IDŐ

Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.16. 10:15

Érdekes hely, érdekes emberek... Én már csak csendben mosolygok...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.11.16. 10:16

ferenc lovró írta:érdemes megnézni, Dávid Gyula pl hányszor írta már le, hogy a nagy brumm az mi is volt valójában... nem állt neki még egyszer sem visszaküldeni valaki általános iskola alsó tagozatba kvantumfizika alapjait tanulni...

No azért volt olyan topik, ami miatt Gyula majdnem itt hagyta az egész fórumot. Szerencse, hogy az ő türelmét nap mint nap edzik a diákok :)
Mindamellett nekem Norbi megoldása tetszik a legjobban. Nem árt az érdeklődő figyelmét felhívni a hiányosságokra és visszaküldeni az alapokhoz. Ez neki is érdeke és ha van egy kis esze nem sértődik meg.

Az idő kérdése egyébként is nagyon érdekes. Tudtátok például mi a kapcsolat az idő és a tér között?

Ha jó az idő, sokan vannak a téren!

Kérek elnézést...
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: dgy » 2010.11.16. 12:08

MT írta:
> Tudtátok például mi a kapcsolat az idő és a tér között? Ha jó az idő, sokan vannak a téren!

Nono! Klasszikust idézni csak pontosan, szépen! Az általános relativitáselmélet nem csak e két mennyiséggel foglalkozik, hanem a tömeggel is. Tehát:

Mi az univerzális összefüggés a tér, az idő és a tömeg között?
Ha szép az idő, nagy a tömeg a téren!
:)

A kérdés és a válasz angolra fordítva még szebben hangzik:

What is the universal relationship between space, time, and mass?
When the weather is good, there is a lot of people on the square.
:):)

dgy
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.16. 13:49

maro írta:Mindamellett nekem Norbi megoldása tetszik a legjobban. Nem árt az érdeklődő figyelmét felhívni a hiányosságokra és visszaküldeni az alapokhoz. Ez neki is érdeke és ha van egy kis esze nem sértődik meg.


igen, csak nem mindegy, hogy úgy küldjük vissza, hogy utána már meg sem mer szólalni, vagy úgy, hogy újra visszajön elbüszkélkedve az új tudással...

dgy írta:What is the universal relationship between space, time, and mass?
When the weather is good, there is a lot of people on the square.
:):)


ez nagyon lol :D
nincs aláírás
konan99
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.11.02. 18:53

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: konan99 » 2010.11.16. 19:17

Tehát ha holnaptól fele olyan sebességgel járok kelek mint eddig akkor kétszer tovább élek?

Üdv!

Norbi

Nah hát azéer az nem ugy megy:D lehet valamit rosszul értelmeztem:D de nem erről van szó? most vagy nagyon kötekedni akarsz vagy nem érted:D befolyásolja a sebességed az hogy milyen sokáig élsz? nem nagyon, huhhh ez most komoly téma:D ez hogy nem csak a fénysebességhez közeli sebesség van hatással a tapasztalt időre ez csak nagyon kicsi idő változást eredményez, szóval valamennyire meghatározza hogy meddig élsz de ez nagyon nagyon kevés. persze bármikor elüthet egy autó vagy akármi szóval...vagy lehet betegség is vagy akármi ami idő előtt elvisz...de ezt majd még átgondolom mert lehet hogy butaságokon jár az eszem és beszélek, de fáradt vagyok... hali


a.) a tévelygőket újra és újra kulturáltan , türelmesen kijavítani/útbaigazítani
b.) a regisztrációt minimum jeles fizikaszigorlathoz kötni
c.) nagy mellénnyel jól degradálni (gyk. lecseszni) minden pancsert akinek még nem jelent meg egy publikációja (gyk. írása) sem a Physics Today-ben vagy a Scientific American-ben, hogy jobb lesz ha eldiffundál (gyk. elkotródik) a nagyfiúk halmazából (gyk. játszóteréről)? plusz hőt közölni velük(gyk. beégetni őket), hogy tudják hol helyezkednek el a térbeli Descartes-koordináta-rendszerben (gyk. hol a helyük)[/quote]

Mindenképen A! Nem értem mért kéne feszengeni azzal szemben aki nem épp okos, inkább örülni kéne annak, hogy érdeklődnek a téma iránt. Nekem sincsen semmilyen fizikai képesitésem közöm sem tul sok van ezekhez a dolgokhoz, sosem néztem még távcsőbe, és a fizikának engem csak ez az oldala érdekel.igazából azt sem szeretem ha tul van cifrázva ez a sok dolog amit leirtok, egy csomo dolgot azért nem értek meg mert szakszavakkal vannak leirva, inkább több időt kéne forditani arra hogy akik esetleg idetévednek és valamit szeretnének megérteni ebből akkor ezt ugy irjuk, inkább ugy irjátok le hogy elősször körbeirod, és () be odairod a jelentését.nem tom mit kell ezeken csavargatni igy értelmetlenné válik egy csomó embernek ( köztük nekem is , bár próbálom kikövetkeztetni a dolgokat) és eddig csak örülhetek, hogy nem hülyéztek le mert vszinű hogy van pár dolog amit ugy irtam le ahogy épp van. Ilyenkor kell kijavitani esetleg ha idő engedi többet hozzáirni ezzel segitve a témában való előrehaladását. Jah és Ottó Ferencnek üzenem: Ne tünny el:)
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.16. 19:51

konan99 írta:Tehát ha holnaptól fele olyan sebességgel járok kelek mint eddig akkor kétszer tovább élek?

Üdv!

Norbi

Nah hát azéer az nem ugy megy:D lehet valamit rosszul értelmeztem:D de nem erről van szó? most vagy nagyon kötekedni akarsz vagy nem érted:D befolyásolja a sebességed az hogy milyen sokáig élsz? nem nagyon, huhhh ez most komoly téma:D ez hogy nem csak a fénysebességhez közeli sebesség van hatással a tapasztalt időre ez csak nagyon kicsi idő változást eredményez, szóval valamennyire meghatározza hogy meddig élsz de ez nagyon nagyon kevés. persze bármikor elüthet egy autó vagy akármi szóval...vagy lehet betegség is vagy akármi ami idő előtt elvisz...de ezt majd még átgondolom mert lehet hogy butaságokon jár az eszem és beszélek, de fáradt vagyok... hali




Szia nem akartam kötekedni!Csak az eddigi tanulmányaim alapján vontam le a konzekvenciát.Ezek szerint sajnos helytelenül.Most már kezdem érteni a Relativisztikus filozófiát!!!Kicsit elmélyedek benne és leírom a tapasztalataimat.Remélem létezni fog még ez topic mire eljutok e tudományág alapszintű megismeréséhez.

További sok sikert mindenkinek a megismeréshez !

Üdv!

Norbi
konan99
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.11.02. 18:53

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: konan99 » 2010.11.17. 17:45

De Norbi:) Ne vedd kézpénznek azt amit mondtam:D ezt azéret irtam le, hogy megtudjam hogy jól gondolkodok e... Nem 100 hogy e4z tényleg igaz...azért is irtam az előzzőkhöz azt hogy javitsanak ha nem jó vagy helyeseljenek mert nem vagyok tuti biztos benne, meg aztán nem is nagyon tudom itt ugy kifejezni magam mint élőben:D a másik meg az hogy elég fiatalka vagyok (18 ) szóval:) van esély arra hogy néha olyanokat irok le ami nemvalós:S bár van sok elképzelésem ki tudja, hogy jól gondolom e vagy sem, viszont számomra ezek a dolgok elég valószinűnek és logikusnak is tünnek, jah és nem vagyok nagyon nagy fizikus:D csak érdekel a dolog, és sokat is tudok róla, vagyis azt hiszem hogy tudom:) nah helló
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2011.05.11. 17:21

Sziasztok!
Az lenne a kerdesem, hogy mi az ido! es hogy a bolygok a nap korul ugy helyezkednek el mint egy katlanban vagy labosban valami, egymas utan mint ahogyan azt a relativitas elmelet leirja.
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2011.05.12. 22:06

Huha senki..:(
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.05.13. 12:45

Kedves Pepos!

Nem kell szomorkodnod, ha nem kapsz azonnal választ a kérdésedre.
Gondolom, hogy Te is ismered a mondást : AZ IDŐ AZ PÉNZ !
The time is money ! Itt a Csillagvárosban a legtöbben ezt tartják
szemelőtt. Ezért, a kérdésedre, hogy "MI AZ IDŐ ?" a legegyszerűbb
válasz az az, hogy légy szíves olvasd el legalább ezt a topicot!
Szerdán regisztráltál 16:19 kor, és egy óra mulva a legnehezebb
kérdést teszed fel. Viccesen a bolygókkal kapcsolatban :
vágjál kellően sok vöröshagymát a katlanba, tegyél bele
jó sok füstöltszalonnát és gyakran kavargassad, hogy oda ne
kozmáljon valamelyik bolygó a fazék aljára! :)
Üdv Tóni
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”