MeTeor 2018 észlelőTábor

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2018.06.20. 10:11

Az idei program kezd összeállni, természetesen lehet még további témákkal javaslatokkal jelentkezni, és a helyszíni lebonyolításban is nagy szükség lenne önkéntesek közreműködésére.

A rossz hír az, hogy alig hirdettük meg, máris elfogytak a kőházi férőhelyek. Esetleg még körül lehet nézni a tarjáni szálláshelyek körül, egyébként marad a sátrazás lehetősége.

http://www.mcse.hu/egyesulet/mcse_hirek ... lelotabor/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2018.07.11. 11:20

Mutasd meg távcsöved 2018-ban is:
http://www.mcse.hu/egyesulet/mcse_hirek ... 18-ban-is/
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: Balage » 2018.08.06. 15:40

Sziasztok!

Pár hete az ideiglenes Facebook-csillagvárosba raktam ki egy felhívást egy közös Nap előtti ISS átvonulás észlelésre a tábor területén, augusztus 11. 19:13 KöZEI környékén.
Közeledve az időponthoz jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy a tábor majdnem az átvonulás kellős közepén lesz. Az átvonulás pontos ideje jelenleg 19h13m:22,50s (calsky.com), az időtartam 4,1 másodperc, az ISS látszó átmérője 16,88". Az átvonulást a calsky.com, transit-finder.com és heavens-above.com is jelzi egymástól függetlenül, egyedül a tranzit másodperc pontosságú idejében vannak eltérések.
Én telefon kijelzőjén fogom az eseményt többek számára elérhetővé tenni egy 72/500 MOM-Unioptikon keresztül. Aki szeretne, csatlakozzon bátran, észleljünk együtt! :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.08.18. 12:47

Köszönet a végzett munkáért a szervezőknek és a lebonyolításban résztvevőknek.
Sokat emelt a tábor komfortján a beállított vizesblokk, fürdőkonténer és WC.
Családommal és a környezetünkben táborozó barátokkal valamint ismerősökkel akikkel évente e jeles alkalommal találkozunk, nagyon jól éreztük magunkat.
Az időjárás is szerencsére jobbára kegyes volt hozzánk.

Még egyszer köszönet érte!
Reméljük lesz folytatás. :)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.08.18. 13:43

D.Laci írta:
2018.08.18. 12:47
Köszönet a végzett munkáért a szervezőknek és a lebonyolításban résztvevőknek. ...
Ehhez én is csatlakozom.

Sokan, sokszor - magamat is beleértve - természetesnek vesszük, hogy "van a tábor", pedig rengeteg szervező munka és idegeskedés előzi meg az MCSE részéről (gyanítom, hogy nem sok anyagi ellentételezés fejében, ha egyáltalán kaphatnak valamit a szervezők), ebben biztos vagyok.

Tehát hálás köszönet nekik (MZS, JAT, MPT és a többieknek is), és gratuláció, hogy ez így évről évre lebonyolításra kerül.
Továbbá maximálisan egyetértek a táborlakók "kontrolljával"; alapvetően a tábor az amatőrcsillagászatról kell szóljon, nem a buliról...
(Azért a sörsátor most hiányzott... ;) )


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
m.laci
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017.03.26. 12:27

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: m.laci » 2018.08.18. 21:49

2003-ban voltam először kint az MTT-n, még Szentléleken. Iszonyatosan jól éreztük magunkat az akkori párommal. 250 ember, az élet különböző területeiről, különböző társadalmi és kultúrális háttérrel, mégis, az amatőrcsillagászat szeretete hozott össze minket. Ha nem lenne az MTT, szerintem sokan sohasem találkoztunk volna egymással, nem kötöttünk volna akár életreszóló barátságokat. Mindezért azt hiszem, nem lehetünk eléggé hálásak a szervezőknek.

Az idő lehetett rossz, az észlelőréten lehetett seggig érő a fű. Egy valami sohasem volt: rossz tábor. Mind emlékezetes volt valamiért. Mindet lehetett valamiért szeretni. És azt gondolom, hogy mi, táborlakók, nagyon szeretünk az MTT-re járni és sokszor eszünkbe jut, vajon mivel, hogy tudnánk segíteni?

Minden tiszteletem azé a maroknyi emberé, akik áldozatos munkájukkal létrehozták az MTT-t, működtetik az MCSE-t. Bárcsak jobban meg tudnánk becsülni őket.
"A csillagászat alázatra nevelő, jellemépítő tapasztalat." - Carl Sagan
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: MeTeor 2018 észlelőTábor

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.10.16. 18:17

Örömmel olvastam a Meteor legújabb számában a 2018-as tarjáni tábor lelkes beszámolóit, ugyanakkor az fogalmazódott meg bennem, hogy lesz folytatás MZS. tábornyitóján elhangzottak alapján?
Csak reménykedem!
Úgy emlékszem tavaly ilyenkor már volt valami elképzelés a következő évre.
Szerintem sokan vannak /velem együtt/ akik számolják hogy "hányat kell még aludni"!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”