A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: maro » 2012.07.23. 20:11

dobyjoe írta:A Nagy Bumm-on már átlép mindenki, aki nem csak magol, hanem logikusan gondolkodik.
Minimum 3 olyan cáfolat van, amely egyenként is sok.

Húha! Úgy látszik, megint lemaradtam valamiről. Melyik az a 3 cáfolat és hol jelent meg?
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.23. 22:00

"Miért pont ebbe kötöttél bele, meg a pongyola hivatkozásomba?"
Mert benéztem a topicba, és olyat láttam, amiért általánosban egyest adnak fizikából.

"Itt a Földön már rég megállapították (Gay-Lussac és Avogadro), hogy ezen nyomás, hőmérséklet és gravitáció
mellett egy mol térfogatban 6x10 a huszonharmadikon atom van. "
"A gázok moláris térfogatáról írtam. Csak egy ékezet maradt el."
A mol hosszú ó-val sem térfogat.
Mivel a gáz moláris térfogata az a térfogat, amelyben 1 mól gáz van, nyilván egy mólnyi gáz van benne.
De minek ide ez az egész mólozás?

"Egyébként nem a statikus világmodellről írtam - amit már Einstein is elutasított.
Én a gyorsulva táguló Univerzumról írtam."
A hidrogénatomok keletkezése (amiről írsz) az állandó állapotú Világegyetem modell, amivel az Ősrobbanást próbálták cáfolni.

"Amit kozmikus háttérsugárzásnak neveznek, az az Univerzum sugárzása. Ebből keletkezett az Univerzum teljes anyagmennyisége (hidrogén alakjában) és keletkezik még MA IS! Ez okozza a gyorsuló tágulást."
Honnan származik szerinted?

A gáz nyomása okozza a tágulást?
Mekkora a ritka intergalaktikus gáz nyomása? (bármilyen egységben megadhatod, becsült érték is jó)

Ugye tudod, hogy a távolodás sebessége arányos a távolsággal (Hubble-törvény)? Vagy cáfolod ezt is? Vagyis minél messzebb van valami tőlünk, annál gyorsabban távolodik, minden irányban. Vagyis szerinted mi vagyunk középen?

A galaxisok alakja, a csillagszél, a napszél mért nem torzul a galaxisokat megmozgató, iszonyú nyomástól? Mért nem torzul az alakjuk a nyomás irányában? Mért nincs lökéshullám front az objektumok előtt?

"A 2,7 K° miért hatott meg annyira?"
Mert az állandó állapotú Világegyetem elmélet, aminek egy változatát írod, emiatt bukott el, már 40 évvel ezelőtt.

"A Nagy Bumm-on már átlép mindenki, aki nem csak magol, hanem logikusan gondolkodik.
Minimum 3 olyan cáfolat van, amely egyenként is sok.
Úgy látszik sok ragaszkodó típus van, Már a Hofi is megírta."
Na, itt vagy megint magabiztos, csak jelzem.
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2012.07.23. 23:24

ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dobyjoe 2013.05.24. 22:29-kor.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.24. 01:08

Az anyag lehet egy másik dimenzióból kerül ide, máshol meg innen szivárog vissza és akkor nem a semmiből spontán keletkezik, meg nem is véletlen gyorsul. Ilyen nem lehetséges ? Lehet nem is kell szingularitást tenni ahol nem tudunk mit kezdeni valamivel ?

A másik dimenziót nem úgy értem, hogy aminek nincs értelme, hanem innen nem láthatónak tűnik számunkra és nem 3 dimenzió van, hanem több, mondjuk.
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.07.24. 06:08

Bocs, ezt a linket itt is elsütöm:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Fizikai_mennyis%C3%A9g#Alapmennyis.C3.A9gek

Az anyagmennyiség alapmennyiség! Nekem ez új volt. SI mértékegysége a mól, a mértékegység jele mol. Naháát!!!
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.24. 08:23

Az Ősrobbanás elméletet és a tágulás elfogadott modelljét alapjában nem érted, ez most kiderült.
Nem a meglévő térbe tágult bele egy robbanó hidrogén felhő, hanem maga a tér tágul.
"a robbanás feltételezett helyére"
"a középponthoz képest"
A robbanásnak ezért nincs helye, és nincs középpont.

"A robbanás ereje a kezdeti időpontban a legnagyobb. Ahogy expandál, úgy nő a térfogata és csökken a sebessége. Mivel anyagkeletkezés volt közben"
Az anyag nem a semmiből, hanem a már meglévő, tömeggel ekvivalens (E=mc2) energiából keletkezett, vagyis semmi új nem adódik a rendszerhez - hibás feltevésből levezetett rossz érv, megint a tudás hiányát mutatja.
"aminek aztán gravitációja is lett - már rég le kellett volna fékeznie az expanzió sebességét, esetleg ellenkező előjelűvé változtatni. Ehelyett épp gyorsul.

Ha az Univerzum végtelen, ahogy korábban írtad, akkor az adott galaxis túloldalán is keletkezik a hidrogén az elméleted szerint, ami visszafelé nyomja azt. Akkor mitől gyorsul?
Vagy véges a tér? De akkor megint csak mi vagyunk középen, mert ha nem, akkor nem látnánk egyenletesnek minden irányban a tágulást.

Ezt is újra megkérdem:
A galaxisok alakja, a csillagszél, a napszél mért nem torzul a galaxisokat megmozgató, iszonyú nyomástól? Mért nem torzul az alakjuk a nyomás irányában? Mért nincs lökéshullám front az objektumok előtt?

Új kérdés:
Mekkora sebességgel száguld az a hihetetlenül ritka gáz, ami egy 0,9 fénysebességgel haladó galaxist még erőteljesen gyorsítani tud? Vagy cáfolod a fénysebesség véges voltát? Vagy a vöröseltolódásból számolt adatokat?
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2012.07.24. 09:41

szerző által törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dobyjoe 2012.07.25. 16:35-kor.
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2012.07.24. 09:50

jobban
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dobyjoe 2013.05.24. 22:30-kor.
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.24. 10:03

dobyjoe írta:Egy értékelhető válaszod sincs.
Ne vegyél kenyérsütőt se!!!


Te viszont ezzel jól megválaszoltál minden kényes kérdést. :)

Pont mint az oviban, elfogynak az érvek, és jön a makacs tagadás. A tudásszinted is hasonló, mert az általános iskolai fizika már nincs meg.

Az első perctől tudom, hogy egy komplexusokkal, sérelmekkel, be nem vált reményekkel teli tudományfikázó-világmegváltót, aki primitív, bukott elméletek erőltetésével a figyelmet akarja felhívni magára (sikerült, nem nehéz), nem lehet érvekkel meggyőzni. Több időt nem szánok rád. Ha úgy tetszik, győztél.
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A Nagy Bumm elmelet kerdojelei.

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2012.07.24. 11:15

[átlépték.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dobyjoe 2013.05.24. 22:31-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”