Dávid Gyula kérdések

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.04.17. 22:59

K. Gyula! Teljesen megértem, hogy már az is felháborító, hogy a "neved alatt futott" ez az egész. De:
ha megnézed a Csillagvárost, láthatod, hogy egyedül ez az egy ember viselkedik így. A Csillagváros egyetlen más levelezője sem engedte meg magának ezt a stilust. (Magam részéről ezért nem is reagálok egyetlen sorára sem, egyébként is a tények beszélnek.) Az viszont elszomorítana, ha emiatt az egyetlen pszihopata miatt hátat fordítanál a Csillagvárosnak. Érezhetted a levelezők megbecsülését és tiszteletét.
Egyébként ilyen helyzetekben érdemes ráklikkel más fórumokban. Éppen ma reggel olvastam el egy kislány lelkes sorait, amit az első hold-látvány keltett benne, amit SAJÁT távcsövével SAJÁT beéállításakor kapott. Hát nem többet érnek ezek a sorok mint néhány - az össz levelezéshez elenyésző - kozmo-halandzsa? Egyébként pedig nem mulatságos az, hogy egy ember szerint az alábbi személyek került az ostoba, tudományhoz mit sem konyitó szamarak sorába:
Sir Isaac Newton, cambridgei prof, az Royal Society elnöke, stb. stb.
Carl Friedrich Gauss, a matematika fejedelme,
Wilhelm H. Olbers, a gyakorlati égimechanika egyik megalapítója
Pierre Simon Lapklace, a matematika másik "fejedelme",
Asaph Hall, az USA Tengerészeti Obszervatórium főintendánsa, a Tengerészeti Évkönyv Bizottság elnöke.
Ha burkoltan is de ide soroltatott Eötvös Lóránd is.
Hozzájuk képest már csak kis halak: Varga Péter, a Soproni Geofizikai Intézet volt igazgatója, a Földrengésvizsgáló igazgatója, és Eduard Pittich, a szlovák Tudományos Akadémia csillagvizsgálójának igazgatója, egyetemi tanár.
Ebben a társaságban eléggé jól érzem magam.
Abban pedig egyetértek veled, hogy arendszergazda elfelejtett lépni, bár az elején ott van az "illentan"
Üdvözlettel, a viszont-olvasás reményében: Lajos
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2010.04.18. 12:00

Jaj-jaj, mi lesz akkor a kérdéseimmel? A megfogalmazásuknál tartok. A kérdések még csak hagyján, de igazából a válaszok az érdekesek számomra! Hogy ennek a kérdésnek se eleje se veleje, hogy annak a kérdésnek nyomára jártak már, de zsákutca, hogy amaz a kérdés pedig elgondolkodtat. (Feltéve, hogy lenne elgondolkodtató kérdésem.)

Attól, hogy valaki belerondít a francia krémes mellé egy nagy adag savanyúkáposztát még nem muszáj felállni az asztaltól. Van töpörtyű és cserebogár. Disztingváljunk - írta Móra Ferenc. (Ha jól emlékszem.)

Igazából Tónit most már én sem értem. Múltkor felajánlotta, hogy nyit egy topikot, azután ezt elfelejtette, de végül sikerült rábeszélni, hogy ott teljesítse ki magát. Szóval nyitott. Mégis-mégis visszakotnyeleskedik.

TÓNIKÁM! Ha ezt a bejegyzést olvasod NE IDE VÁLASZOLJ!!!! Írd meg a topikodban! Megolvasom, biztos lehetsz benne! Azért ott régen, abban a táblázatban az évszámok csak stimmeltek? Nemdebár?

A moderálásról: ha már a moderátornak tevőlegesen részt kell venni egy fórumban, azt már nagy bajnak érzem. Gondolom a Csillagváros üzemeltetése mögött nem egy hatalmas csapat áll, akik technikailag, tartalmilag fix und vertig kézben tartják a szoftvert-harvert-tartalmakat. Nehéz ügy.

Üdv: Szolcs
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2010.04.18. 12:16

Kedves érintettek!

Elnézést kérek, hogy nem vettem észre az elszabadult indulatokat a topikban. A szükséges lépéseket megtettem, az érintett felhasználó a továbbiakban csak moderációt követően szólhat hozzá a fórumban. Bízom benne, hogy ezzel Gyulát is maradásra tudjuk bírni.

Felhívom a figyelmeteket arra, hogy az egyes hozzászólások felett található háromszög alakú, felkiáltójeles ikonra kattintva jelezhetitek, ha szerintetek egy hozzászólás problémás. Ezzel segítitek a moderátor munkáját is, hiszen rögtön emailben értesül a feladatról.

A reakcióidő gyorsítása miatt szeretnék további moderátorokat kinevezni. Kérem, aki szívesen segítene abban, hogy a Csillagváros fóruma a továbbiakban is barátságos hely maradjon, jelezzem nekem magánüzenetben.

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.04.18. 16:19

Egyetértek az előttem szólókkal abban hogy e miatt az egyetlen renitens miatt még nem kellene felállni az asztaltól, és úgy látszik hogy meg is oldódik a probléma.
Ha számít valamit a véleményem azt mondanám kérlek gondold meg ezt mégegyszer Gyula. Örülnék ha továbbra is oszlatnád itt a setétséget ahogy az időd engedi.
90/900 refraktor
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.04.18. 20:07

Kedves Gyula!

Ez a vita, bár a neved alatt futott, nem téged minősít. Úgy kerültél bele, mint Pilátus a krédóba. Nem volna szerencsés, ha itt hagynád a fórumot, mert nagyon sokat szeretjük, és adunk is arra amit mondasz. Mint autentikus forrás számítunk rád sok-sok kérdésben. Tudomány tévedések, téveszmék ellen harcolni, ha nem is könnyű, de érdemes. Ha csak egy-két embert sikerül a bulvár tudománytól az igazi felé téríteni, már megérte.

Kérlek maradj!

Üdv,
Tamás
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.04.19. 10:05

Azt hiszem, ez a rovat nem etikai problémákról szólna, ezért talán csak egy-két általános megjegyzés. 1. pont-nak: nem hinném, hogy a beszélgetésünk valamiféle korhoz, nemhez és iskolai végzettséghez kötött lenne! A korábbiakban írtam le, hogy éppen a napokban beszélgettem egy értelmes, okos tanárjelölttel (földrajzos), akinek fogalma sem volt az egész ejtegetős dologról (pontosabban téveszméi voltak). Azt hiszem, mindenki, aki jószándékkal kérdez, vagy gondol el valamit, vagy akinek pl. tanári tapasztalatából van valamire jó megfogalmazása, hasznosan szólhat hozzá. Saját tapasztalatom: évtizedek alatt előfordult velem, hogy úgy gondoltam, valamiről pontos tudomásom van. Azután egy szóban (írásban) elhangzott kérdés, vagy egy vita közben rájöttem, hogy valóban tudom, de nem gondoltam át minden részletében, pontosabban, világosabban meg kell fogalmaznom magamnak is. (Sokszor idézett, de tanulságos Szt. Ágoston: "Mi az idő" - "Ha senki sem kérdi, tudom, ha azonban a kérdésre feleletet kell adni, nem tudom".)
Csak az a feltétel, hogy megfelelő hangnemmben beszélgessünk. 2. Szolcs-nak: miért ne kérdezhetnénk a következőkben? Az egyik kérdésből jön a másik, kanyarognak a témák. Ez teszi érdekessé az eszmecserét.
Hát folytassuk. - Baráti üdvözlettel: BQ
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2010.04.20. 00:19

Tisztelt Csillagvárosiak !

Mindenkitől bocsánatot kérek !
Bartha Lajostól külön !

Sajnos, mindenben Nektek van igazatok.
Mivel, olyan gyógyíthatatlan betegségben
szenvedek, amelynél kiszámíthatatlan
időbözönként jeletkezik a tünet,
ezért nem írok több hozzászólást,
egyetlen fórumban sem.
Így, minden a helyére kerül.
Remélem, hogy megtudtok bocsátani.
Üdvözlettel : Lévay István.
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: pont » 2010.04.20. 00:41

T Dávid Gyula Nagyon nagyon sajnálom , LEGTISZTÁBB TISZTELET és az őszinte kíváncsiság nyittatta velem a topicot ... azért jeleztem a nevével a fórumot hogy a csodálatos videóknak reklámot illetve a tovább gondolási kérdéseknek kézenfekvően legyen helye...

Megérem hogy aki ennyit tesz a tudomány népszerűsítése iránt azt mélységesen érinti a laikus
ilyenforma hozzászólása .. (nem is értetem mért szól bele egy nem hozzá intézett topicba ) ... amúgy a csillagvárosban .. feltűnően sok az off , de ez miden fórumon előfordul eleinte .... szakmai moderálást valóban nem könnyű ... tényleg jelezni kéne... a személyeskedés meg minden jobb fórumon tilos.

Tisztelettel kérem ne vonuljon ki az egyik legnépszerűbb topic gondozásából termesztésen... ha mégsem kíván több laikus kérdést, én aki nyitottam meg tudom módosítani a nevét moderátor nélkül .. de kérem fontolja meg ez a topic lehetne a fül szöveg a videóihoz .

köszönöm
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.04.25. 17:42

Nanu!

Napjainkban a közelebbi - Naprendszer béli - égitesteket űrszondákkal, a távolabbiakat pedig űrtávcsövekkel vizsgáljuk. Sajnos annak az esélye hogy egy távolabbi égitestet közvetlen közelről figyeljünk meg elég kicsi. Ennek szerintem két oka is van. A legjelentősebb hogy túl messze vannak, és túl sok időbe telne mire odaérne a szerkezet. Ez viszont csak idő kérdése, tehát áthidalható. A nagyobb gond hogy aki megtehetné nem küld, mert olyanra nem adnak pénzt ami csak akkor kamatozna amikor a beruházó már halott (valamint mire odaérne - remélhetőleg - már annyira fejlett lenne a technológia, hogy a berendezés feleslegessé válna).

Arra gondoltam, hogy ezeket az eszközöket nem innen (a "rajból") kellene elküldeni, hanem esetleg ott összeszerelni. Ha még csak kísérleti stádiumban is, de nincsenek olyan eszközök amivel esetleg a távoli anyagot "uralni" lehetne, és a távolban össze lehetne vele szerelni egy eszközt? Tudom, ez eléggé science fiction, de ki tudja... Ha hullámokkal rombolni is lehet, talán építeni is (csak meg kell találni a megfelelőt).
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.04.27. 15:14

OFF

Irigyelem az optimizmusodat :)
"A nagyobb gond hogy aki megtehetné nem küld, mert olyanra nem adnak pénzt ami csak akkor kamatozna amikor a beruházó már halott"
Sajnos, olyanra sem adnak pénzt ami csak akkor kamatozna amikor a beruházó megbizatasa mar lejart. Tehat a legtöbb projekt max. 4 eves (keves kivetellel).
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”