Nibiru - Planet X

zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2010.12.28. 13:55

Itt van a cikkek eredeti angol verziója: http://www.space.com/scienceastronomy/secret-giant-planet-sun-companion-1011201.html
Véleményem szerint ez még csak egy feltételezés, aminek akár lehet valami alapja is, hisz mégsem olyan vad ötleteket tartalmaz, hogy a Mars és a Jupiter között fog elhaladni.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.12.29. 12:41

Ezer éve nem jártam itt, de ez most komoly? Nem zártunk mi már be egy hasonló topicot? Most komolyan, miről vitatkozunk? Pályaelemek, tudományos cikkek, A&A, vagy valami? Semmi! Innentől kezdve én csak nagy ívben és látványosan hátat fordítok a dolognak.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.12.29. 13:12

Szerintem viccnek jó a téma, csinálhatnánk majd 2012-ben egy közös Nibiru észlelést! :D
Inkább segíts minthogy kötözködj.
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2010.12.29. 13:16

Én 2012. dec. 21-én világvége partit fogok rendezni, már le van tárgyalva minden ismerősömmel. ;)
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.12.29. 13:20

Mivel imádok sütni-főzni beneveznék egy gázóriást formázó és azt megmintázó világvége tortával! :)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.12.29. 13:23

oksa, legyen. süssünk főzzünk. én akkor egyeztetek az reptiloid barátaimmal, hogy ők is jöjjenek. ET is jöhetne, telefont biztosítunk neki, han solo pedig vicceket meséne
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2010.12.29. 13:28

Nagy ötletek! :D
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.29. 13:36

ha a nibiru képes lesz elrontani a szülinapi zsúromat, a szaturnuszgyűrűgyártó kézikészülékemmel akkorát sózok rá, hogy menten visszazavarom az oort felhőbe pajzánkodni. (ja igen, mivel dec 21-én a szülinapomon úgyis világvége lesz, ha gondoljátok vehettek nekem igen drága ajándékokat baráti providenthitelre, már úgyis olyan mindegy). majd dec elején közlöm a listát :D
nincs aláírás
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.12.29. 15:54

mpt írta:Valamikor a nyáron hasonló kérdés után a Polarisban tovább gondoltuk a dolgokat, és kisült, hogy ha a megadott tulajdonságok igazak lennének (méret, várható találkozás ideje, stb), akkor már ezelőtt 4-5 hónappal kb. Szaturnusz-fényességűnek kellett volna lennie. Azaz nemhogy komoly- vagy amatőrtávcső nem kellene az észrevételéhez, de szabad szemmel látszana.--mpt

ferenc lovró írta:ezekszerint vannak asztrometriai adataid, pályaelemeid? megoszthatnád őket, igazán... de mi az, hogy a nap felől? hiszen ha most, télen a nap el is takarja, nyáron - mivel egy még elég messze járó hipotetikus bullshi... őőő bolygóról van szó - gyönyörűen kellene látnunk. nem?

Pálya adatok: http://indavideo.hu/video/Megtalaltak_Nibirut
Feltéve hogy bolygónk ezen féltekéjén látható lenne egyáltalán. A csillagos égboltnak is csak a felét láthatjuk szabad szemmel. De lehet hogy egy ekkora méretű és égitestet közelségénél fogva tényleg látnánk valamicskét belőle a nap valamely szakaszában.
Valahol azt olvastam, hogy szabad szemmel csak napkelte előtt lehet majd látni.

ferenc lovró írta:és mi az a számtalan egyéb kozmikus dolog ami miatt nehezen észlelhető? egy pár példát leírhatnál, ha már megemlítetted őket.

Szerintem erre te is tudnál példákat, de legyen, mondok egyet , például valaminek a takarásában közeledik.Ez lehet akár a Szaturnusz is vagy másik objektum,nem tudom. Lehet még csak a Kuiper-övben jár, ahol nehezen észrevehető a Nasa-nak is, nemhogy egy amatőr csillagásznak. Emlékezzünk nem is olyan régen csapódott be 3 óriási méretű üstökös a Jupiterbe, amik a Kuiper-övből sodródtak vagy lökődtek ki.Egyenként akkora lökéshullámokat gerjesztve mint maga a Föld.

Olvastam azt is, hogy az usa-ban már földbe építhető bunkereket és túlélési csomagokat árulnak, nem tudom hogy ez mennyire üzleti rész, de arra mindenképpen utal hogy nem lesz világ-vége katasztrófa (minek árulnák a csomagokat ha kihal a föld).
Olvastam azt is hogy a föld mágneses pólusváltása már elkezdődött, még ha alig érezhetően is.- ezt megtudná mondani valaki hogy ebből mi igaz?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.29. 16:02

hunadmin írta:...Olvastam azt is, hogy az usa-ban már földbe építhető bunkereket és túlélési csomagokat árulnak, nem tudom hogy ez mennyire üzleti rész...


Szerintem itt a lényeg: el lehet adni vele.

hunadmin írta:Feltéve hogy bolygónk ezen féltekéjén látható lenne egyáltalán. A csillagos égboltnak is csak a felét láthatjuk szabad szemmel. De lehet hogy egy ekkora méretű és égitestet közelségénél fogva tényleg látnánk valamicskét belőle a nap valamely szakaszában.


Na ez az, nem ártana ismerni legalább ilyen szinten ismerni az eget. A videóban szereplő égrész az Oroszlán lábánál van, kiválóan, kényelmesen látszik este.
A videóban szó sincs pályaadatokról amúgy.

hunadmin írta:...mondok egyet , például valaminek a takarásában közeledik.Ez lehet akár a Szaturnusz is vagy másik objektum,nem tudom. Lehet még csak a Kuiper-övben jár, ahol nehezen észrevehető a Nasa-nak is, nemhogy egy amatőr csillagásznak.


Ez a takarásban-dolog egy pillanatig működhetne, de olyan nincs, hogy végig el bír bújni egy 20"-es korong mögött. Most akkor hogy is van egyébként? Elbújik valami mögött, de a linkelt videón mégis látszik?
Ha meg a Kuiper-övben jár, nem ér ide 2 év alatt, ezt néhányszor kifejtették előzőleg is, hogy az égitestek bizonyos törvények szerint közlekednek a Naprendszerben (is).

--mpt
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”