Kutatók éjszakája

Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.23. 22:48

Nem tudom, hogy mennyire érdemes így az esemény előtt két nappal megnyitni ezt a témát, de majd kiderül...

Kiderült, hogy pénteken éppen ott leszek. :D Már alig várom. "Kár" hogy ilyen sok előadás lesz egyszerre... Én szerintem a Millenárisban leszek (ismertetőjelem talán az MCSE pól lesz, ha fel merem venni egy akkora kavalkádban amekkorára számítok).
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.24. 13:47

Üdv!

Aki már tudja, hogy ott lesz a Millenárisban, és hozzácsapódhatnék (mivel egyedül megyek), azt kérem, hogy írjon, és megbeszélhetnénk a részleteket. ;) Nem sokat járok fel Budapestre, és ezért nem valami nagy az ismertségi köröm, de jó lenne ha nem egyedül lennék ott...
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.25. 15:51

Szia Zoli!

Mzs most írta a Leonidákon az alábbit:

----------------------------- Eredeti üzenet -----------------------------
Feladó: mzs@mcse.hu
Dátum: Pén, Szeptember 25, 2009 15:45
Címzett: leonidak@mcse.hu
--------------------------------------------------------------------------

Üdvözlök mindenkit a Millenárisról, a Kutatók éjszakájáról. Az MCSE-stand összeállt, várjuk az érdeklődőket - és a távcsöves bemutatóhoz kapcsolódó tagtársakat. A Csodák Palotája mellett vertünk tanyát, könnyen megtalálhattok minket.

Üdv:

Mzs

--------------------------------------------------------------------------

Üdv: Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Ildi_1153
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.14. 07:16

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: Ildi_1153 » 2009.09.26. 00:57

A Millenárison nagyon jó volt a hangulat, bár nem voltam ott végig, rengeteg érdeklődő jött oda a távcsövekhez. Amíg be nem felhősödött ez így is maradt. :)
percsy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.20. 16:11

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: percsy » 2009.09.26. 13:13

Üdv.
Rövid beszámoló a győri Széchenyi Egyetemen tartott Kutatók Éjszakája programról.
Az egyetemen nagyon sok helyszínen tartottak bemutatókat a különböző laborokban, ehhez kapcsolódott az Csilagvizsgálónk is. A program: délután 2 órától "Kiskutatók akadályversenye" volt, aminek egyik állomása a csillagvizsgáló volt. Itt rövid bemutató után egy-két feladat megoldásával szerezhettek pontokat a csoportok. Déltán 5 óráig 6 csoport volt a vetélkedőn - összesen 100 fő. Utána az érdeklődők távcsöves bemutatón vehettek részt.
Este 8 órakor kezdődött az "igazi" Kutatók Éjszakája, ahol Csapatunk egy része a csillagvizsgálóban tartott bemutatót, a másik fele, pedig az egyetem egyik 200 fős előadójában tartott előadásokat. Az egyik fő attrakció az élő kapcsolás - közvetítés - a csillagvizsgálóból, ahonnét a távcsövek bemutatása után a hold és a jupiter vebkamerával közvetített képét mutattuk meg az érdeklődőknek.
Ezután folyamatos előadások és vetítések voltak az előadóban.
A résztvevők száma a csillagvizsgálóban meghaladta a 600 főt, az előadóban pedig a rendezvény végéig - éjfélig - majdnem mindíg tele volt.
Azt hiszem nagyon sikeresnek mondhatjuk a rendezvényt - a csillagászati részét főleg :D - és a csapatun tagjait, akik ezt lebonyolították:
Bezák Tibor
Pete Gábor
Pete László
Pércsy Eszter
Pércsy Kornélia
Pércsy Kornél
petegabi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.09. 13:31

Kutatók éjszakája - Széchenyi István Egyetem Győr

Hozzászólás Szerző: petegabi » 2009.09.26. 16:38

Sziasztok!

Felkerültek a fotóink a rendezvényről a győri csoport galériájába:

http://gyor.mcse.hu/galeria/main.php/bemutatok/kutatok2009/

Üdv:

Pete Gabi
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.26. 18:15

Üdv!

Először is köszönöm a választ kérdésemre, de ahogy majd írom, sikerült megszervezni végül is... ;)! Egy nappal az esemény előtt sikerült Betelt rávennem, hogy jöjjön el (mivel innen nem egyszerű utazgatni így hipp-hopp :)), habár egyedül is nekivágtam volna, de így sokkal jobb volt. Délután találkoztunk is, és elmentünk rá. Mi olyan négy körül értünk oda, és tízig maradtunk. Végig nagyon jó hangulat volt, bementünk a Csodák Palotájába, a Jövő házába (ingyen, amin nagyon meglepődtem), és sok-sok kísérletet néztünk meg (legfőképp folyékony nitrogéneset :D). Egy időre beborult, de szerencsére csak fél óráig tartott, és amikor elmentünk (a metró zárása miatt), kígyózó sor állt a távcsöveknél, hogy megnézhessék a Jupitert.

Nanu a Csodák Palotájából!:

Kép
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.26. 18:16

Üdv!

Először is köszönöm a választ kérdésemre, de ahogy majd írom, sikerült megszervezni végül is... ;)! Egy nappal az esemény előtt sikerült Betelt rávennem, hogy jöjjön el (mivel innen nem egyszerű utazgatni így hipp-hopp :)), habár egyedül is nekivágtam volna, de így sokkal jobb volt. Délután találkoztunk is, és elmentünk rá. Mi olyan négy körül értünk oda, és tízig maradtunk. Végig nagyon jó hangulat volt, bementünk a Csodák Palotájába, a Jövő házába (ingyen, amin nagyon meglepődtem), és sok-sok kísérletet néztünk meg (legfőképp folyékony nitrogéneset :D). Egy időre beborult, de szerencsére csak fél óráig tartott, és amikor elmentünk (a metró zárása miatt), kígyózó sor állt a távcsöveknél, hogy megnézhessék a Jupitert.

Nanu a Csodák Palotájából!:

Kép
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: Kutatók éjszakája

Hozzászólás Szerző: pont » 2009.10.17. 10:22

Szeretném kérdezni hogy a kutatók északráján készült előadások videói felkerülnek e ?
Tavaly volt jó néhány érdemleges.. gondolom hasonlóan izgalmas előadások voltak .
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”