IDŐ

dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: dgy » 2013.05.09. 15:40

Ha szép az idő, akkor lemegy a tömeg a térre.

Angolul jobb:
- What is the universal relationship between time, mass, and space?
- ?
- When the weather is fine, there is a lot of people on the square.
- ???
- Translate it to Hungarian.

:)
dgy
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.05.09. 22:45

Akkor is sugárzás ,dinamikus .Olyan hogy álló tér nem létezik meg amúgy semmilyen álló dolog nem létezik a világon :lol: Az idő is sugárzás ,kiterjedés ergo anyag ergo térfogat.
Rigel
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2012.03.03. 16:43

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.05.10. 08:52

Kapeti28 írta:Az idő is sugárzás ,kiterjedés ergo anyag ergo térfogat.


A fizikai fogalmak valódi jelentésével tisztában vagy egyáltalán? Vagy csak hallottad ezeket a szavakat és megtetszett, mert jól lehet velük értelmetlen mondatokat permutálni?
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.05.10. 12:04

Rigel írta:
Kapeti28 írta:Az idő is sugárzás ,kiterjedés ergo anyag ergo térfogat.


A fizikai fogalmak valódi jelentésével tisztában vagy egyáltalán? Vagy csak hallottad ezeket a szavakat és megtetszett, mert jól lehet velük értelmetlen mondatokat permutálni?



idő (főnév)

Órával mért mennyiség, amely a világ ismétlődő változásain alapul.

Az idő soha nem áll meg. Bármelyik jövőbeli idő eljön.

Eredet [idő < ómagyar: idő < ősmagyar: üdő, ügő (ügető, menő, múló) < dravida: uydi (idő, elmúlás, haladás) < uy (szalad, halad)]
Figyeltél? halad mozog. :D

kiterjedés (főnév)

1. az a tér, ameddig valami elnyúlik.
2. az a mérték, ameddig valami elér.
Eredet [kiterjedés < ki- (igekötő) + terjed + -és (főnévképző)] Figyeled terjed :D

terjed (ige)

Széltében-hosszában kinyúlik, mind nagyobb, nagyobb teret foglal, térfogata nagyobb lesz. Látod mozog:D
Terjed a daganat. Terjed a hír.
Eredet [terjed < tér (főnév) + -j- (kötőhang) + -ed (igeképző)]


anyag (főnév)

Szilárd tömeg, amiből egy kézzelfogható tárgy van, vagy felépül. Egy tárgy elfoglalt helyét (folytonosan) kitöltő dolog.

Fizika: Összesűrűsödött vagy megszilárdult energia, amely egymással (viszonylag) stabil kapcsolatban lévő energiarészecskék sajátos tulajdonságú csoportja, így megkülönböztethető más hasonló, ilyen dolgoktól.
"energiarészecskék" :lol: ezt nem én írtam így van a szótárban.

energia (főnév)

Működtető erő, ami egy berendezést, gépet, járművet mozgat. A fenébe ez is mozog :?
További részletezés

1. Mozgást okozó képesség, más dologra hatást gyakorló minőség, amely a fizikai világ részeire jellemző, és ott megfigyelhető. Ez megvalósult mozgásban, vagy a mozgás lehetőségében nyilvánul meg.
4. Filozófia: A valóság változását okozó minőség, amely mozgásban, helyzetek, állapotok fokozatos módosulásában nyilvánul meg.
Belső energia – (Kémia: az anyag részecskéinek kölcsönhatásából származó hatóerő, munkavégző képesség).
Mechanikai energia – (Fizika: az anyag helyzeti és mozgási működtető ereje együtt).
Mozgási energia – (Fizika: egy test adott sebességgel zajló helyváltoztatásából származó működtető erő).


munka: 9. Fizika: Létrehozott hatás. A fizikai világban egy erő okozta elmozdulás mértéke. :!:

térfogat (főnév)

1. az a térmennyiség, amit egy test kitölt; befogadóképesség, űrtartalom.


És bónuszba az ige:Az ige olyan szó (illetve összetartozó szavak együttese), amely az alany cselekvését, történését, létezési állapotát fejezi ki. Megint csak mozog :lol:

állóhullám (főnév)

Fizika: Bizonyos feltételek között hullámok, vagy ugyanazon hullám előrehaladó és visszaverődő része, találkozásánál a létrejövő eredő hullám elnevezése, amennyiben ennek csomópontjai helyben maradnak és a hullám egy állandó hullámképet vesz fel. Állandó hullámkép azt jelenti, hogy csomópontok nyugalmi helyzetben vannak és a közöttük levő pontok rezgést végeznek. -Azaz mozognak :idea:

"majd ő elmagyarázza, hoyg a fizika miért nem költészet, miért nem magyar nyelvtan és miért nem filozófia."

Ha a fizika nem magyar nyelvtan akkor milyen nyelven beszél két magyar fizikus és minek van a szótárba definiálva a szavaink jelentése ? Na mutass nekem olyan szótárat ahol ezek az alap szavak mást jelentenek fizikai értelemben. Ja és nem mondta el DGY sem mi az idő fizikai értelmezése kíváncsian várom :roll:
Rigel
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2012.03.03. 16:43

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.05.10. 12:59

Már megint a "nyelvészkedés". Én a fizikai fogalmak fizikában használt jelentésének az ismeretét hiányolom. Mert ugyanis a szótári jelentésnek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy egy fizikai fogalom micsoda és hogy mire használandó.
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.05.10. 13:29

Rigel írta:Már megint a "nyelvészkedés". Én a fizikai fogalmak fizikában használt jelentésének az ismeretét hiányolom. Mert ugyanis a szótári jelentésnek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy egy fizikai fogalom micsoda és hogy mire használandó.


Egyfolytában "fizikai fogalmakról" beszélsz csak arra nem jöttem még rá hogy melyik vonatkozik rám ,melyik volt az ami elhangzott és szerinted nem azt jelenti amit jelent ,mint láthatod a szótárban leírják hogy mit jelent egy szó akár fizikai értelemben ,vagy a szótár is hülye és semmi értelme mert a fizikusok ha meghallják a munka szót akkor nem a szótári alakja jut eszükbe róla fizikai értelemben?
Én a wiki értelmező szótárból néztem ki ezeket ,esetleg létezik egy külön magyar fizikusoknak kiállított szótár amiben az energia,munka, idő, sebesség, tér, tömeg ,anyag, kiterjedés más definíciót kapott?
Kérlek javíts ki melyik volt az a szó ami nem azt jelenti amit a magyar szótárak fizikai alkategóriájában magyarul magyar embereknek definiáltak. :?:

Próbálnám értelmezni hogy mit nevezel nyelvészkedésnek esetleg belemagyarázásnak költészetnek de nem tudom mert mindig az jön ki hogy a szótár szerkesztők költészek ergo azok a szakemberek akik az energia szót fizikailag definiálták költészek voltak (mert nem is úgyvan...)én meg csak használtam. Akkor ki is a költész ...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.05.10. 13:54

wiki: Dunning-Kruger_hatás

Kapeti28! Értem én a felbuzdulásodat, de vedd észre, hogy olyan témával foglalkozol, amit az ebben jártas szakemberek évtizednyi szaktanulmányok után is némi távolságtartással kezelnek.
Jó, hogy ennyi energiád van hozzá, de inkább tanulj több és érvényes szakirodalmat.
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.05.10. 14:07

Érdekfeszítő vita azt mondhatom :lol: Olykor már bele akartam szólni, de nekem valaki egyszer azt mondta hogy: "Jobb ha egy okos hülyéskedik, mint ha egy hülye okoskodik" (Ráadásul nem is tartom magam kifejezetten okosnak ebben a témában. ) :) :) :)
kezdőamatőr
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.04.20. 17:39

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: kezdőamatőr » 2013.05.12. 15:51

Üdvözlet!Minap végighallgattam egy Kisfaludy György előadást az időről,térről,gravitációról stb.Állítólag létezik egy távcsöve mely gravitációs hullámok elvén működik,s melyről Vágó István műsorában is beszélt. :lol: :o :shock:
Link.:http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=a1X0wCgwLNE#t=181s
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.05.12. 16:11

Erről a "távcsőről" nekem beszéltek olyanok, akik látták. Állítólag az időben előre- és hátrafelé is lehet nézni vele, pl. meg lehet nézni a Földet 1 millió év múlva.
Folytassam? :D
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”