Észlelőhelyek

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.04.22. 07:16

kelemen lajos írta:Halkan jegyzem meg a segítség itt a probléma jelzésén kívül a segítő hozzáállás lett volna. ...


Ezt úgy érted, hogy javítsam meg én...???
Vagy a probléma jelzésén túl mi egyebet tehetek még "segítő hozzáállás"-ként?
Nem értem.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2015.04.22. 08:34

Attila írta:
kelemen lajos írta:Halkan jegyzem meg a segítség itt a probléma jelzésén kívül a segítő hozzáállás lett volna. ...


Ezt úgy érted, hogy javítsam meg én...???
Vagy a probléma jelzésén túl mi egyebet tehetek még "segítő hozzáállás"-ként?
Nem értem.

MDA


Nem kötekedni akartam, de így reggel elolvasva mégis annak tűnik... Bocs.
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2015.04.22. 11:32

Attila írta:(Csak csöndesen jegyzem meg: életem hajnalán, kb. 10 évig programozó voltam a VIFI-ben - ha tudod, hogy mi volt az...)
MDA

Mivel dolgoztál programozóként, akkor tudod, hogyan működik a szoftverfejlesztés.

Előtte már bejelentetted a hibát, mit akartál mondani, vagy mire akartad felhívni a figyelmet a kekeckedéssel:
Attila írta:Jól gondolom, hogy ennek rendbe tétele az MCSE honlapját karbantartó kollégának mintegy 3 perces elfoglaltságot jelentene? Amiből 2 perc a kávészünet...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.04.22. 16:30

Kedves Gábor!

Mivel nem ismerlek, de nem akarom elhinni, hogy szövegértési nehézségeid lennének (és megsérteni sem áll szándékomban téged), ezért inkább magamban keresem a hibát, és újra (immáron utoljára) elmagyarázom ezt a hatalmas problémát (miközben Etiópiában gyerekek halnak éhen, a globális felmelegedés pedig a civilizációnk létét fenyegeti).

Miután Kelemen Lajos megválaszolta a kérdést (nevezetesen, hogy az észlelőhelyes térképe kiválóan működik, amit immáron többedszer köszönünk neki), de egyúttal jelezte, hogy az MCSE honlap már nem az ő hatásköre; ezért megnéztem, hogy a hiba első (egyébként nem általam történt) bejelentése mikori keltezésű (tavaly októberi). Továbbá az ott megadott link-en ellenőriztem, hogy a térkép ma még mindig nem elérhető. Ezért "kekeckedtem" az akkor még általam ismeretlen "honlap-gazdával", hogy bő fél év alatt ezt talán illett volna megjavítani.

Az valóban az én hibám (s ezt el is ismertem alább is), hogy nem az MCSE honlap adott, élő hivatkozásáról ugrottam a térképre (ami egyébként már valóban működik: egy külső lapra mutat), hanem az ebben a topic-ban megadott, nem működő link-et használtam (merthogy "látszólag" az is az MCSE honlap egyik aloldalára mutat...). Így "átverődtem"; erre tekintettel valóban "fölösleges" volt az aggódásom.

Tamást pedig végképp nem akartam csesztetni, mivel ismerem, és tudom, hogy sok mást is bőrözik folyamatosan (pl. a változók mérési eredményeinek beküldését is).

Ennyi a sztori.

Hogy magam is programozó voltam (bár ma már a legegyszerűbb forráskóddal is megizzadnék), nem "büszkeségből" hivatkoztam, de mivel magam is azzal kerestem a kenyerem (igaz, már jó régen...),ezért nagyjából ismerem egy-egy probléma megoldásának nehézségi fokát és időigényét (ami ráadásul a mára sokkal fejlettebbé váló, pl. objektum-orientált programozási eszközök miatt inkább egyszerűbb és könnyebb, mint a gépi kódok idejében, 20-30 évvel ezelőtt...). A saját honlapommal azért még elboldogulok úgy-ahogy...

De hogy te miért vagy ennyire harapós (pl. azzal a "tipikus menedzseri hozzáállás" szöveggel), azt én nem tudom. Talán a melegfront...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2015.04.23. 09:43

Ez így teljesen érthető amit írtál.

Én arra akartam felhívni a figyelmed és másokét is, hogy egy honlap üzemeltetése vagy bármilyen más programozói munka nem 3 perces feladat, amiből 2 perc a kávészünet, mert ettől esetleg valaki úgy érezheti, hogy a munkája el van bagatellizálva.

Idézem, még egyszer, hogy lásd mire célzok.
Attila írta:Jól gondolom, hogy ennek rendbe tétele az MCSE honlapját karbantartó kollégának mintegy 3 perces elfoglaltságot jelentene? Amiből 2 perc a kávészünet...


Lehet, hogy ez senkinek nem volt sértő, és nem kellett volna nekem is kekeckednem veled, de remélem, hogy sikerült felhívnom a figyelmet arra, hogy ez lehet bántó.

Nem veszekedni akartam veled vagy kritizálni vagy bolhából elefántot csinálni, csak úgy éreztem, hogy érdemes megvillantani a dolog másik oldalát, hogy élét vegyem a kekeckedésednek.

Ezért is linkeltem be azt a képregényt, mert szerintem tök viccesen mutatja be azt, amire gondoltam :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.04.23. 13:57

Garosz írta:Ez így teljesen érthető amit írtál.

Én arra akartam felhívni a figyelmed és másokét is, hogy egy honlap üzemeltetése vagy bármilyen más programozói munka nem 3 perces feladat, amiből 2 perc a kávészünet, mert ettől esetleg valaki úgy érezheti, hogy a munkája el van bagatellizálva.
...
Attila írta:Jól gondolom, hogy ennek rendbe tétele az MCSE honlapját karbantartó kollégának mintegy 3 perces elfoglaltságot jelentene? Amiből 2 perc a kávészünet...


Lehet, hogy ez senkinek nem volt sértő, és nem kellett volna nekem is kekeckednem veled, de remélem, hogy sikerült felhívnom a figyelmet arra, hogy ez lehet bántó.


Ezt úgy hívják: költői túlzás. A lényege, a fontosnak szánt információ eltúlzott hangsúlyozása, hogy a hallgatóságban a mondanivaló kellő hangsúlyt érjen el. Konkrétan: a több, mint fél év elteltével nem tartom illendőnek a munka nagyságára történő hivatkozást, mert végtére is - lássuk be - nem egy komplett SAP modult kellett megírni...

Néhány internetes definíció még:

"Költői túlzás – (a.) Irodalmi: a szemléletesség fokozására használt eszköz, amikor a költő valóságot szembetűnően nagyobbnak, illetve kisebbnek ábrázolja;"

"A tartalmi erősítés egyik fajtája, amely úgy jön létre, hogy az író nem elégszik meg a fogalmak, jelenségek valódi mértékével, ezért felnagyítja azokat. Stílushatása abból a feszültségből ered, amely a túlzás és a valóságra hívebben utaló szó között fennáll."


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Anti
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015.04.14. 12:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Anti » 2015.04.23. 21:38

Helló! Valaki felvidéki Csallóközből?
DavidE
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.10.16. 23:36

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: DavidE » 2015.04.23. 23:50

Szeged közelében továbbra sincs senkinek jó tapasztalata valami alföldihez képest jó sötét helyről? Alföldiek esetleg járnak valami bevált helyre vagy mindenki helyből, ahonnan tud?

Dávid
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2015.04.27. 13:50

DavidE írta:Szeged közelében továbbra sincs senkinek jó tapasztalata valami alföldihez képest jó sötét helyről? Alföldiek esetleg járnak valami bevált helyre vagy mindenki helyből, ahonnan tud?

Dávid


Szép napot!

Sajnos nem Szeged közelében van, de az Alföldön Szabolcs megyében található Bátorliget szép, tiszta és sötét eget nyújt az idevágyóknak!
A.CsillagÁSZ
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.11. 22:56

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: A.CsillagÁSZ » 2016.07.30. 01:34

Derűs eget!

Közkinccsé teszek egy a Balaton északi partján nemrég kipróbált észlelőhelyet, Balatonakali és Dörgicse között. A műúttól pár száz méternyire jól járható földúton közelíthető meg. A forgalom fényei nem zavarják az észlelést, takarás mentes a déli horizont és sötét ég várja a kedves idelátogatókat :)

https://www.google.hu/maps/place/46°54'00.5"N+17°44'24.9"E/@46.900126,17.739116,395m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d46.900126!4d17.740242

http://egkep.com/?ahuh
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”