Meteorok!

lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.06.21. 07:47

tobe írta:Imént 23:00 +-5 perckor fényes meteoritot vettem észre, amint fényesen hasította az eget, észak-déli irányban, kezdő magassága horizonttól kb. 45 fok, az alját nem láttam mert vagy 15-20 fokig fa volt előttem, de a lombja közt is láttam még, akár földet is érhetett a fényessége nem csökkent, amíg láttam, csóva nem volt fénye fehér volt, időtartam, amíg láttam olyan 2 mp volt, lehet már előtte is látszott, csak nem felfele néztem éppen, lehet akkor még fényesebb volt. Fényereje, na ahhoz én nem értek, mint egy utcai lámpa 200 m-ről talán.



Szép reggelt!

Én is láttam a jelenséget, pont ment a gépem. Pontosan 22:58perckor volt. Annyira közel volt, hogy meg is ijedtem, mintha szikrázott volna.. :O Íme a fotó: https://picasaweb.google.com/1081743303 ... 0014005010 nem valami jó kép, mert elég fényszennyezett körülmények között készült.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.06.21. 20:32

Üdv !

A linkelt kép nem jön be , nem találja, lehet rosszul lett megadva. Érdekes lenne, hogy honnan sikerült meglátni és milyen irányban mozgott, a kép is érdekes lehet, nagyon kíváncsi lettem. Az biztos, ha valaki éppen nézte az eget ezen időpontban lehet látta még pár emberke.

Elég véletlen volt, mondhatni szerencsém, hogy épp akkor kint voltam vagy 5 percig csak.

További szép jeleneteket !
csabysy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.06.10. 13:46

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: csabysy » 2012.06.22. 14:13

Sziasztok!

Szerdán pontban 23:00 +- 1 perckor Karcag határból láttunk több társammal egy tűzgömböt. A Vénusznál fényesebb volt, - 6 magnitudó megvolt, mert az égbolt kifényesedett, kb. 3 mp.-ig látszott és kifényesedése hirtelen felvillanás szerű volt, zöldes fényt adott. A skorpiótól delta csillagától (Dschubba)kb. 10 foknyira nyugatra fényesedett ki teljesen pár tized mp-el utána aludt ki. Nyoma 2 mp.-ig látszott. Gyönyörű volt! Most láttam hogy ebben az időpontban többen is észleltek hasonlót. Ti honnan figyeltétek meg?

Üdv.: Csabi
lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.06.22. 15:43

tobe írta:Üdv !

A linkelt kép nem jön be , nem találja, lehet rosszul lett megadva. Érdekes lenne, hogy honnan sikerült meglátni és milyen irányban mozgott, a kép is érdekes lehet, nagyon kíváncsi lettem. Az biztos, ha valaki éppen nézte az eget ezen időpontban lehet látta még pár emberke.

Elég véletlen volt, mondhatni szerencsém, hogy épp akkor kint voltam vagy 5 percig csak.

További szép jeleneteket !


Sziasztok!

Átírtam a címet, lehet, hogy azért nem jött be a link. Most már biztos jó lesz: https://picasaweb.google.com/1081743303 ... 0014005010 Én is észak-dél irányban láttam, de csak fél szemmel, viszont így is eléggé fényes volt és közel. Bár soha nem láttam még tűzgömböt ilyen "közelről", így nem tudom, hogy milyennek kellett volna lennie. Ami még fura, hogy éjfél után 5perccel délen (gyönyörű tiszta, csillagos égbolt volt) láttam valami furcsát. Pont B időn volt a gép, mikor megláttam egy hosszú fehér, felhőszerű sávot, ami egyre magasabbra tartott, egyre halványodott, majd eltűnt. Olyan volt mint a füst, csak vízszintesen. Két képet csináltam, az utolsónál már a kezemben volt a gép, mert annyira izgatott lettem, hogy mi lehet az, és ne tűnjön el, hogy gyorsan kattintottam. :D Érdekes látvány volt, ha szeretnéd látni azokat a képeket is, akkor feldobom picasára. Vajon mi lehetett?
aplena
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.13. 16:25

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: aplena » 2012.07.18. 09:54

Sziasztok! :)
Öröm volt olvasni ezt a meteoros aktivitást itt a fórumon, így gyorsan ki is egészítettem a júniusi gyűjteményt az észlelésekkel, hátha csatlakoznak még mások is hozzá és többet megtudhatunk a júniusi meteor aktivitásról! Itt nézhetitek meg a többi éjszaka eseményeit is:
http://tuzgomb.blogspot.hu/2012/06/hull ... rajok.html

Illetve beharangozzuk a Perseida-szezon indulását, melyek különösen biztató élményeket tartogatnak számunkra az elkövetkezendő hetekben! :) Így mindenki figyeljen és próbáljátok meg beazonosítani a látottak rajtagságát!
http://tuzgomb.blogspot.hu/2012/07/indu ... zezon.html

Derült eget és sok szép élményt kívánunk mindenkinek!! :)
lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.07.18. 22:10

Sziasztok!

Bár én nem vagyok meteorvadász, de akkor jól látom, h a képemen, a röpcsi alatt meteorok húznak el? Kettő is. Tegnap éjjel csináltam pár felvételt, elég sok fotón befigyelnek a "meteorok", ha ezek azok! :D
https://picasaweb.google.com/1081743303 ... 0551624178

Kellemes estét!

Liza
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.19. 07:09

Hacsak nincs lézer-diszkó a közeledben, akkor ezek bizony meteorok.
Pár napja én is fotóztam, és szabadszemmel láttam párat.
aplena
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.13. 16:25

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: aplena » 2012.07.19. 09:35

Sziasztok!
A fotókon "sajnos" nagyon gyakoriak a műholdak, rengetegféle nyomot hagynak a képeken! Egymás után nézve a képeket láthatjuk, hogy volt-e előzménye vagy folytatása ezeknek a vonalaknak. Ha igen, akkor már sajnos egyértelműen kizárhatjuk a meteor nyomot. Ha csupán egy képre esik ez a nyom, akkor is sok esetben látni lehet a fénymenetből, hogy műholdról van-e szó. Ha színes vagy akár több színű nyomunk van, ami szépen erősödik majd halványodik, akkor jó eséllyel meteor. Ezen kívül lehetnek ugyanúgy fehér nyomok, de azoknál már egyre nehezebb eldönteni (ha nem láttuk és nem jegyzeteljük fel az időpontot), hogy meteorról van-e szó.
Ettől függetlenül bíztatok mindenkit a fotózásra, hátha sikerül elkapni egy-egy fényesebb meteort, Tűzgömböt, melyeknél nem kétség, hogy mit láthatunk a képen!!! ;) Például a múltkori kék nyom is egyértelműen meteor volt! Gratulálunk hozzá!!! :)
- A csatolt fotón szerintem az alsó meteor, a felette levő műhold, a felette levő pedig repcsi :) Így is szép felvétel, csak így tovább!! :)
http://tuzgomb.blogspot.hu/2012/07/pers ... vitas.html
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.07.20. 21:41

Szép estét! Ma 21:32 kor élszlelte e valaki meteort?
Jászapátiról láttam, sajnos nagyon fényszennyezett égen így halványan sem derengenek csillagképek az égen, de déli irányba halatt hellyel-közzel az ökörhajcsár irányából, kb abban a magassaágban.
Kb 3 másodpércig volt látható, és a fényszennyezés ellenére is nagyon fényes volt. Látszódott továbbá az is, hogy egy apróbb izzó darab levállt belőle. Nagyon szép volt, remélem valaki még észlelte!
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.24. 20:01

Hétvégén megfigyelhetők a maximum környéki Delta Aquaridák, és az esti égen a feltételezett szülőjük, a 96P Machholz üstökös is épp látható!

Lásd: viewtopic.php?t=2268&p=30662#p30662
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes meteorészlelés”