A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.21. 01:47

Sziasztok,
Azért nyitottam ezt a topic-ot, hogy rávezesselek benneteket egy vagy több problémakörre témánkkal kapcsolatban.(itt egy részt utólag kitöröltem az egyszerűség kedvéért.)Ha a tér és az idő elválaszthatatlanok mert ugye együtt születtek, akkor a tágulás mértékét véve adott időegységben, és a gyorsulást véve mint állandót, így a kapott egyenlettel visszaszámolva elvileg megkapjuk az univerzumunk születésének pontos dátumát. Természetesen ekkor a tágulás mértéke szintén egy állandó kell hogy legyen, mivel a gyorsulás is egy egyenletes állandó gyorsulás. (azóta kiderült hogy nem egyenletes, így nem tudjuk visszaszámolni a születési időt- szerk.) Ugyanakkor mivel a semmi közepébe helyeztük az ősrobbanást, ezért azt kell feltételeznünk hogy az gömb alakú kellett hogy legyen, mivel a gömb közepétől a felületének minden pontja ugyanakkora távolságra van. Ezért gömb alakúak a bolygók is, mert felveszik a tér formáját. A lapított gömb alak a forgás miatt van, ezért én azt sem zárnám ki hogy Univerzumunk nemcsak hogy tágul, de forog is,annak középpontja körül. Éppen ezért ha a térnek van szerkezete, akkor az a térszerkezet ívelt-szerkezet, tehát logikusnak látszik, hogy a tér sohasem egyenes hanem ívelt. Ez már azt is feltételezi hogy a tér ívének mentén haladva létezik olyan állapotváltozás ami kiválthatja az ívről való leszakadást-ezt nevezném féreglyuknak.(valószínűsítem hogy a féreglyukakban való közlekedés csak annyi állapotváltozást enged meg mint amikor kiugrassz ejtőernyővel a földfelé)Való igaz a féreglyukon való áthaladás lerövidíti az utazási időt és távolságot, viszont akkor olyan mátrixban utazol ami 1. minden féreglyukban ugyanolyan,ugyan úgy zajlik és ugyanúgy néz ki, 2. nem egy zárt folyosó az adott irányban hanem egy mátrix ahol a tér és az idő is lerövidül. Kvázi nem kizárt,hogy a féreglyukban haladva kisebb lesz a térfogatod és sokkal gyorsabban mozogsz,élsz. Mivel ez egy ilyenfajta mátrix,ezért ezt te abban az inercia rendszerben nem érzed(feltéve ha túléled), csak mikor megérkezel vagy relatíve fiatalabb, és érkezel meg hamarább mint az akivel egyszerre indultál de az nem a féreglyukon keresztül ért oda. Fiatalabb nem leszel mint akkor amikor elindultál, és hamarább sem érkezel meg mint akkor amikor elindultál. Kvázi a klasszikus időutazás még ebben az esetben sem megvalósítható, kivéve ha ebben a mátrixban nincs benne a múlt, mint az idő egy szelete. Mint írtam ebben a mátrixban (ami maga a féreglyuk)nem ismerjük milyen erők erőhatások léteznek így nem zárhatjuk ki ennek a jelentőségét sem, mivel ebben az esetben az időutazás megvalósítható, de hogy a mátrixon belüli folyamat miként irányítható azt addig sohasem fogjuk megtudni míg ki nem próbáltuk.
Visszatérve az ősrobbanáshoz, szóval gömb irányba kellett hogy terjedjen, és valamiféle forgás is beindulhatott. És állíthatjuk hogy a semmiben megjelenő ősrobbanást megelőző pont sebessége 0 volt (ha lett volna sebessége akkor azt is csak valami máshoz viszonyítva adhatnánk meg de ugye nem volt semmi más, kvázi sebessége sem).Ez azt feltételezi hogy az univerzumnak lennie kell egy "közepének" (merthogy univerzumunk(és így annak tere) akkor gömb irányba terjed, aminek közepe viszont helyben változatlan vagyis mozgási sebessége minden irányban nulla. Tehát elfogadva azt hogy ez így van, feltehetjük a kérdést akár, hogy vajon az Univerzum közepe felé haladva féreglyukon keresztül a spirális ívekről leszakadva megvalósulhat-e a klasszikus értelemben vett időutazás? -Valószínűsítem csak ebben az esetben lehetne az Univerzum közepe felé utazni vagy megközelíteni azt ha mégis igen. És ha Univerzumunk gömbszimetrikus természetesen ahol a gömbhéjon belül vagyunk.
Wikipedia írja:"A foton tovább hűlt azóta és jelenleg érte el a 2,725°K értéket, és a hőmérséklete tovább fog hűlni, amíg a világegyetem tágul. Ennek megfelelően az égen mért sugárzás, amelyet jelenleg mérünk, egy gömbfelületről indult hozzánk, ahol a fotonok 13,7 milliárd évvel ezelőtt lecsatolódtak az anyaggal való kölcsönhatásról a korai világegyetemben, és csak most érték el a földi megfigyelőket."
Persze ettől még nem tudjuk hogy annak a pici pontnak amiből ez a gömb lett(tér), mi volt a közepe.
Azt nem állíthatjuk hogy egyszerre annyi anyag zsúfolódott oda a semmiből hogy a nagy nyomástól etc. felrobbant.-mivel annak az anyagnak is keletkeznie kellett valahol ehhez.-tehát ha ezt mondjuk akkor a teremtésről beszélünk ami nem tudományos magyarázat végül is. Magyarul ez az állítás akkor hogy az anyag egy pici pontban vagy bármi egy pici pontban felrobbant,nos ez tudományosan nem igaz. Akkor mi az igazság? Lehet hogy az anyag már (vagy mindig is) létezett valahol egy másik dimenzióban csak valahonnét megjelent, vagy átszivárgott? Mindezt dimenziókkal való kölcsönhatás révén esetleg. Mivel univerzumunk egyik alapvető tulajdonsága a bipolaritás, nem kizárt hogy térhasadás révén történő anyagátszivárgásról beszélhetünk.Hogy miért?-mert Univerzumunk 2 fő elemre osztható: 1 anyag, 2 antianyag . Kvázi van az Univerzum (amiben élünk) és van az Anti-Univerzum. De mondhatnám azt is hogy,a tér és idő mindig is volt, az nem keletkezik. (Ha igen, akkor tudományosan bizonyított hogy van olyan hogy "Teremtő Isten" mert csak Ő tud a semmiből valamit teremteni.) Tehát valamelyik univerzum (vagy az Anti-Univerzum vagy az Univerzum) dimenzió hasadáson ment keresztül. A hasadékon (ami kezdetben lehet ugyanúgy egy "pici" pont a térben) tehát a hasadékon keresztül pedig hatalmas tér-robbanás kíséretében átáramlott az anyag(és antianyag). Ennek a robbanásnak a következményeként vagy maga a tér is tágul, vagy csak a benne lévő anyagok sebessége nő gyorsulva, vagy akár egyszerre mindkettő. Mint egy flexibilis homokórában, ahol a középpont lehet akár egy fekete lyuk is, csak itt a homokóra két gömb, amik dimenzionálisan vannak elválasztva egymástól.
Tehát fenti elvi megközelítést alapul véve logikusnak tűnik, hogy ismert Univerzumunk nem buborék univerzum. Végül is az anyag, antianyag,és sötét anyag; a dimenzionálisan átszivárgott Antiuniverzum anyaga (is). De az Antiuniverzumban az antianyag van többségben (az anyaggal szemben) a sötét anyagban. Így kap értelmet a dimenzió hasadék, melyen keresztül született meg a mi Univerzumunk. A két univerzumot egyetlen szülő-feketelyuk választja el egymástól dimenzionálisan (ahol az ősrobbanás történt), melynek egyik iránya az Univerzum, másik iránya az Antiuniverzum. Mivel az idő és tér adott, ezért az univerzum és anti-univerzum sohasem szűnik meg, csak az anyagrészecskék "vándorolnak" egyikből a másikba. Megkockáztatom; ott ahol az anyag alakul ki (lokálisan) többségében, ott alakul ki az élet is.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára hunadmin 2011.07.10. 23:06-kor.
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: dgy » 2010.03.21. 15:35

MFZ írta:
> Kezdjük a ma általánosan elfogadott nézet szerint, hogy az univerzum születése úgy indult,
> hogy a semmiben a semmi közepén megjelent egy pici pont ami felrobbant. ÁLLJ.

Kezdjük azzal, hogy a ma elfogadott nézet szerint az univerzum születése NEM így indult.
Ezután az egész további spekulációnak semmi értelme sincs. (Amúgy sem lenne.)
:(

dgy
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.21. 15:46

Gyula ha már avval kezdted, megírhattad volna szerinted mi az általánosan elfogadott nézet,mégiscsak te vagy a csillagász-űrkutató. A többit meg tényleg ne olvasd el.
Guest

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Guest » 2010.03.21. 18:57

Del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2011.01.30. 02:47-kor.
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.21. 19:15

A javasolt könyveket mindenképpen el fogom olvasni , köszönöm. Azért ha olvashatnék valamiféle érvet vagy ellenérvet az elméletem mellett, azt nagyon megköszönném.
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2010.03.23. 12:57

Sziasztok.

Kb. 15 éveel ezetőt arról besztélgettem elméleti cseillagászokkal, hogy
van-e értelme arról beszálni, hogy mi indította el az Univerzum tágulását?
Vagy, hogy mennyi ideig volt szingularitásban a jelenlegi Univerzum?
Ma már az elméleti csillagászok arról vitatkoznak, hogy sok millió olyan
Univerzum létezhet mint a miénk. Ha, a számításaim helyesek, akkor
a kozmológiai horizontunk kb. 20 milliárd fényévnél véget ér.
És mi van az Univerzumunktól 200 vagy 2000 milliárd fényévre?
Közel 2000 évig oszthatatlan volt az atom, máglyán égették el
a máskéntgondolkodókat. Milyen szép lenne az, ha a hozzászólásunk
első mondata az lenne : A MAI TUDÁSUNK SZERINT!
Kedves Tóth István, már többször felhívtad a figyelmünket,
Timothy Ferris könyvére. Én is szeretném felhívni a figyelmeteket
a szerző egy korábbi könyvére, amely " A VÖRÖS HATÁR- a világegyetem
szélének kutatása " címmel jelent meg.

Üdv.Tóni.
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: dgy » 2010.03.26. 05:26

MFZ írta:
> Gyula ha már avval kezdted, megírhattad volna szerinted mi az
> általánosan elfogadott nézet, mégiscsak te vagy a csillagász-űrkutató.

Több mint ötven előadásban részletesen elmondtam. Nem fér ide.
Egyébként nem a "szerintem" általánosan elfogadott álláspontról van
szó, hanem a valóban általánosan elfogadottról. Az Univerzum tágulása
nem az, amit te írtál, nem egy anyagdarab robbanása a korábban is létezett
üres térbe. Magának a térnak a tágulása, és ez a tér a tágulás során
mindig és mindenütt tele van anyaggal.

> A többit meg tényleg ne olvasd el.
A hibás kiindulópontra, a jelenlegi ismeretek félreértésére épülő
spekulációkkal tényleg nem érdemes foglalkozni.

üdv
dgy
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.29. 20:20

Szerintem meg fogadjátok el nyugodtan az én variációmat. Gyula te meg olvasd el mégiscsak amit írtam, mert nem azt írtam amiről beszélsz. Én azt fogalmaztam meg ami kimaradt az eddigi ismeretekből. Buborék univerzumok meg nincsenek. Ha lennének, nem volna értelme a létezésnek. Ha vannak, akkor meg annak a létezésnek nincs értelme, amit létezése óta folytat az emberiség. És az egész csillagászkodásnak sem volna értelme.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.03.30. 10:12

hunadmin írta:A tojás alak a forgás miatt van, ezért én azt sem zárnám ki hogy Univerzumunk nemcsak hogy tágul, de forog is,annak középpontja körül. És természetesen az is kissé lapított-gömb alakú lehet akár. De az biztos hogy forgástest, és gömb alakú.


szerintem nézd át először, amit írtál... például itt fent. Eltekintve attól, hogy a "tojás" alak itt valószínüleg forgási ellipszoidot akart volna jelenteni (a tojás nem az), most akkor mi van?

A forgás miatt "tojás" :) alak jön létre, az Univerzum forog, de mégis gömb?
Arról nem beszélve, hogy _mihez_ képest gondolod, hogy forog? Ha valami külső viszonyítási ponthoz, akkor megint visszajutunk oda, hogy csak része egy nagyobb egésznek, akár hívhatjuk egy buboréknak is a nagyobb (mondjuk) Multiverzumban.

Meghallgattad Gyula előadásait? Mind fenn vannak itt: http://www.mcse.hu/multimedia/ szerintem nagyon jók.

--mpt
Guest

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Guest » 2010.03.30. 10:48

Del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2011.01.30. 02:46-kor.
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”