"Általános árapály"- mi az?

gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 11:58

tobe írta:Én annyira nem vagyok képben, de az "árapály" elmélettel mi áll szemben a jelenlegi tudományban ?

Ezt nem törlöm, töröljétek ti!
Ez a tárgyilagos hangnemed nagyon szokatlan, és meglepő számomra, mindenesetre jól esik. Emellett valóban a lényegre tapint, ezzel, és így kellett volna kezdeni.

Tehát, mi a baj?
1. Először is az, hogy az árapály jelenleg nem általánosnak tekintett jelenség!
Időnként, parciálisan esik csak róla szó. Pl. a Hold távolodásával kapcsolatban, ami tagadhatatlan, de egyetlen más bolygó miatt sem! Van fogalmad arról, mennyi volt a Tejút átmérője 5 Mrd éve, vagy milyen távol keringett a Jupiter a Naptól 3 Mrd éve?
Olvastál erről valamit valahol? Linkeld be, légyszí. (Persze van kugligolyó elmélet, hogy a gázbolygók lökdösődtek...)
Azt állítom, hogy az általános árapály az univerzum legáltalánosabb, minden kölcsönhatást, közöttük a gravitációst is magába foglaló, kezdettől ható rendező elve, tényezője. (Amiről az ősrobbanásban szó se esik, nem furcsa?)

2. A fizika nem ismerte meg még a gravitációt sem, amelynek része nemcsak a vonzás, hanem a taszítás, a tehetetlenség, a relatív tömegnövekedés is. Vagyis a klasszikus fizika nem teljesedhetett ki, a modern fizika túl korán elsodorta. Így most már a modern fizika tétovázik a nem létező sötét anyagok előtt, amihez kapcsolódó jelenségek valójában az általános árapály körébe tartoznának! Ezekről több publikációm van, elküldhetem.

3. A fizika nem dolgozta ki általánosan az árapályt, azt az alkalmazott tudományokra bízta.
A geofizikát kezdetben a deformációk érdekelték, amelyek a kéregben történnek, arra vonatkozóan erőtani (deformációs) vizsgálatokhoz szimpatikusi metodikát dolgozott ki.
A dagályhullámok a tengerjárást, és egyéb tárgyakat, a szerelmes költészettel együtt nagyon érdekelték: ők az árapály púpokhoz, dagálykúpokhoz vonzódtak.
Az elméleti csillagászat ezekből kotyvasztotta a saját, többnyire erőtani jellegű árapály elméleteit. Mivel azonban a nyugtalan IO, és a Hold távolodása miatt szüksége volt energetikai számításokra, azokhoz is az alkalmatlan dagály kúpokat választotta.
Most képzeld, hogyan lehetne azokkal a Naprendszer összes bolygóinak árapály energetikáját követni, amit én mérnöki módszerrel megtehettem? Hát a galaxisok rotációját, vagy az univerzum elemei távolodását (közeledését), vagy akár egy gázfelhőét? Sokkal könnyebb számára inkább a sötét anyagot keresni, amit jó sokáig, ámuló nézőkkel tehet meg.
Miközben az árapály olyan disszipációs jelenség, amely púp és kúp nélkül is jelentkezik, akár a földmag határán is? Milyen tudomány az, amely évszázadokon keresztül kerülget egy széket, amit még a nagypapája hagyott ott, ahelyett, hogy arrébb tenné?

Azt állítom, hogy a fizika nem dolgozott ki megfelelő, használható árapály energetikai elméletet, ezért most a kozmológia megsínyli annak hiányát!

4. A fizika nem tudatosított egy olyan kritériumot sem, amely az égitestek legfőbb árapály tulajdonsága, amely megvonja annak határát, amelyen nem történik pályamagasság változás, amelyen belül közeledés (zuhanás) és amelyen túl távolodás történik, és amelyet én Univerzális Stacioner pályának (=USP) neveztem. Mert nemcsak a szikron pályák (amelyek ráadásul pozició tartók is) hanem ferde pályák is tartozhatnak ebbe a kategóriába,
Ami nemcsak külön égitestekre, de rendszerekre, galaxisokra, az univerzumra is érvényes, és ami a Hubble törvény általánosításának tekinthető, árapály törvény.
Ami azt jelenti, hogy minden forgó, keringő égitest, és halmaz körül külön, érvényes "tulajdoni" határ vonható.
Hogy nem az égitest középpontja, hanem ez az igazán fontos tényező!

5. A csillagászat a Naprendszer keletkezése során szintén nem foglalkozik az árapállyal, hanem egy stacioner, sületlen porbacsomósodási elméletet bizonygat. Miközben a kezdetben még nagyon gyorsan forgó Nap árapálya pillanatok alatt szertefújta azt, még mielőtt az első kis madárfiókányi bolygócsira megszülethetett volna!
A Naprendszer porkorong csomósodási elmélete anakronizmus, az árapály elmélet kidolgozatlanságára utal.

6. A több ezer oldalnyi munka eredményeit egyszerre fel se tudom sorolni. Ennek ellenére rákészültem, hogy ezekre a felső fokon igaz, és fontos argumentumokra is csupán legyintetek, hogy minden rendben van.
Én viszont e tekintetben a helyzetet tragikusnak látom, és képtelen vagyok megérteni, hogy annyi kiváló képességű, és képzett kutató ellenére ezek a problémák miért nem merültek már régen fel?
Hogy miért alakulhatott úgy, hogy jelenleg az elméleti fizika a Nagy Rakás, a csillagászat pedig a Kis Rakás! (Bájos film volt.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.27. 07:43-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 12:05

Szerző által törölve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.27. 07:42-kor.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: zozee » 2012.07.21. 13:05

- Hogy tudsz ilyen magabiztos lenni, mikor a tanulmányaid nem terjednek ki teljes körűen erre a tudományterületre. Azon tudósokkal összehasonlítva, akiknek a szakmai ismeretanyaga, és elvégzett kutatásaik e területen meg sem közelítik a te próbálkozásaidat. Ez kitűnik a válaszaidból, mert csak a saját elméletedet tudod szajkózni, de nem tudod megvédeni, ha valaki megcáfolja egyértelmű bizonyítékokkal.

- Honnan tudod, hogy már nem próbálkoztak azzal az elmélettel, amit te képviselsz, csak éppen idő előtt elvetették, mert a további feltételek figyelembevételével - amiket te figyelembe sem veszel - az elmélet használhatatlan.

- Nem értem, hogy erről miért pont minket kell meggyőznöd. Ez a fórum nem ezekre a reform élméletekre koncentrál, arra van másik fórum.

- És amit te csinálsz az nem éppen vita, mert te sem fogadod el a különvéleményt, olyannyira, hogy például a Budó Ágoston könyve szerinti cáfolatot figyelembe se vetted. Ha pedig nem ismered, akkor egyértelmű az ismeretanyag hiánya. Tipikus Dunning-Kruger hatás.

A jelenleg elfogadott modell sem egyedüli volt, több elmélet is elvetésre került az idők folyamán, mert a folyamatosan kiteljesedő kritériumoknak nem tudtak megfelelni. Olyanoknak amiket te nem veszel figyelembe, így azt hiszed, hogy az elméleted sziklaszilárd.

Nem akartam hozzászólni a témához, de már nem bírtam ezt a hihetetlen önteltséget. Persze hiába minden, mert soha senki nem fog tudni meggyőzni.

"Az a baj a világgal - Hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel"
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 13:09

Szerző által törölve.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.27. 07:41-kor.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.21. 13:23

Nem tudom, hová kell írni, de írom ide, aztán a moderátoroknak.

Van itt a fórumon egy skizofrén ember. Forrai GYörgyként ÉS Dr. Hannibal Lecter-ként IS
írogat egyszerre. Persze úgy tesz, mint ha külön személyiség lenne, de ez teljesen kizárt.

Sűrgőssen le kell zárni ezt a topicot.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 13:28

Szerző által törölve..
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.27. 07:40-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 13:37

Szerző által törölve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.27. 07:40-kor.
korei
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:50

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: korei » 2012.07.21. 21:33

Nem a gepeszt kell kizarni, hanem meg kell, hogy o ertse, hogy ebben a forumban a vitastilusnak van egy olyan minimalis kulturalis szintje, amit itt nem lehet atlepni mert ezt tiltja az alapszabalyzat, es azt minden forumozonak be kell tartania.

gepesznek:
Nem tartom eleve elvetendonek amit irsz, bar en az arapalyrol csak annyit tudok, amit az iskolaban tanitottak, de a jo reszet mar annak is elfelejtettem.
Ettol fuggetlenul a topikodban vannak olyan, csak erintolegesen emlitett reszek, amelyekkel kapcsolatban nekem is vannak gondolataim.
Ha a topik megmarad, akkor ezekkel lehet, hogy en is eloallok.
Ha a stilusodon valtoztatsz, nem becsmereled a jelenleg elfogadott fizikat es annak muveloit, ha nem minositgetsz es nem hasznalsz a forumozokra jelzoket, hanem ahogy egy tudomanyos forumon illik, csak ervekre szoritkozol minositgetes nelkul, akkor bizonyara nem fogsz visszakapni hasonlo valaszokat es remelhetoleg a topikod is megmarad.
Ha kizarnak, akkor nincs sok lehetoseged az elmeleted ismertetesere es megvitatasara.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.21. 21:58

korei írta:Nem a gepeszt kell kizarni, hanem meg kell, hogy o ertse, hogy ebben a forumban a vitastilusnak van egy olyan minimalis kulturalis szintje, amit itt nem lehet atlepni mert ezt tiltja az alapszabalyzat, es azt minden forumozonak be kell tartania....Ha kizarnak, akkor nincs sok lehetoseged az elmeleted ismertetesere es megvitatasara.


Mindenben egyetértek. És megértem, hogy mások gyanakvással fogadnak új gondolatokat, esetenként én is ugyanazt érzem... Ha neked vannak új gondolataid, te is találkozhattál ilyen ellenállással. Az erőszakosságot pedig én se szeretem, a mostani viselkedésem már nekem is túlzott. Mondom, illeszkedni szeretnék hozzátok.
Azonban már az első hozzászóló azt hittem, hogy irónikusan kezdte, és utána is voltak hozzászólások, amiről úgy gondoltam, hogy hasonló tónusban válaszolnom kell. (Ez egy más fórumon beidegződött rossz reakció).
Azonban a továbbiakban próbálom visszafogni magam, hogy ezen a számomra "rangos" fórumon maradhassak, ahol beszélhetek olyasmiről is, amivel egy egyetemi tanár kirugna.
És kiváncsian várom a te gondolataidat. Mert most én belefáradtam, volt vagy 40 elég nagy hozzászólásom, amelyek munkaigényesek voltak, és közbe tervezek is.
Ezért szívesen megismerkedek a gondolataiddal, és nagyon fogok örülni, ha valami jót találok bennük. Amivel meg nem értek egyet, azt udvariasan jelzem.
A későbbiekben pedig folytatnám az általános árapály modelljének ismertetésével. Csak szorongva gondolok rá, mert nagy az anyag, és technikai problémáim lesznek. Úgy kell leírjam, sűritve, hogy ne legyen unalmas se, de mégis érdekes. Az a legnehezebb.
korei
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:50

Re: "Általános árapály"- mi az?

Hozzászólás Szerző: korei » 2012.07.23. 01:11

Irod:
"...már az első hozzászóló ... irónikusan kezdte, és utána is voltak hozzászólások, amiről úgy gondoltam, hogy hasonló tónusban válaszolnom kell."

En eddig egy temat nyitottam: "A Nagy Bumm elmelet kerdojelei" cimmel.
Ha beleolvasol, akkor ott is talalsz "ironikus" sot lekezelo hozzaszolasokat, de ezekre nem valaszoltam. (Egy esetben jelentettem az Adminnak.) A nagy tobbseg kulturaltan szolt hozza. Bar tobb temaidegen hozzaszolas is volt, de ez engem nem zavart.
A lekezelo hozzaszolasokon ne huzd fel magad. En ugy gondolom, hogy a lenyeg az, hogy az elgondolasodat, elmeletedet, logikai vagy matematikai ervekkel tamaszd ala.
Csak ervekkel lehet vitatkozni.
A minositgetesek nem ervek. Ha valakinek nincs erve, akkor minositget. Nem erdemes vele foglalkozni, mert csak az idodet pazarolod.
Amint korabban irtam, en nem sokat konyitok az arapalyhoz, de erdeklodessel varom a bizonyitasaidat.
Emlitettem, hogy nekem is van a temahoz ket leheletgyongen kapcsolodo gondolatom. Az egyik az, hogy meg fiatal koromban olvastam egy konyvet, ugy gondolom, hogy egy csillagasz irta, amelyben az szerepelt, hogy, es csak a lenyegre emlekszek, a vilagegyetemben az egitestek mind keringenek valamilyen kozpont korul.
A holdak a bolygok korul, a bolygok a csillagok korul, a csillagok a csillagrendszerek kozpontja korul. Ezt a gondolatot vitte tovabb az iro azzal, hogy ebbol az kovetkezne, hogy a csillagrendszerek is keringenek egy kozpont korul. Ezt en mar akkor logikusnak tartottam es ahogy te itt emlitetted, ez ujra feljott a memoriamban es ezt most is logikusnak tartom. Hogy ezt lehet-e logikailag, matematikailag vagy megfigyelessel bizonyitani azt nem tudom.
Na csak ennyi.
A masik meg kevesbe kapcsolodik a temahoz, ezert azt most nem emlitem, mert nem akarok temat kezdeni a te temadon belul.

Kulizoli irta:
""létezik egy, a "központi" égitest forgássebességétől függő kritérium távolság, amelyet Univerzális Stacioner Pályának= USP neveztem, amelyen belül minden távoli égitest süllyed, és amelyen túl távolodik."
Rendben, várom a bizonyítást!"
Hat rajta. Kezdd el a bizonyitast.

Kerdezted korabban, hogy "Görög betüt hogy irhatok?"
Ebben tudok segiteni. Itt vannak a betuk, masold be a szovegirodba es ha valamelyik beture szukseged van, akkor csak onnan kell kimasolnod.

α alfa β béta γ gamma δ delta ε epszilon ζ dzeta η eta Θ theta ι iota

κ (ϰ) kappa λ lambda μ mű ν nű ξ kszi Ο omikron π pi ϱ ró

Σ σ szigma τ tau υ üpszilon Φ φ fi χ khi Ψ ψ pszi Ω ω omega
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”