"amatőr" kérdések

Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.06.27. 12:12

Persze, ebben teljesen igazad van! De épp ezért írtam az előző posztomban, hogy:
Sirius írta:Persze az egész attól függ, mit akarsz észlelni...

Más jó bolygózásra, mint mélyégre, stb...az én 60/900-asom is leginkább bolygóra és kettősökre (lenne) jó. Én meg mélyegezek vele :D Meg azért is írtam, mert szerintem egy 76 mm átmérőjű tükrös távcsővel jóval több macera van, mint egy hasonló méretű lencséssel. Szerintem ilyen átmérőben a tükör nem kifizetődő. Ha már lúd, legyen kövér! ;)
Nos igen, nem biztos, hogy sok jót tartogat számunkra a jövő, főként, hogy az emberiség túléli-e saját magát?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.06.27. 17:18

Halló Gergő! Ilyen értelemben teljesen egyetértek veled. 12-15 cm-en alúl nem érdemes tükrös távcsővel kínlódni. Árban is jobban jön ki egy 7-9 cm-es refraktor, és valóban sokkal többet mutat. Ha azután akad egy kis pénz, kiegészítőnek nagyon hasznos egy bimnokli. Én párhuzamosan használom a refraktort meg a binoklit.
Hanem aki mostanában távcsövet vásárol, feltétlenül vegyen hozzá napszűrőt, mert kezd érdekes lenni a Nap. (Akinek pedig már van távcsöve, utólag is beszerezhet szűrút.) Üdv: BQ
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.06.27. 23:54

A jövőképem nekem is erősen ingatag néha. Mivel vissza nem mehetünk és alapvetően előre haladunk, én inkább sürgetném a dolgokat. Erre jó példa: 6 havi munkámat immáron 2 hónapja nem fizetik ki. Ez összesen 8 hónap várakozás, ez az egyik oka az anyagi szűkösségnek. Szóval előre! :|

Van egy 2.5x25-ös színházi binoklim, ezt követte most egy 8x20-as jobb minőségű. Már ezekkel a kicsikkel is nagyon jól látni pár dolgot, ha szép (lenne) az ég.
Most kaptam kölcsön 1 hétre egy 40x500 refraktort (kínai áruházi cucc ;) Nagyon alacsony fényű, semmi apertúrával, no felbontás és persze az áruházi leírásban az akár 2500szoros nagyítás ugye ami a valóságban 25x :) Tök mindegy, csak 1 héten belül egyszer kipróbálhatnám este, de iszonyú felhős már több hónapja :?

A 76/900-at csak példának írtam. 10 éve volt egy 150/1000 Newton, az elég brutál volt. Most 2 cső jöhet szóba: 110/900 EQ1 32.000 Ft vagy 130/900 EQ2 51.000 Ft. Jobb lenne az utóbbi, de most még az elsőre sincs keret.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: "amatőr" kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.08.01. 15:27

Kedves Barátaim! A tarjáni táborban Vizi Péterrel egy csoportos megbeszélést tartanánk, a tervezett "bevezető kézikönyv" témájáról, tartalmáról, a felmerülő igényekről! Kérjük, akit a téma érdekel, gondolja meg az ötleteit, elklépzeléseit, saját tapasztalatait. Szeretnénk, ha elsősorban azok segítenének, akik mostanában kezdenek ismerkedni az éggel, és kisebb távcsövekkel rendelkeznek. (Ami nem jelenti azt, hogy a nagyobb műszerek lehetőségét kihagynánk, de a hangsúly az alapismeretekn van.)
Érdeklődve számitunk minden közreműködőre! Bartha Lajos.
Bartha Lajos (astrohist)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”