Mi a Déjà vu?

nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.02.20. 22:49

astrohist írta:... (Nyözökém! a jegyzeted most kicsit fals volt, sem nem humoros, sem nem találó!)

Nem baj Lajos Bá', nem lehet mindg minden tréfának sikere... Most neked nem jött be, van ilyen. Majd legközelebb visszafogom magam. :) (Amúgy pusztán szójátékhalmaz volt, semmi mélyhumor nemakart lenni)

Komolyabban: nekem is volt már ilyen élményem, érdekes dolog... Csak én sem értettem hogy jön a csillagászathoz. Ezeket a kvantumfizikás magyarázatokat azért érzem szvsz erőltetetnek, mert nagyon túlmisztifikált, sokkal egyszerűbbnek, kézenfekvőbbnek érzem a pszichés magyarázatot.
Amcsillüdv: Nyözö
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.02.21. 09:47

No, már ketten nem értjük hogy kerül a téma a csillagászathoz, de úgy látszik felgerjeszti a képzeletet a dolog. Hanem alapvetően megmutatkozik egy jó nagy fogalomzavar:
1. A Deja vu egy visszaemlékezés képzete, amikor egy multbeli emlékképre rávetítődik a pillanatnyi tapasztalat! (Ezt Mátis András már az elejlén szépen tisztázta.) Ezzel a lélektan eléggé foglalkozott.
2. Amit azonban az előbbiekben emlegettek, az a Clair voyance, ami viszont közelítőleg a "megérzéstől" az előérzetig sok mindent jelenthet. Az öreg Flammarin sokat foglalkozott ezzel, könyve is van róla.
Az utóbbi inkább hit kérdése. Azt viszont érdemes észrevenni, hogy az asztrológiához közelít. (Van is az asztrológiának egy olyan ága, amelyik azt hirdeti, hogy az asztrológus voltaképpen a jövőbe lát, és ezt veszi körül csillagászatui kerettel. Úgy tudom még az interneten is fenn van ilyen honlap!) No, ennyit erről. BQ
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.02.21. 10:10

astrohist írta:(Van is az asztrológiának egy olyan ága, amelyik azt hirdeti, hogy az asztrológus voltaképpen a jövőbe lát,


Akkor lehet hogy ezt olvastam én régebben?

(Off: Ez a hozzászólás a kerek 100. hozzászólásom :D )
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.02.21. 14:23

Halló János! Gratulálok a 100. hozzászóláshoz! Örülök, hogy a Csillvárosban ilyen élénk az eszmecsere. Legalább látszik, hogy az emberek mégsem olyan elzárkózók, mint azt egyes szociológusok híresztelik.
Én egyébként nem nyitottam meg az "asztrológus" honlapot, csak a címszabakat olvastam el, azután töröltem is. Innen tudok róla, meg arról, hogy egyes asztrológusok szerint a jós a jövőbe lát, de a megérzését másképpen nem tudja legalizálni. (Talán a wikin megtalálható.) A másik irányzat szerint az asztrológus jellemrajzot ad és ennek alapján lehetőségeket tár fel. (Ezt egyszer kipróbálták rajtam, teljes csőd volt, semmit sem sikerült eltalálniuk.)A harmadik irányzat szerint "a csillagokban minden meg van írva". Engem nem nagyon érdekel az asztrológia, de a csillagászat történeti fjlődésének megértéséhez az alapjait valamennyire ismernem kell. Szép napot: BQ
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.02.22. 15:39

astrohist írta: Legalább látszik, hogy az emberek mégsem olyan elzárkózók, mint azt egyes szociológusok híresztelik.


Az amatőrcsillagászok soha. :)
90/900 refraktor
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.02.24. 00:24

QAkit érdekel az agyunk (gondolkodásunk) trükkjei, ajánlom figyelmébe Zalaváry István: Istenek hajléka-A mágikus elme. (Kráter, Bp. 2004.) Sok mindenttisztáz, és sok újat mond el. BQ
cybit
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.09.16. 19:03

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: cybit » 2018.01.06. 21:24

Ne higgyétek azt hogy az élet egy virtuális valóság, vagy olyasmi, mert abból akár nagyon nagy bajok is lehetnek.
sivataginyenyec
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.06.17. 19:40

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: sivataginyenyec » 2019.06.17. 20:04

Bár későn és még így is tudatlanul, de csak találtam egy témát, ami ha bár nem is annyira, de valamelyest nekem is fel keltette az érdeklődésemet. :D Az én felvetésem a Deja vu-ról már-már tiszteletlenül súrolja a misztikum, és a kvantummechanika határait. Nos mint tudjuk, hogy a természetben az erők nagy részéért az elektromágneses erő felelős.
Emellett azt is hallottam (merem remélni hogy igaz), hogy az agyban a gondolataink, és érzelmeink sem mások, mint elektromos impulzusok sorozata. Ha csupán feltételezzük (természetesen egy ehhez hozzáértő személy ha ellentmondást vél fel fedezni, kérem szóljon, hogy ebből is tanulhassak), hogy az elektromágneses erő az az erő, amely az elemi részecskéket képes az apró, felgörbült extra dimenziókba elmozgatni, így feltételesen lehetséges lehet hogy a Deja vu nem más, mint ahogy az fentebb említették, az egyik álmunkban látott, a mienkhez hasonló párhuzamos dimenzióban látott megtörtént esemény.
Ulpius Tamás
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.02. 17:21

Re: Mi a Déjà vu?

Hozzászólás Szerző: Ulpius Tamás » 2019.09.10. 08:47

Mi a Déjà vu?
Ezt a kérdést, mintha már hallottam volna...
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”