A fekete lyukak és az idő

Dutch
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.03.03. 12:47

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Dutch » 2011.03.05. 12:29

Vajon , mért nem lehet a fénynén nagyobb sebesség ?
Astrojan
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.01. 03:44

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Astrojan » 2011.03.05. 17:37

Azért nem lehet meghajlítani a teret, mert a tér egy ember által kreált matematikai fogalom, nem anyag. Tér nem létezik, tehát nem lehet meghajlítani, felfújni, tágítani. A tér egy leírás, egy matematikai mankó, a természetben nem létezik.

Dutch írta:Vajon, miért nem lehet a fénynél nagyobb sebesség ?
Lehet, semmi nem zárja ki, csak a fizikusok megrögzött gondolkodásmódja tiltja. De szerencsére a természetnek nem tudnak parancsolni..
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.03.06. 09:11

Üdv Astrojan!
Ha belenézek a tükörbe, megijedek önmagamtól...
olyan csúnyának látom magamat.
De, te medtaláltad a saját profilodhoz illő képet!
Ez a kép mindent elárul az egyéniségedről, a
mentalitásodról, a tudásnívódról, az IQ-dról.
:lol: :D :!:
Dutch
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.03.03. 12:47

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Dutch » 2011.03.07. 09:32

R János kösz a választ , nem volt hülyeség regisztrálnom ide.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.07. 09:59

OFF
Nem tudom, miért van az az érzésem, hogy ezt a korábban jó kis fórumot mostanára alaposan szétbarmolták.
Szunyogapa
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.01.24. 19:14

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Szunyogapa » 2011.03.07. 17:53

SzZoli írta:OFF
Nem tudom, miért van az az érzésem, hogy ezt a korábban jó kis fórumot mostanára alaposan szétbarmolták.

Itt mire is gondolsz?
Mert én úgy látom, hogy a fórumot arra használjuk amire ki lett találva. Mégpedig információcserére, kérdések feltevésére és vélemények megosztására, "ütköztetésére".
Az, hogy téged zavarnak az olyan emberek akik "szembe mennek a forgalommal" (más a véleményük) nem szétbarmolás, inkább fejlődés.
Ez talán a Tyche topicban nem eléggé nyilvánvaló...


-Szunyog-
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.03.07. 22:26

Szunyogapa írta:Itt mire is gondolsz?
Mert én úgy látom, hogy a fórumot arra használjuk amire ki lett találva. Mégpedig információcserére, kérdések feltevésére és vélemények megosztására, "ütköztetésére".
Az, hogy téged zavarnak az olyan emberek akik "szembe mennek a forgalommal" (más a véleményük) nem szétbarmolás, inkább fejlődés.
Ez talán a Tyche topicban nem eléggé nyilvánvaló...



Ez egy csillagászati egyesület által üzemeltetett fórum, és mint ilyen, nem az olyan mély filozófiai, általában minden tudományos alapot nélkülöző kitalációk és képzelgések megbeszélésének helye, mint amiket gyakran ide írnak itt néhányan. Aki ennyire "szembe akar menni a forgalommal", az keressen olyan honlapot ahol ezt eltűrik.
90/900 refraktor
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.08. 10:09

Nem az a baj, ha vannak más vélemények, hanem az, ha a más véleményű emberek szinte vallásos fanatizmussal, kinyilatkoztatásszerűen emlegetik a tételeiket, ésszerű érvek nélkül. Így ez nem vélemények ütköztetése, hanem hitvita. A másik gondom az, hogy részben emiatt pár fórumozónál elszakadt a cérna, és a hangnem eldurvult.
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2011.03.08. 14:26

Én inkább már hozzá sem szólok, nehogy valami "csúnyát" írjak... :) Meguntam az üres fecsegést, majd ha bizonyítékokkal jönnek lehet tárgyalni.
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
Astrojan
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.01. 03:44

Re: A fekete lyukak és az idő

Hozzászólás Szerző: Astrojan » 2011.03.10. 02:18

KoviP írta:..majd ha bizonyítékokkal jönnek lehet tárgyalni.
Na, nézzük például, neked van bizonyítékod arra, hogy a relativisztikusan mozgó tárgyak tömege megnő ??

Van bizonytékod arra, hogy a relativisztikusan mozgó tárgyak hossza megváltozik ?
Van bizonytékod arra, hogy a Világegyetem egy szingularitásból keletkezett ?
Van bizonytékod arra, hogy a fénysebességnél nincs nagyobb sebesség ?
Van bizonytékod arra, hogy a tér létezik ? Vagy az idő. Vagy a téridő.
Van bizonytékod arra, hogy a gravitációt a semmi, egy matematikai definíció (ie. a tér) meghajlítása okozza ?
Van bizonytékod arra, hogy etc, etc ???
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”