AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.06.22. 14:51

tisztelt bíró úr,

az ön elmélete több sebből is vérzik. egyrészt az ultra-relativisztikus GRB-k tömegspektrométeres eloszlásmérése alapján variábilis rekurzió nem áll fenn, amely alapfeltétele lenne a skaláris QSR-eloszlás permutációjának, vagy legalábbis az ezzel szorosan összefüggő vektoriális anomáliáknak (melyet 1976-ban már Higgs és Bozon elméletben feltételezett, de az általuk vélt expanzió mintegy 7 nagyságrenddel kisebb volt a vártnál - ezt később az L1-L3 Lagrange-pontokban perkussziós méréseket is végző NeMoroX szondák vizsgálták).

másrészt viszont a GH-típusú szupernóvák vöröseltolódásának vizsgálatával (figyelem, korai hiperexpanzív GX-ek alapján extrapolálva!!) fény derült arra az ön által gondosan elkerült dilemmára, miszerint a korai univerzum multiplikációs funghi-elv alapján con carne nem lehet gömbszimmetrikus, con ruccola nem lehet toroid sem.

kérem ezek figyelembevételével átdolgozni elméletét.

köszönöm.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: dgy » 2011.06.22. 16:16

Bíró Zoltán írta:Köszönöm, hogy Ön is elfogadja, hogy az általunk mért kozmikus sugárzás dipól. Megjegyzem pár bejegyzéssel korábban még arról írt, hogy szinte teljesen homogén. Nagyon fontosnak tartom leszögezni azt, hogy minden olvasóban tudatosuljon az, hogy a kozmikus sugárzás dipól.


Nem kell elfogadnom azt, amit mindenki tud, és amit kb negyven éve tanítunk: a háttérsugárzásnak van egy triviális dipól-tagja (a Nagy Égi Koszinusz), ami a Naprendszernek a háttérsugárzás által kijelölt átlagos nyugalmi rendszerhez viszonyított néhány száz km/s sebességű mozgásából származik. Az összes ábra, amit a háttérsugárzás mintázatáról az utóbbi évtizedekben közöltek, már ennek a jól ismert triviális effektusnak a levonásával készült. Erről beszéltem én is, amikor azt írtam, hogy a háttérsugárzás nagy pontossággal izotróp, illetve a kis amplitúdójú fluktuációk eloszlásfüggvénye sem utal kitüntetett irányfüggésre. Korábbi és mostani írásom között tehát nincs semmiféle ellentmondás, pálfordulás, csupán már korábban figyelembe vettem azt az elemi tényt, amit a témával foglalkozó minden érdeklődőnek -- szükséges előismeretként -- tudnia kellene.

szinte teljesen homogén


Természetesen nem a háttérsugárzás homogenitásáról, hanem izotrópiájáról volt szó. Nem ugyanaz.

Továbbra sem tudom, mit állít az "elmélet" a V(R) függvényről, ennek dinamikai magyarázatáról, és ennek alapján a háttérsugárzás anizotrópiájában a dipólmomentumot követő magasabb multipól-momentumok nagyságáról és orientációjáról. Az előző reagálás alapján úgy sejtem, semmi konkrétumot. :(

dgy
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.06.22. 16:27

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:31-kor.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.06.22. 16:40

Bíró Zoltán írta:Az internetre vonatkozó jelenleg hatályos törvények egyre inkább korlátozzák az álnevek mögé történő elbújást. (Szerintem azért mert a politikusok rengeteg álnéven történő fenyegetést kaptak.)


tisztelt bíró úr, csak egyetlen olyan törvényt mondjon kérem, mely korlátozza az álnév mögé történő elbújást az interneten. (youtube link nem ér)

attól, hogy ön kiír egy nevet és címet, még nem biztos, hogy az valós is. hogy lássa, miről beszélek, ide írom az én valódi nevemet és címemet:

Ráns Belgór
Vonyarcvashegy
Temető utca 2/A
+36-90-555-9382

szerintem ön valójában kiss alajos nyugalmazott gépészmérnök Pétervására, Kossuth utca 15-ből, csak megpróbálja lejáratni az igazi bíró urat az ötletével.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.06.22. 16:43

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:31-kor.
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.06.22. 17:05

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:32-kor.
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.06.22. 18:09

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:32-kor.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.06.22. 19:25

Bíró Zoltán írta:A fenti idézetből látható, ha létezik valahol egy gömbszimmetrikus univerzum, amelyben a tömegek-energiák gömbhéjszerűen veszik körül a középpontot, akkor abban a gravitáció úgy fog hatni, mint ahogyan azt az Univerzum glóriája című elméletben leírtam.


Ez eddig nagyszeru, hiszen az elso verziorol szolo jopar tucat hozzaszolasban ezt probaltuk elmagyarazni. Ugy latszik, sikerult: gombhejon belul 0 az eredo.

Bíró Zoltán írta:Azaz nem az a kérdés, hogy létezhet-e ilyen univerzum elméletileg, hanem az, hogy a mi univerzumunk ilyen-e?


Erre is volt jopar hozzaszolas, tobbet kozt DGy billentyuzetebol: tessek elorejelzeseket, merheto hatasokat elorejelezni.

--mpt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: AZ UNIVERZUM GLÓRIÁJA 2. VERZIÓ

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.08.10. 10:47

Elnézést, hogy egyáltalán írok ebbe a topicba, annak idején engem is eléggé zavart az a sok sületlenség, ami itt elhangzott.

De úgy látszik, barátunk nem lankad, amit az is bizonyít, hogy téveseszméjének oktatását népszavazással kívánta kötelezővé tenni:
http://index.hu/belfold/2013/08/10/neps ... ditasarol/

„Egyetért-e Ön azzal, hogy a felsőfokú fizika oktatás részeként tanítsák az Univerzum glóriája című kozmológiai hipotézist?”

ROFL :lol:
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”