Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Felhasználóink figyelmébe ajánlott közlemények
korei
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:50

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: korei » 2013.01.01. 23:11

mizar írta:
korei írta:Honnan vetted, hogy en az emberi agyat egy "szaros winchesterrel" hasonlitottam volna ossze? Honnan vetted, hogy en "ezeket tényként" kozoltem, ami "nem semmi"?
mizar írta:Hát te írtad dec. 6.án Röpke 22 nap múlva reagálsz is rá.

Ujraolvastam a dec. 6-i beirasomat, de abban csak felteteles modban tett mondatokat talaltam, amivel azt akartam kifejezni, hogy azok meg nem tenyek.
Megismetled a winchesterrel kapcsolatban korabban tett kijelentesedet.
En sem gondolom, hogy a szamitogepekbe beepitett winchesterek a Mesterseges Intelligenciaban szerepet kapnak. Szerintem oda csak mozgo alkatreszek nelkuli memoriak lesznek beepitve.
Mar Imrenek megirtam, hogy mivel az eddig leirtakhoz ujabb erveket nem tudok hozzatenni, ezert a temahoz nem kivanok ujabb megjegyzeseket fuzni.
Neked is, a tobbi forumozonak is es a forum uzemeltetoinek is jo egeszseget es boldog uj evet kivanok.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: mizar » 2013.01.01. 23:41

korei írta:Ha szemugyre vesszuk az emberi agyat, akkor arra az eredmenyre jutunk, hogy itt is hasonlo a helyzet. Az elektromos energiat a taplalek helyettesiti. Ez latja el energiaval az agyat, amely szinten annyit tud, amennyi adatot, ismeretet viszunk bele. Es ezt az ismeretet az agyba szinten emberek viszik bele.
Csinaljunk egy gondolatkiserletet. Legyen szo egy ujszulottrol, akit szuletesetol kezdve teljesen elzarunk a kulvilag informacioitol. Termeszetesen megkapja a szukseges taplalekot es a gondoskodast, de akik vele kapcsolatban vannak nem beszelnek hozza. Amikor nagyobb lesz nem jar ovodaba, majd iskolaba. Nem tanulja meg a nyelvet, nem tanul meg irni, olvasani, vagyis az agyaba semmifele emberi informacio nem jut be.
A kerdes az, hogy ha ez a gyerek eleri a husz-huszonotodik evet, mennyire lesz okos, mennyire tud gondolkodni, stb. Szerintem sehogy.
Az emberi agy is attol valik okossa, hogy adatokat, ismereteket viszunk bele?

.


Ne haragudj, de NEM, és újra NEM!
Ezek csupán erőltetett hasonlatok az ember és számítógép között.
Az ember egy összetett bonyolult személyiség, léte nem a születéskor, hanem a fogantatáskor kezdődik, genetikai állománya van, fejlődik, és még sorolhatnám.
Tanulmányozd az embert, ismerj meg elméleteket a személyiséglélektanról, gondolkodásról, tudatról, és más lesz a véleményed.
Újabb ész -érvet én sem tudok mondani a témához, így szintén kiléptem a topikból.
Üdv.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.01.05. 01:08

"Egy sakkozó gép csak sakkozni tud, igaz azt magas szinten, és mennyi fejlesztés, tudás lett beletáplálva! Nos egy embert teljesen helyettesíteni soha nem fog robot!" - Én csak ennyit állítottam! Egy szóval sem említettem, hogy a nagymestert legyőzi! Sőt ennek ellenkezője az igaz, ugyanis az ember sokkalta fejlettebb, és kiszámíthatatlan probléma elé tudja állítani a sakkozó robotot is! Éppen ezért nem hasonlítgatnék robotot emberhez egyetlen egy vonatkozásban sem! Az ember egy gondolkodó érzelemre képes önálló és egyedi lény, messze magasan áll a többi élőlény felett, mert öntudata van! Próbálja megmagyarázni a saját fejlődésének egyes lépéseit, több kevesebb sikerrel, de arra egyelőre nem sikerült magyarázatot találni, hogy jutott el erre a magas szintre, és pontosan mely fejlődési szinttől volt tekinthető embernek. Sokkal nagyobb lépés választja el a többi élőlénytől is, nemhogy egy szerkezettől, mint azt gondoljuk! Szóval ez a vita meddő, mert ha valaki nem akarja megérteni akkor hiába is erölködöm! Nem lehet ilyen egyszerű, primitív hasonlítgatásokat tenni az ember agyi működése, fejlődése, stb tekintetében!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.01.05. 02:46

Az a kérdés, hogy az ember mennyire optimálisan van kialakulva, nem gondolkodásra termett, hanem csak, hogy a saját testét ellássa. Ettől sokkal okosabb is létezhet az tuti, szerintem.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.01.05. 05:18

tobe_ írta:Az a kérdés, hogy az ember mennyire optimálisan van kialakulva, nem gondolkodásra termett, hanem csak, hogy a saját testét ellássa. Ettől sokkal okosabb is létezhet az tuti, szerintem.

Nemrég volt egy jó kis műsor itt a Kossuth adón. A riporter kérdezte a földi magyar értelmiség krémjét, a tanárokat. A kérdés az volt, hogy mitől van tavasz, nyár, ősz és tél a Földön? Elképesztő válaszokat mondtak. Úgy néz ki, hogy a földi gyerekeket olyanok tanítják, akiknek erről fogalmuk sincs! Nálunk is volt ilyen probléma úgy 20 millió földi évvel korábban. Ez azt jelenti, hogy az itteni degeneráció igazolja állításod! A legjobb, ha egyáltalán nem is foglalkozunk a feltett kérdéseikkel! Oldják meg ahogy tudják. Talán a fordított módszer itt is beválna, ha betiltanák az olvasást, a tanulást, különösen a természettudományos képzést, akkor talán mindenki azzal akarna foglalkozni, mert tilos! Lehet, hogy ez lenne a megoldás?! Engem például mások szerint tegnap hozott vissza a flotta, mert 2012 december végére lemerültem a fórum olvasástól. Az év utolsó napján teljesen bekrepált a procim, elszállt a programom, és akkor vihettek el egy reset-re, mert semmire nem emlékszem. Biztos töröltek pár földi napot! Gondolom, hogy szintén nagyjavításon voltál eddig. Remélem már rendben mindened, kicserélték a biorezonátorodat az MMX3 verzióra! Az enyém szuperül müxik! AMCS Üdv. BUÉK! Tiszta eget, tiszta fejet!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: mizar » 2013.01.05. 13:08

tobe_ írta:Az a kérdés, hogy az ember mennyire optimálisan van kialakulva, nem gondolkodásra termett, hanem csak, hogy a saját testét ellássa. Ettől sokkal okosabb is létezhet az tuti, szerintem.


Üdv Tobe! Nem változtál semmit. De legalább kiszámítható vagy! :lol:
Válasz küldése

Vissza: “Közlemények”