagyon zavaros és semmitmondó! :!:
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Milyennek képzelitek a jövőt?

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.04.13. 14:57

Topic nincs lezárva, bárkinek szíve-joga hozzászólni akár egy éve nem látogatott témához is. Pláne, ha középiskolás az ember, akkor van a legtöbb ideje ezekre ;)
Meg amúgy sem rossz a hozzászólás, és teljesen érthető, témához illő. Nem is értem a lehordást...
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”