Észlelőhelyek

Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2013.03.14. 22:36

*
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2016.02.22. 12:58-kor.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.14. 23:47

Felvettem a csillagvizsgálókat is.
https://maps.google.hu/maps/ms?msa=0&ms ... 61de2e3164

Távol áll tőlem hogy ilyen témákat feszegessek, de miért nincs minden csillagdának egy xxxxx.mcse.hu-s címe? Technikailag nem nagy ügy, kapnak 1Mb férőhelyet és azt átirányítják saját oldalra, de legalább egységes lenne és könnyű lenne őket megtalálni.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.03.15. 00:38

Nem értem a javaslatot. A Bemutató Csillagvizsgálók nagyobb részt nem az MCSE intézményei, a város vagy a megye, esetleg más intézmény tartja fenn ezeket. (Szombathely pl. a Gothard Csill. Egyesület, ill. a Nyugatmagyarországi Egyetem intézménye, Debrecen a Magnitúdó Egyesületé, az egyik miskolci a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázoumé, a budapesti Uránia a TIT-é, stb. Milyen alapon lehetne nekik "mcse"-s e-mailjuk? Némelyikkel még közvetlen kapcsolatban sem vagyunk. BQ.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.15. 12:28

Nem vitatkozni szeretnék, de emiatt a látás mód miatt tarunk a középszerűség posványában.
Tudom hogy semmi közük nincs egymáshoz azon kívül, hogy ugyanazon központi kérdéssel körül mozognak. Viszont ez egy szép gesztus lenne, és leginkább a felhasználók járnának jól, hiszen könnyen megtalálnák a csillagvizsgálókról az alap információkat. Amikor felvettem a térképre a belinkelt listán szereplőket elkezdtem keresni egy bővebb, frissebb listát, de nincs. Pár honlapot én kapartam ki, mert már wikipedia oldalán sem az épp aktuális működött. Plusz nem e-mailre gondoltam hanem egy bemutatkozó honlapra, amin azok akiknek ilyen nincs leírhatják a fontosabb információkat, elérhetőségeket, akiknek van, azok pedig ezt átirányíthatják a sajátjukra. Szerintem ez egy 0 Ft-os beruházás lenne, amihez az kellene csak hogy valaki az mcse-nél elkezdjen egy kicsit kaparni. a témában, plusz kb. 1 hétnyi munkával össze lehetne hozni. Sőt, rátromfolok, ha tudok akkor még én is szívesen segítek.
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2013.03.15. 12:55

*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2016.02.22. 13:00-kor.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: hanee » 2013.03.15. 19:10

kelemen lajos írta:Nem vitatkozni szeretnék, de emiatt a látás mód miatt tarunk a középszerűség posványában.
Tudom hogy semmi közük nincs egymáshoz azon kívül, hogy ugyanazon központi kérdéssel körül mozognak. Viszont ez egy szép gesztus lenne, és leginkább a felhasználók járnának jól, hiszen könnyen megtalálnák a csillagvizsgálókról az alap információkat. Amikor felvettem a térképre a belinkelt listán szereplőket elkezdtem keresni egy bővebb, frissebb listát, de nincs. Pár honlapot én kapartam ki, mert már wikipedia oldalán sem az épp aktuális működött. Plusz nem e-mailre gondoltam hanem egy bemutatkozó honlapra, amin azok akiknek ilyen nincs leírhatják a fontosabb információkat, elérhetőségeket, akiknek van, azok pedig ezt átirányíthatják a sajátjukra. Szerintem ez egy 0 Ft-os beruházás lenne, amihez az kellene csak hogy valaki az mcse-nél elkezdjen egy kicsit kaparni. a témában, plusz kb. 1 hétnyi munkával össze lehetne hozni. Sőt, rátromfolok, ha tudok akkor még én is szívesen segítek.


Ez a felvetes szerintem teljesen nonszensz, azon felul amit Lajos bacsi mar leirt meg azt fuznem hozza hogy ennel fontosabb es alapvetobb feladatokra is nagyon keves ido es ember van.
Ha segiteni szeretnel, szivesen kuldok nehanyszaz eszlelest amit fel kell dolgozni az archivumba, vagy jarj el a hozzad kozel eso csillagvizsgaloba besegiteni bemutatoknal pl... A Polaris is tart kapukkal var. :)

Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.15. 19:15

Hosszútávon szívesen bővíteném a listát körpanorámás felvételekkel.Tervezem hogy az általam használt helyeken ezt el is készítem, esetlegesen ha valaki beküld ilyet azokat is szívesen felrakom.

Kiskun Alajos írta:Szerintem most fontos megosztani az észlelésre alkalmas helyeket, mert nem mindenki ér rá most keresgetni. Ez mondjuk az eddigi profil bővülését eredményezné, és esetleg új színű jelölőt igényel, hiszen nem a fényszennyezettség mentesség és a minél nagyobb panoráma a cél.
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2013.03.15. 19:35

*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2016.02.22. 13:00-kor.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.15. 19:53

Kiskun Alajos írta:Ennek a térképnek az adaptálása sem tűnik rossz ötletnek.
http://hirek.csillagaszat.hu/index.php?option=com_csillagaszati_szervezetek


Duplikációt nem szeretnék gyártani, inkább utalni kellene rá. Plusz, mivel a térkép magától nehezen elérhető (rá kell keresni a térképek között, és ezt a funkciót kevesen ismerik), ezért nem hiszem hogy ebben érdemi információ lehet ilyen formán szolgáltatni.

Kiskun Alajos írta:Szintén hasznos lehetne a csillagászattal foglalkozó azon amatőrök helyének megadása, akik ezt vállalják.

Én ezt ettől az oldaltól vártam. De pl. a falunkban működő csillagász egyesület sem vette a fáradságot, hogy létrehozzon egy csoportot, vagy ide is feltegyen bármilyen információt. A technika itt szerintem adott csak használni kell. :)
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.03.15. 20:43

https://maps.google.hu/maps/ms?msa=0&ms ... 61de2e3164
ez tök jó! jól alakul, Csonkatorony is ott van. talán nem hamvad el, lehet köllene rakni hirekcsillagászatra?
sp.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”