Dávid Gyula kérdések

moha
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.04.04. 09:38

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: moha » 2011.08.29. 10:57

Kedves Mindenki!
Én azt hittem, hogy a „Dávid Gyula kérdések” című topik arra való, hogy magától DGY-től kérdezzünk és tőle kapjuk meg a megbízható választ, amelyben mindenki csukott szemmel hisz.
Most az zajlik le, hogy valaki ír egy kérdést, arra a többi olvasó DGY helyett válaszol, aztán az előbbi megvitatja, nem hisz másnak (DGY-nek talán igen). De DGY ilyenkor ha mégis akarna válaszolni, akkor neki nem csak, hogy az első eredeti kérdésre kell válaszolnia, hanem összes ezt követő vitára is, ami feleslegesen megterhelné. Talán, azért nem válaszol egy ideje DGY a kérdésekre. Többek közt én is kérdeztem egyet július 15-én pénteken 11:40kor, amely után DGY jelezte, hogy szabira megy kéthétre, de utána válaszol mindenki kérdésére. Azóta viszont sokan mások mindenki kérdésére válaszolnak DGY helyett….
Nem vitatom, hogy a Többiek is tudnak és értenek hozzá, nem is tisztem felül bírálni tudásukat, de úgy gondolom, hogy alapvetően aki itt kérdez az DGY-től vár választ elsősorban. Ezért a sok meddő vita helyett javaslom, hogy várjuk türelemmel DGY-t.
Valószínűnek tartom, hogy sokan olyasmit fognak mondani, hogy itt mindenkinek joga van hozzászólni, stb., de ezzel nincs is gond, csak hagyjuk szóhoz jutnia a téma gazdájának, DGY-nek.

Tisztelt Tanár úr! Kedves Gyula!
Tisztelettel és türelemmel várom válaszait kérdéseimre (A Topik 39. oldala: július 15-én pénteken 11:40kor)
Köszönettel: Moha
miczo
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.24. 19:34

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: miczo » 2011.08.30. 00:27

[Elnézést ha OFF volt az elözö hozzászólásom!]
Dávid Gyula tanár úr 2009 márciusi elöadására hívta fel a figyelmem egy fórumtárs ami az elöbb emlegetett éterrel kapcsolatban ad nagyon jó fizikatörténeti visszatekintést. Egyébiránt kíváncsi lennék a tanár úr véleményére is pl az említett újabb keletü éterelmélettel kapcsolatban ha ismeri.
Az elöadás itt található: http://www.mcse.hu/index.php?option=com ... Itemid=338
LaCi_N
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.03.12. 09:43

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: LaCi_N » 2011.09.12. 15:14

Tisztelt Fórumozók!

Előre kérek elnézést mindenkitől és azt kérem, hogy a csatolt dokumentumot csak az olvassa el, aki már tartott kezében ufómagazint. (a többiek hagyják figyelmen kívül ezt a bejegyzést... ;-)

Csupán a közlési vágy vezetett arra, hogy itt közzé tegyem gondolataimat. (többé nem fordul elő :-)
Mivel úgy látom a téma "nagy népszerűségnek" örvend, ezért megosztom azon észrevételeimet, ami esetleg mások számára is érdekes lehet.

További szép napot a zuhogó téridőben.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
cybit
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.09.16. 19:03

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: cybit » 2011.09.20. 16:24

Kérdés D. Gy. -hez:

Lehetséges-e, hogy az univerzum tágulása miatt máshogy érezzük az idő múlását, mint mondjuk 10 éve, vagy az őseink mondjuk 3000 éve? vagy ez elhanyagolható, nem találtam adatot, mennyire gyorsan tágúl és most milyen sebességgel repülünk az űrben.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.24. 13:50

Sziasztok,

D. Gy. az előadásain említett egy csomó könyvet. Én ezt kb. az előadás-sorozat közepén kezdtem lejegyezni. Van valakinek teljesebb listája?
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.09.24. 14:59

Itt van, ebben a topic-ban.
http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=59&t=1449&start=150
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.25. 18:46

Köszönöm, ebben a topic-ban nem találok konkrét hsz-t az említett könyvajánlatokkal.
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: dgy » 2011.09.28. 03:41

SzZ írta:
Köszönöm, ebben a topic-ban nem találok konkrét hsz-t az említett könyvajánlatokkal.


Pedig ott van. A 16. lapon kell keresni, 2010. július 23-i dátummal.

Igaz, hogy ez nem a mostani, relativitáselméleti sorozathoz készült könyvjegyzék, hanem a korábbi, kozmológiai tárgyú sorozathoz, de azért továbbra is ajánlom mindenki figyelmébe.

dgy
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.28. 09:16

Hát, elnézést a töketlenkedésért :oops: , de a 16. oldalon 2010. július 23-i dátummal csak a lejátszással kapcsolatos technikai kérdések tárgyalását látom...
ramius01
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.06.25. 21:43

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: ramius01 » 2011.09.28. 09:39

Üdv mindenkinek.

Tegnap este a Discovery channel rendkívül érdekes ismeretterjesztő sorozatot adott. A címe: Kiváncsiság volt, Morgan Freeman kommentálásával. Például nagyon szemléletesen beszélt a részecske-antirészecske asszimetriáról, amit egy, a B-mezonokkal végzett kísérlet alapján szemléltetett. De a legérdekesebbek a fekete lyukakkal kapcsolatos állítások voltak. A szingularitás kényes kérdését akarták kikerülni egy általam eddig még nem hallott ötlettel. A kulcsszó: torzió. Állításuk szerint annak idején már Einstein is foglalkozott azzal, hogy az anyag nem csupán meggörbíti, de meg is csavarja a téridőt. Itt rögtön szeretném megkérdezni, főleg Dávid Gyulától, hogy igaz e ez az állítás? Egy lengyel kozmológus (aki éppen Kopernikusz szülővárosából származik) magyarázta el az ötletet. Eszerint a fekete lyukba spirálozó anyag nagyon hasonlóan mozog egy tornádó tölcséréhez. Ez a gyors áramlás megcsavarja a téridőt és egy gyűrű forma alakul ki a fekete lyuk belsejében nem pedig szingularitás. A másik oldalt az anyag a fehér lyukon át távozik, természetesen a feltételezett párhuzamos Univerzumba.

Tudom, hogy az általános relativítás elmélet egyenletei nem mondanak semmit a fekete lyuk belsejéről. A Schwarzschield megoldás üres térre vonatkozik, tehát nem lehet leírni vele a fekete lyukban lévő anyag által meggörbített téridőt. Minden elképzelés amely arról szól, hogy mi van a fekete lyuk belsejében, csupán elképzelés és nem a relatívitás elméletből következik. De mi ez a torzió? A térgörbítő hatás az energia impulzus tenzorban leírt 10 különböző tulajdonságtól függ, ezek közül melyik felelős ezért a torzióért? Van ennek az elképzelésnek bármilyen tudományos alapja, vagy forrás ahol utána lehetne olvasni?
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”