"amatőr" kérdések

bartazsolt
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.06.18. 02:15

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: bartazsolt » 2010.06.20. 17:58

Semmi sem haladhat határsebességnél gyorsabban. Elektromágneses sugárzás,fény is "csak" maximum határsebességgel terjedhet.

Persze ez nem azt jeleni hogy, 10 perc alatt sehogy sem juthatsz el Regulus csillagrendszerben élő barátaidhoz majd 10 perc alatt simán visszaérhetsz a Földre. te csak 20 percet öregedtél de a Földön legalább 156 év telt el.
Valahogy én ezt úgy képzelem el mind ha utazás közben lemaradnál az időben.
Úgy lehet elképzelni mind a föld felszínét csak 1 dimenzióval felturbózva. Az idő múlását pedig a föld sugara jelképezi. Ahogy múlik az idő egyre nagyobb lesz a sugara.

Vagyis ha határsebességet megközelítő sebességgel utazok A ból B-de akkor nem a 3 dimenziós földfelszínen utazok hanem a "föld alatt" időben lemaradva.
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.06.20. 19:09

bartazsolt írta:Semmi sem haladhat határsebességnél gyorsabban. Elektromágneses sugárzás,fény is "csak" maximum határsebességgel terjedhet.


Nemrég azt mondták, hogy a Föld van az univerzum középpontja. Nemrég azt mondták, hogy a Föld lapos. Nemrég azt mondták, hogy nincs kisebb dolog az atomnál. Nemrég azt mondták, hogy nem lehet gyorsabban menni a fénynél.

Badarság! 100 talán 200 év múlva, majd ez is csak egy korai elmélet lesz, mint a többi! Szerintem nincs olyan, hogy határsebesség. Lehet akár milliószor gyorsabban is menni a fénynél! Miért ne lehetne? Csak még túl primitívek vagyunk ahhoz, hogy megértsük hogyan!
bartazsolt
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.06.18. 02:15

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: bartazsolt » 2010.06.20. 19:56

ge.nom írta:
bartazsolt írta:Semmi sem haladhat határsebességnél gyorsabban. Elektromágneses sugárzás,fény is "csak" maximum határsebességgel terjedhet.


Nemrég azt mondták, hogy a Föld van az univerzum középpontja. Nemrég azt mondták, hogy a Föld lapos. Nemrég azt mondták, hogy nincs kisebb dolog az atomnál. Nemrég azt mondták, hogy nem lehet gyorsabban menni a fénynél.

Badarság! 100 talán 200 év múlva, majd ez is csak egy korai elmélet lesz, mint a többi! Szerintem nincs olyan, hogy határsebesség. Lehet akár milliószor gyorsabban is menni a fénynél! Miért ne lehetne? Csak még túl primitívek vagyunk ahhoz, hogy megértsük hogyan!


Én is nagyon örülnék neki ha lehetne, de szinte biztos hogy nem lehet. Mi is elektromágneses sugárzásból épülünk fel és az elektromágneses sugárzás bármerre is nézünk, bármit is teszünk nem képes határsebességnél gyorsabban terjedni, haladni.

Ennek ellenére elképzelhetőnek tartom, hogy lehetséges a határsebességet most még ismeretlen módon megnövelni egy bizonyos térrészben és így megoldható lenne hogy, egy Regulus csillagrendszerbe történő 10 perces utazás a földi szemlélő szemszögéből is 10 percig tartson.
Ha a határsebesség időben mégse lenne állandó akkor talán lehetne. Na de vajon mennyi volt régebben?
Első gondolatom az ,hogy kevesebb volt de akkor azt is feltételezem hogy az ősrobbanás pillanatában nulla volt ... nade akkor senki sem ütközött volna senkivel és nem jött volna létre a termikus egyensúly sőt el se indult volna az egész...
A másik eset ha régebben nagyobb volt vagyis az ősrobbanás pillanatában végtelen. Na ezt talán már jobban elhiszem ,de ez azt jelentené, hogy az idő múlásával egyre kisebb lesz. Ha igaz hogy a tömeggel rendelkező bármik lemaradnak az időben akkor a csillagközi térben a határsebességnek éppen hogy kisebbnek kellene lennie mert tulajdonképpen a jövőben vannak. Szóval véleményem szerint se így se úgy nem "kóser" a bolygóközi utazás szempontjából...
De ennek semmiféle tudományos alapja nincs csak egy kis "agymenés"
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.21. 09:32

bartazsolt írta:Én is nagyon örülnék neki ha lehetne, de szinte biztos hogy nem lehet. Mi is elektromágneses sugárzásból épülünk fel és az elektromágneses sugárzás bármerre is nézünk, bármit is teszünk nem képes határsebességnél gyorsabban terjedni, haladni.


Ez teljességgel biztos?
Tudtommal egy hatalmas nagy peptidláncolat vagyunk... Ami molekulákból, azok pedig atomokból, azok pedig protonokból, elektronokból, és neturonokból állnak. Foton nincs bennünk...

Aztán még egy észrevétel. Az idő nem létezik. Ezt csak mi találtuk ki... Mérni tudjuk, de uralni nem. Ezért nem létezik az időutazás sem. Mert ami nem létezik, abban nem lehet utazni sem. Az embernek kell egy viszonyítási alap, mert kicsik vagyunk. Mert rövid az életünk csillagászati mértékkel nézve...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.06.21. 15:58

Franky írta:Aztán még egy észrevétel. Az idő nem létezik. Ezt csak mi találtuk ki... Mérni tudjuk, de uralni nem. Ezért nem létezik az időutazás sem. Mert ami nem létezik, abban nem lehet utazni sem. Az embernek kell egy viszonyítási alap, mert kicsik vagyunk. Mert rövid az életünk csillagászati mértékkel nézve...


Ha nem létezik akkor hogy tudjuk mérni?
90/900 refraktor
bartazsolt
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.06.18. 02:15

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: bartazsolt » 2010.06.21. 18:08

Franky írta:Ez teljességgel biztos?
Tudtommal ..... Foton nincs bennünk...

Aztán még egy észrevétel. Az idő nem létezik..... Mert rövid az életünk csillagászati mértékkel nézve...


Ha az elektromágneses sugárzás (foton) energiája meghaladja 2 elektron tömegének megfelelő energiát (1Mev) pozitron-elektron párt kelthet és fordítva.
A szabad neutron kb 15 perc alatt bomlik protonra elektronra antineutrínóra és 0,78Mev energiára (fotonra).
A proton (UDD) egy U és két D kvarkból épül fel .
A kvarkok szerkezetét senki sem ismeri de mindenki biztos benne (legalábbis én így tudom) hogy a "végtermékek" fotonok.

Az időt én úgy fogom fel mind "egymás utániság" Lehet a 4. dimenziónak is nevezni de nem lehet csak előre utazni benne , de az idő múlását lehet gyorsítani vagy lassítani. Vagyis előreutazhatsz akár 1 másodvercet vagy 1000 évet de onnan soha nem térhetsz vissza.
Ha fénysebesség közeli sebességgel száguldozol tulajdonképpen a jövőbe utazol.
Vagy ha a másodikon laksz számodra gyorsabban telik az idő mint a földszinten lakónak mert távolabb vagy a földtől.
A múltba utazni véleményem szerint lehetetlen. Ami megtörtént az megtörtént.
Úgy gondolom, hogy az idő múlása egyenes arányban van a világegyetem sugarával ami kb 13-14 milliárd fényév. Vagyis egyre gyorsabban telik az idő.
Úgy gondolom hogy az időnek volt kezdete (ősrobbanás) de sose lesz vége nem lesz Nagy Reccs.
Szerintem a gravitáció sose fogja megállítani a gyorsulva tágulást mert véleményem szerint a gyorsulva tágulás "mellékterméke" a gravitáció. Ezért nyilvánulhat meg kizárólag vonzásban.
Ha jól tudom a gravitációs állandó időben is állandó erre elég sok bizonyíték van , vagyis a világegyetemünk gyorsulva tágulása is időben állandó.
Egy kicsit elkalandoztam bocsi :-)
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.21. 20:37

Pape írta:
Franky írta:Aztán még egy észrevétel. Az idő nem létezik. Ezt csak mi találtuk ki... Mérni tudjuk, de uralni nem. Ezért nem létezik az időutazás sem. Mert ami nem létezik, abban nem lehet utazni sem. Az embernek kell egy viszonyítási alap, mert kicsik vagyunk. Mert rövid az életünk csillagászati mértékkel nézve...


Ha nem létezik akkor hogy tudjuk mérni?


Nem létezik, mi találtuk ki... Hogy tudjuk mérni. Mint a mobiltelefont... amit azért találtunk ki, hogy mobiltelefonokról beszélgessünk rajta :D

Jó, ez kicsit elrugaszkodott, de mérni mindent lehet, ha megfelelően leírod, hogy mit akarsz. Csak megmagyarázni nem fogod tudni, mint ahogy az időt sem lehet.

Na mindegy, olvassátok el ezt:
http://www.szv.hu/cikkek/miert-nem-valosagos-az-ido
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.21. 20:41

bartazsolt írta:
Franky írta:Ez teljességgel biztos?
Tudtommal ..... Foton nincs bennünk...


Ha az elektromágneses sugárzás (foton) energiája meghaladja 2 elektron tömegének megfelelő energiát (1Mev) pozitron-elektron párt kelthet és fordítva.
A szabad neutron kb 15 perc alatt bomlik protonra elektronra antineutrínóra és 0,78Mev energiára (fotonra).
A proton (UDD) egy U és két D kvarkból épül fel .
A kvarkok szerkezetét senki sem ismeri de mindenki biztos benne (legalábbis én így tudom) hogy a "végtermékek" fotonok.


A végtermék szót használtad... Vagyis felbomolhatunk fotonokra, de nem azok alkotnak minket. Vannak irreverzibilis dolgok, és szerintem fotonokból nem tudunk létrehozni anyagot. Anyámnak mindenesetre ne mondjátok el, ha mégis fénylény lennék :D Amúgy is olyan spirituális szegény :)
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
bartazsolt
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.06.18. 02:15

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: bartazsolt » 2010.06.21. 21:17

Dehogynem lehet.. :-) e=mcc energia(foton) = tömeg (Franky) x fénysebesség x fénysebesség
Csillagok gyártották le az összes héliumnál nehezebb atomot a testedben.
Az elektron is fotonból áll és szinte biztos hogy a proton is..
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.21. 22:18

Igen, ez igaz... De a foton nem keringett csak úgy a világegyetemben, különben nem sötét lenne, hanem világos...

A hidrogén az, ami eléri a kritikus tömeget, és abból lesz a magfúzió során foton... és onnan gyártják le a csillagok az anyagot, aminek a mellékterméke a foton...

Rosszul tudom?
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”