Dávid Gyula kérdések

Aurora
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013.01.04. 02:32

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Aurora » 2013.08.06. 15:42

Szia Zoltán!

Ezekről a bomlási példákról még sohasem hallottam, de nagyon érdekes.
Ha tudsz küldeni nekem emailcímet, akkor tudnék egy jegyzetet küldeni ezzel kapcsolatban. Az email címem:
jofzsolti@gmail.com

Tömören a lényege az, hogy az elektrogyenge kölcsönhatást és az erős kölcsönhatást úgy sikerült egyesíteniük, hogy mindhárom kölcsönhatáshoz, csak egyféle csatolási állandó tartozik. Mert az elektrogyenge elmélet nem teljes egyesítése az elektromágneses és gyenge kölcsönhatásnak, mert megmarad két különböző csatolási állandó, mely közül az egyik a gyengére, a másik az elektromágnesesre jellemző. A Standard Modellben még megjelenik egy harmadik csatolási állandó, ami az erős kölcsönhatáshoz tartozik. Az SU(5) Nagy Egyesítésben, amikor kellően nagy energián, amikor a három kölcsönhatás egyesül, már csak egyféle csatolási állandó marad, és a Weinberg-szöget is sikerült kiszámolniuk. Viszont ennek az a következménye, hogy eddig ismeretlen közvetítő részecskék jelennek meg az elméletben, méghozzá az X és Y vektorbozonok, amelyek az elektrogyenge és erős kölcsönhatás egyesülésének energiáján kezdenek dominálni (vagyis figyelembe kell venni kicserélődésüket, és nem lehet kontaktkölcsönhatással helyettesíteni őket, mint ahogy a gyenge kölcsönhatásnál is kis energián a W és Z vektorbozonok kicserélése helyettesíthető a Fermi-féle kontaktkölcsönhatással).
Az erős kölcsönhatást SU(3) 3 dimenziós egy determinánsú unitér mátrixokkal lehet leírni, míg az elektrogyenge kölcsönhatás az SU(2) 2 dimenziós egy determinánsú unitér mátrixokkal. A Nagy Egyesítésben valahogy egymásba ágyazzák a két szimmetriacsoportot, így SU(5) 5 dimenziós mátrixokat kapnak.
A Nagy Egyesítésből még kijön, hogy a kvarkok miért harmadtölésekkel rendelkeznek, érdekes módon a kvarkok háromféle színe miatt. A töltéskvantálást az SU(5) mátrixokkal való kapcsolata biztosítjaIlletve a Nagy Egyesítésben mágneses monopólusok is léteznek, és ez is biztosítja a töltéskvantálást.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.08.06. 16:42

Szia, Zsolt!

Köszönöm! Mail ment.
Aurora
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013.01.04. 02:32

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Aurora » 2013.08.06. 19:08

Nagyon szívesen! :D
Gál Zoltán37
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.08.06. 20:51

Táguló világegyetem megoldása

Hozzászólás Szerző: Gál Zoltán37 » 2013.08.06. 21:06

Valószínűleg rájöttem a táguló világegyetem rejtélyének megoldására.
Na ezt szeretném hivatalosan is közzétenni. Csak azt nem tudom, hogy ennek mi a menete?
Segít ebben valaki?
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.08.07. 03:03

Sanyilaci írta:
Gál Zoltán37 írta:Valószínűleg rájöttem a táguló világegyetem rejtélyének megoldására.
Na ezt szeretném hivatalosan is közzétenni. Csak azt nem tudom, hogy ennek mi a menete?
Segít ebben valaki?


Ez most vicc, vagy komoly? Viccnek azért durva lenne, mostanság...



Logikám szerint, aki ilyen rejtélyt megold, az arra is rájön, hogy kell közzétenni, ha nem tévedek, akár segítség nélkül is. :)
Gál Zoltán37
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.08.06. 20:51

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Gál Zoltán37 » 2013.08.07. 07:24

Nem vicc. Lenne egy elméletem, nagyon egyszerű a megoldás. Sokszor az a baj, hogy az emberek túlbonyolítják a dolgokat és a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb dolgokra nem is gondolnak.
Pl:
ha nem ismered az alábbi kérdésre a választ, és 10 másodpercen belül nem jössz rá, akkor igen sokáig fogsz gondolkodni:
Mi az, ami mindennek van?

Amúgy miért lenne durva mostanság?
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.08.07. 08:21

tobe_ írta:Logikám szerint, aki ilyen rejtélyt megold, az arra is rájön, hogy kell közzétenni, ha nem tévedek, akár segítség nélkül is. :)

Gál Zoltán37 írta:Nem vicc. Lenne egy elméletem, nagyon egyszerű a megoldás.

Ma már egy ötlet nem elég...
Az elméletednek alá kell támasztani, többek közt, a hivatalos mérési adatokat is.
Ahonnan ezt beszerezted az adatkat, ott publikáld a elméletedet...
Üdv,
L.
Gál Zoltán37
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.08.06. 20:51

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Gál Zoltán37 » 2013.08.07. 08:26

Nincs semmilyen adat, nem szereztem be sehonnan. Nem vagyok sem csillagász, sem fizikus.
Ha valami tágul, annak oka van. Legyen az bármi. A világegyetem tágulására is megvan a válasz.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.08.07. 11:00

Konkrétumok nélkül reménytelen...
Azért, sok sikert!
Üdv,
L.
Gál Zoltán37
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.08.06. 20:51

Re: Dávid Gyula kérdések

Hozzászólás Szerző: Gál Zoltán37 » 2013.08.07. 12:10

Na pontosan erre céloztam a túlbonyolítással. Van egy ismert fizikai törvény, ami már bizonyított, közismert.
Nem kell hozzá semmilyen mérés, adat, meg ilyenek.
De most nem ez a lényeg. Hol lehetne ezt hivatalosan közzétenni?
Persze majd utána a nagy tudósok megvitatják, kivesézik, lesz, aki egyetért, lehetségesnek tartja, lesz, aki nem ért egyet, stb....
Az elméletemről készítettem egy nagyon hitvány illusztrációs képet.
Azt ide feltehetem? (az már úgyis az én nevemhez kapcsolódna, nem?)
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”