IDŐ

Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.03.31. 17:54

Rigel írta:megvan ismeretterjesztő sorozat formájában egy felületesebb összefoglalása is a könyvnek "A kozmoszon túl" címmel. A YouTube-on megtalálható mind a négy epizód. Az idő fogalmával kapcsolatosan: A kozmoszon túl - Az idő illúziója


"This video has been removed by the user." :(
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.04.25. 19:27

konan99 írta: mert 1 másodperc sem telik el. nem tud eltelni. gondolj bele. a számok végtelenek. mondjuk azt , hogy eg tized másodperc kell ahhoz, hogy elteljen egy másodperc...de ott vannak a század, ezred...stb szóbval:.


Ez egy hülyeség mert az idő múlásának a tényét nem változtatja meg hogy milyen pici töredék eseményt figyelünk meg .Én még nem láttam olyan órát amin ne telt volna el az egy mp mivel a mutató arréb mozgott és ez tény ,az idő maga a mozgás és nincs is olyan létező ami ne mozogna és ne keltene téridőt vagy ne téridőböl álljon a teste.
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2013.05.03. 07:45

Kapeti28 írta:
konan99 írta: mert 1 másodperc sem telik el. nem tud eltelni. gondolj bele. a számok végtelenek. mondjuk azt , hogy eg tized másodperc kell ahhoz, hogy elteljen egy másodperc...de ott vannak a század, ezred...stb szóbval:.


Ez egy hülyeség mert az idő múlásának a tényét nem változtatja meg hogy milyen pici töredék eseményt figyelünk meg .Én még nem láttam olyan órát amin ne telt volna el az egy mp mivel a mutató arréb mozgott és ez tény ,az idő maga a mozgás és nincs is olyan létező ami ne mozogna és ne keltene téridőt vagy ne téridőböl álljon a teste.


Pontosan igy van, eggyet ertek teljes mertekben, az ido es az anyag egy es ugyanaz, ez a relativitas elmelet, Bar a gravitacio mikentjet mar nem fogadom el ugy ahogy Einstein azt leirta vagy ahogy azt prezentaljak mert butasag hogy az egitestek a terido szoveteben nyomot hagynak es ez a gravitacio, es ha a Higs bozon letezik akkor ez ertelmetlenne is valik, mert most vagy egy reszecske felelos a gravitacioert, vagy az hogy a Nap a teridoszovetebenben keltett oblos eltorzulasa miatt keringunk a Nap korul.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.05.03. 09:04

Pepos írta:Pontosan igy van, eggyet ertek teljes mertekben, az ido es az anyag egy es ugyanaz, ez a relativitas elmelet, Bar a gravitacio mikentjet mar nem fogadom el ugy ahogy Einstein azt leirta vagy ahogy azt prezentaljak mert butasag hogy az egitestek a terido szoveteben nyomot hagynak es ez a gravitacio, es ha a Higs bozon letezik akkor ez ertelmetlenne is valik, mert most vagy egy reszecske felelos a gravitacioert, vagy az hogy a Nap a teridoszovetebenben keltett oblos eltorzulasa miatt keringunk a Nap korul.


Nem, ez teljesen baromság amit leírtál.

Az idő és az anyag nem ugyan az. A relativitás elmélet sem erről szól. A TÉR és az IDŐ van kapcsolatban egymással.

A Higg bozonnak sincs köze a gravitációhoz, hanem a TÖMEG-haz van köze.

Tudom, hogy manapság nagyon divatos a Blikkből, meg a többi bulvárlaból tanulni a fizikát, de ne haragudj, ez teljes tárgyi tévedés, amiket írsz. Olvass tudományos könyveket, meg folyóiratokat.
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2013.05.04. 18:10

Kukac írta:
Pepos írta:Pontosan igy van, eggyet ertek teljes mertekben, az ido es az anyag egy es ugyanaz, ez a relativitas elmelet, Bar a gravitacio mikentjet mar nem fogadom el ugy ahogy Einstein azt leirta vagy ahogy azt prezentaljak mert butasag hogy az egitestek a terido szoveteben nyomot hagynak es ez a gravitacio, es ha a Higs bozon letezik akkor ez ertelmetlenne is valik, mert most vagy egy reszecske felelos a gravitacioert, vagy az hogy a Nap a teridoszovetebenben keltett oblos eltorzulasa miatt keringunk a Nap korul.


Nem, ez teljesen baromság amit leírtál.

Az idő és az anyag nem ugyan az. A relativitás elmélet sem erről szól. A TÉR és az IDŐ van kapcsolatban egymással.

A Higg bozonnak sincs köze a gravitációhoz, hanem a TÖMEG-haz van köze.

Tudom, hogy manapság nagyon divatos a Blikkből, meg a többi bulvárlaból tanulni a fizikát, de ne haragudj, ez teljes tárgyi tévedés, amiket írsz. Olvass tudományos könyveket, meg folyóiratokat.


Kedves kukac akkor hatarozd meg nekem mi az ido! es hatarozd meg nekem azt is hogy mi a tomeg?
tudomanyos folyoiratokban sokmindent leirnak, csak az a helyzet hogy ingatag labakon alnak azok a dolgok amiket altalanosagban az emberiseg ele tarnak, hidd el sem a tomeget sem az idot nem tudod meghatarozni sohasem, mert egyik sem ugy letezik ahogyan azt leirjak, tapasztalatbol beszelek, nem tudomanyos folyoiratokban olvasok mindenfele direkt vagy indirekt hulyeseget :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.05.05. 10:02

Pepos írta:
Kedves kukac akkor hatarozd meg nekem mi az ido! es hatarozd meg nekem azt is hogy mi a tomeg?
tudomanyos folyoiratokban sokmindent leirnak, csak az a helyzet hogy ingatag labakon alnak azok a dolgok amiket altalanosagban az emberiseg ele tarnak, hidd el sem a tomeget sem az idot nem tudod meghatarozni sohasem, mert egyik sem ugy letezik ahogyan azt leirjak, tapasztalatbol beszelek, nem tudomanyos folyoiratokban olvasok mindenfele direkt vagy indirekt hulyeseget :)


Bemész az ELTE-re, megkeresed az Elméleti Fizika tanszéket, ott megkeresel valami professzort
és elmondja neked. Én nem vagyok hajlandó neked semmit elmondani semmiről, mert azt akarom, hogy egy
professzor mondja meg neked, hogy mennyire buta vagy. Nekem úgy sem hinnéd el, nem is erőltetem.

u.i: Tudományos folyóiratokban SEMMI nem áll ingatag lábakon. A te nemlétező tudásod áll ingatag lábakon.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.05.05. 10:16

Van, ami definíció kérdése ... :) Az idő pénz. :)
zsoldos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:55

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: zsoldos » 2013.05.07. 18:33

Pepos írta: Kedves kukac akkor hatarozd meg nekem mi az ido! es hatarozd meg nekem azt is hogy mi a tomeg?
tudomanyos folyoiratokban sokmindent leirnak, csak az a helyzet hogy ingatag labakon alnak azok a dolgok amiket altalanosagban az emberiseg ele tarnak, hidd el sem a tomeget sem az idot nem tudod meghatarozni sohasem, mert egyik sem ugy letezik ahogyan azt leirjak, tapasztalatbol beszelek, nem tudomanyos folyoiratokban olvasok mindenfele direkt vagy indirekt hulyeseget :)


Megmondanád, milyen tudományos folyóiratot olvastál?
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.05.07. 19:26

Kukac írta:
Pepos írta:
Kedves kukac akkor hatarozd meg nekem mi az ido! es hatarozd meg nekem azt is hogy mi a tomeg?
tudomanyos folyoiratokban sokmindent leirnak, csak az a helyzet hogy ingatag labakon alnak azok a dolgok amiket altalanosagban az emberiseg ele tarnak, hidd el sem a tomeget sem az idot nem tudod meghatarozni sohasem, mert egyik sem ugy letezik ahogyan azt leirjak, tapasztalatbol beszelek, nem tudomanyos folyoiratokban olvasok mindenfele direkt vagy indirekt hulyeseget :)


Bemész az ELTE-re, megkeresed az Elméleti Fizika tanszéket, ott megkeresel valami professzort
és elmondja neked. Én nem vagyok hajlandó neked semmit elmondani semmiről, mert azt akarom, hogy egy
professzor mondja meg neked, hogy mennyire buta vagy. Nekem úgy sem hinnéd el, nem is erőltetem.

u.i: Tudományos folyóiratokban SEMMI nem áll ingatag lábakon. A te nemlétező tudásod áll ingatag lábakon.


Megkeresel valami professzort lol ez már rosszol kezdődik.

Szerintem itt te vagy aki nem érti .Pepos helyesen fogalmazott ,az anyag és minden ami létezik egyenlő az idő fogalmával . Miért is ? Mert minden ami létezik mozog , minden ami mozog csak idő függvényében értelmezhető , sőt most figyelj:Nyelvtan óra következik Idő= ige = jelen,múlt,jövő= cselekvés,történés,létezés: mozgás állapotok mivel mozgás állapot önmagában nem létezik ergó semmi nem létezik mert minden mozog .Ezért van az hogy a relativitás elmélete is egyben értelmezi a Téridőt ,mivel a tárgy a térben külön nem értelmezhető ,akkor annak nincs kiterjedése.Figyeld a magyart :KI TERJEDÉS azaz az anyag egy kiterjedés .Az anyag nem mozdulatlan statikus térfogat hanem dinamikus kifelé terjedő folyamat ,tehát idő. Ráadásul fényt és fény tipusú sugárzást áraszt ,ez a gravitáció.

A térbenyomódás csak egy elméleti elképzelés de olyan nincs és ehhez nem kell felkeresni egyetlen professzort sem az ltén hisz a megoldás már megint ott van Einsteinnél mivel nem is értelmezünk statikus szöveteket hanem csak téridő kr ek relativ viszonyát .Az amikor a nagyobb gravitációs mezővel "benyomódással" olyanokat vezetsz le hogy ott másképp telik az idő az is csak azt bizonyítja hogy a gravitáció egy sugárzás és a forrása közelében nagyobb dózis hat rád de senki nem is mondta hogy a gravitáció statikus.Nem is mondhatná mikor a világon minden ismert létező dolog dinamikus kiterjedés ,egyetlen professzor sem látott még statikus létezőt ,és nem látott részecskéket száguldozni két tömeg közt hogy aztán vonzzák egymást ami alapból hülyeség mert fénysebesség fölött kéne részecskéknek száguldozni . A gravitációs hullámok fény tipusuak ezért képesek összekötni a dolgokat akár fénysebesség feletti mozgással mivel a fény határérték csak az anyag számára határérték és az hogy más fény tipusú sugárzások mennyivel mennek nem mondd ellent a relativitás elméletének hisz a relelm sem szól másról mint ismert maximális sebesség ismert anyaghoz kapcsolva nem léphető át.

De még ezer példát lehet rá mondani pl az időutazás visszafelé elmélete is úgy jön ki hogy átléped a maximális múltterjedésedet ami közismerten a fényseb.
Vagy mondhatunk egy fizikai igazolást is rá pl elérnéd a fényseb azaz a max önterjedési sebességedet akkor megállna számodra az idő , ekkor persze már nem igaz hogy időben létezel és neked lesz igazad csak hogy ez nem fog összejönni E=mc2 tehát igazolt hogy létezés csak időben lehetséges más néven mozgásban.
Idő=mozgás=anyag,létezés ezek egyenrangú fogalmak ,egyik a másik nélkül nem lehetne.

Várom a professzort aki azt meri állítani hogy az anyag nem egyenlő az idővel.
Kapeti28
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.01. 17:02

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Kapeti28 » 2013.05.07. 19:54

Kukac írta: A relativitás elmélet sem erről szól. A TÉR és az IDŐ van kapcsolatban egymással.

A Higg bozonnak sincs köze a gravitációhoz, hanem a TÖMEG-haz van köze.



A tér és az idő? Olvasd el megint a relelmet mert tér és idő nem létezik (valóságban)csak TÉRIDŐ ,ez alaptan.

Tömeg .Elég érdekes fogalom de gyanítom félre értelmezted , ott nincs semmi statikus ami a tömeget kiadja magyarul a tömeg az nem atom, az még tovább osztható a végtelenségig te is tudod jól és végképp nem fogsz találni a közepén egy álló valamit amire azt mondhatnád hogy mozdulatlan vagyis nem időben létezik. A mai tudomány ott jön elő a húrokkal ami megint csak mint húr rezeg tehát abszolút hibásan látod amit tanultál.

Eleve a tudomány szerint is csupán rezgések hullámok ,állóhullámok alkotják a világot , az anyag tömörsége pedig egy illuzió mert a legsűrűbb anyag xyz matematikai térkitöltése ugyan az mint a legritkábbé szinte 0,0001% egy egységre levetítve ahol detektálni tudják hogy proton vagy elektron vagy akármi és további nagyításban további hullámfüggvények írhatók csak fel. Az egész világ vonzás és taszítás asszimmetriája ami szimmetriára törekszik de soha nem éri el.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”