Galilei éjszakák

Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.09.22. 20:37

A Google, ha a Galilei éjszakák októberi járdacsillagászati akció nevére keresünk, mindössze két találatot ad. A szeptemberi Meteorban ugyan megjelent egy rövid felhívás és hivatkozás a http://www.csillagaszat2009.hu honlapra, de semmi egyéb nyoma nincs a készülődésnek (a hivatkozott honlapon sem). Már csak egy hónap van hátra, van valaki, aki Szegeden, Tápiószecsőn és Dunaújvároson kívül (utóbbi kettő a http://www.galileannights.org-on regisztrált esemény) más helyszínen is készül bemutatóra? Az időjárás ugyan bizonytalan, de tervezni nem árthat.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.09.22. 20:56

oksa, megbeszéltük! lehet egy forgalmasabb hely is, a 16.17 ker környékén.
sp.
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.09.22. 21:16

sp. írta:oksa, megbeszéltük!

Akkor az első publikus budapesti csapat összeállt :). A XV. kerületi Pólus Center környékét néztem most ki (ez sincs messze a 16-17. kerülettől). Forgalmasnak forgalmas, de még a Hold-Jupiter pároshoz is túl sok a világítás. Ha megfelelőbbet tudsz, írd csak meg. A spontán arra őgyelgő tömegek mellé mozgósítani lehet a környék iskoláit is, csak hetekkel az esemény előtt jelentkezni kell náluk valami faliújságra való anyaggal.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
E-Zoli
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:52

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: E-Zoli » 2009.09.22. 21:24

hg írta:
sp. írta:oksa, megbeszéltük!

Akkor az első publikus budapesti csapat összeállt :). A XV. kerületi Pólus Center környékét néztem most ki (ez sincs messze a 16-17. kerülettől). Forgalmasnak forgalmas, de még a Hold-Jupiter pároshoz is túl sok a világítás. Ha megfelelőbbet tudsz, írd csak meg. A spontán arra őgyelgő tömegek mellé mozgósítani lehet a környék iskoláit is, csak hetekkel az esemény előtt jelentkezni kell náluk valami faliújságra való anyaggal.
Gábor



Sziasztok lehet még csatlakozni ehhet a csapathoz? Én is nagyon szívesen rendeznék ismeretterjesztő távcsöves bemutatót és vennék részt a Galieli-éjszakákon és egyéb távcsöves bemutatáson.
Zuglóban lakom (XIV.ker.) egy 150/1200-es Dobsonom van.
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.23. 09:27

Szívesen csatlakoznék én is! Jelen lehetnénk Budapesten több helyen is, úgyhogy ha van más helyszín-ötletetek, akkor annak örülnék. Gondoltam a Moszkva tér környékére, mondjuk Mammut előtt. Persze akkor marad a Jupiter meg a Hold (nem néztem meg, hogy akkortájt mikor hogy láthatóak), de az is jó lenne kezdésnek.
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.09.23. 10:41

A Mamut előtti részt nem javaslom, az épületek nagy kitakarása, meg a közvilágítás miatt. De a Pólus Center jó ötlet, hátul van egy parkoló, hátha az sötétebb. Ismerek is egy közeli iskolát, külön csillagász-szakkörrel. Ha fix lesz a Pólus, mint helyszín, akkor szívesen beszervezem őket.
Aephidon
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:45

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Aephidon » 2009.09.23. 11:21

Moszkva tér, vagy Mammut környéke? Szerintem ne. Hiába járnak arra nagyon sokan még éjszaka is, akkora ott a fényszennyezés és a nyugtalanság, hogy csak mérgelôdés lenne az egészbôl. Max. Jupiter és Hold, de azok is csak kis nagyításon (<100x) élvezhetôek.
"A Hubble ûrtávcsô fekete lyukat fedezett fel a Szûz csillagképben!"
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.09.23. 11:26

Sziasztok!
A XV-XVI-XVII. kerület valamelyikében tartandó távcsöveztetésre egyelőre Sáfár Péterrel ketten vagyunk, bárki csatlakozását nagyon szívesen vesszük akár távcsővel, akár csak kérdésekre válaszoló, égre mutogató résztvevőként. Remélhetőleg a fórum összehoz más helyszínen bemutatókat is.
Amandához hasonlóan bennem is felmerült a Pólus oldalsó-hátsó parkolója, ami valóban sötétebb emlékeim szerint is (igaz, nem is forgalmas éjszaka), ezt a napokban megnézem a helyszínen.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.23. 11:45

Ok, csak a forgalom miatt gondoltam, de akkor tényleg vessük el. Ha kialakul valami konkrátum, akkor majd csatlakozok. A Pólus pl tetszik...
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Albireo
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.09.17. 18:57

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Albireo » 2009.09.23. 12:47

Véleményem szerint, nyugodtan mutassatok be a bevásárló központok parkolóiból. A Holdnak teljesen mindegy és a Jupiter is jól látszik ezekről a helyekről
Jászberényben az egyik bemutató helyünk a Tescó parkoló. Na itt is van fény!! :) Fel lehet hívni a figyelmet a fényszennyezésre, valamint javasolni kell a Polaris bemutató csillagvizsgáló felkeresést, ahol kedvezőbb körülmények között tartanak bemutatásokat. Mindenképp forgalmas helyet kell keresni csak úgy van értelme az egésznek. Más az ha mi szeretnénk megfigyeléseket végezni és más amikor laikusoknak tartunk a csillagászatot népszerűsítő bemutatókat.
Mi aug 28.-n tartottunk járdacsillagászati bemutatót Jászberényben. Négy helyen volt távcső felállítva és ezeken a helyeken felhívták a bemutatók a figyelmet a Csillagdára. Nos aznap este közel 100 érdeklődő volt a kupolában.
Most, szept. 26.-n Gyömrőt "támadjuk" le 4 -5 helyen felállított távcsővel.
Októberben Nagykáta, Monor vagy Jászberény lesz ismét, vagy mind a három hely. :)
Sok sikert!!!
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”