VII. Szentléleki észlelő hétvége

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Braskó Sándor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.02.10. 19:51

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Braskó Sándor » 2017.08.15. 18:12

Gábor már 2008-től szervez táborokat, évente kettőt is. Még soha nem értette félre senki! Ebben a közösségben mindenki örül áldásos tevékenységének. Nem tudom Amerikában mit mondanak, de nefeledd, hogy Magyarországon vagyunk, ítt pedig azt mondjuk, hogy az értetlen embereknek nem szükséges eljönni a díjmentes táborokba. Mert az ilyeneknek baja lesz a kajával, az észlelőréttel és a többi résztvevővel is! Ez pedig nem hiányzik egyikünknek sem. Ettől függetlenül, amennyiben tudsz pozitívan állni a hétvégéhez, SZERETETTEL várunk!
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2017.08.15. 18:21

Braskó Sándor írta:Gábor már 2008-től szervez táborokat, évente kettőt is. Még soha nem értette félre senki! Ebben a közösségben mindenki örül áldásos tevékenységének. Nem tudom Amerikában mit mondanak, de nefeledd, hogy Magyarországon vagyunk, ítt pedig azt mondjuk, hogy az értetlen embereknek nem szükséges eljönni a díjmentes táborokba. Mert az ilyeneknek baja lesz a kajával, az észlelőréttel és a többi résztvevővel is! Ez pedig nem hiányzik egyikünknek sem. Ettől függetlenül, amennyiben tudsz pozitívan állni a hétvégéhez, SZERETETTEL várunk!


Ilyen bensőséges, baráti (Un)invitálás után valószínűleg messzire elkerülöm ezt a rendezvényt (is).
Picikét gondolkodom, hogy elnézést kell-e kérnem, mert kérdést/véleményt mertem megfogalmazni.....
Alighanem valóban nem az én terepem az ilyen hangadókkal "megáldott" nyitott, befogadó társaság....
Köszönöm a több irányból is megkapott szeretetteljes építő jellegű hozzászólásokat, talán mégiscsak maradok inkább a horgászatnál, legfeljebb esténként önmagamban gyönyörködöm az égbolt szépségében, békakuruttyolás közepette .................
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: pisza » 2017.08.16. 08:11

Kedves Alajos!
Szó nélkül én sem tudok elmenni a fenti hírdetés mellett, melyet szerencsés lett volna ha el sem olvasol.
Érthetetlen az érthetetlenséged, de ha még ezt is elnézzük, akkor sem emberi egy ilyen már-már családi közösségben csalót, átverőt és bármilyen rosszándékú amatőrtársat keresni.
Ha a hírdetésben van félreértelmezhető, azt csak az érti félre aki félre is akarja...

Béres Gábor az egyik legtiszteletreméltóbb ember akit ismerek, a nevedben is elnézést kérek tőle a méltatlan kommentedért, és a vádaskodásaidért.

Gábor atyának pedig kitartást , hogy megszervezze a XXVII- Szentléleki találkozót is.. Mi ott leszünk....


Üdv:
Tisza Csaba
Sidius

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.08.16. 08:41

Jómagam senkit sem ismerek az előbbi diskurzus résztvevői közül, úgyhogy nem lehet pártoskodással vádolni.
Én szintén javaslom "a téma elengedését", és jó felkészülést kívánok a távcsövezésre! Aki ott lesz, biztos jól érzi majd magát, de a programon való részvétel nem kötelező. Lehet, hogy ezt is bele kéne foglalni a felhívásba. Hallottam már olyan feliratról is, hogy "Vigyázat, a visszapillantóban a tárgyak a valóságosnál távolabbinak látszanak" -vagy hasonló. Magától értetődik, hogy ezt ki kell hangsúlyozni, hogy ne kelljen pereskedni a gyártónak az ennek nem tudásából fakadó balesetek miatt, mert a tisztelt sofőr nem lett felvilágosítva. :(
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2017.08.16. 09:51

Tisztelt Hozzászólók!

1. Sikeres észlelőhétvégét, jó táborozást! Magam is gondolkoztam, hogy menjek-e, de nekem messze van, meg a szeptember is nagyon sűrű.
2. Igen kicsit félreérthető a szöveg, de csak akkor ha akarom. Ha nem akarom, akkor úg yértem, ahogy azt kell.
3. Ennyi pénzt sokszor máshol szó nélkül elb.. egyéb dolgokra, amiken nem akadunk fenn, még akkor sem, ha tudjuk, hogy átveretek a palánkpon. Főleg azok nem szoktak fennakadni az ilyen átveréses napi pénzkidobáson akik most az 1.000 pénzt kifogásolják.
4. Ha mindenképpen az ilyen "átveréseket" akarod kifogásolni, akkor kérlek menj el pl az internetszolgáltatókhoz, akik 1000 Mb/s hirdetnek, amikor meg megkapod, akkor 10Mb/s jön. Na ott vannak igazán lehúzások. Tudok még pár helyet, ahol lehet ilyeneket reklamálni. Mondjuk soha nem horgásztam, de ott is "átverés" a napijegy (pl Velencei tó 2500 Ft/nap), amiért max 10 kg halat tarthatsz meg. Jó, olcsóbb, mint a boltban, de ott csak be kell menni és megvenni, itt meg kűzdj a felszereléssel az elemekkel és a sporttársakkal. Persze lehet vitatkozni, hogy a halat telepíteni, etetni kell, de akkor fontold meg a másik oldalt is a capingben az infrastuktúrát ki kell építeni a szemeet el kell vitteni stb.

A tábor szervezéséhez sok sikert és jó észlelést!

NMÁ
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2017.08.16. 12:52

Az elmúlt évek tapasztalatait és Gábor barátságát tekintve azt hiszem, tartozom annyival Neki, hogy én sem megyek el szó nélkül a téma mellett. Talán ha 2-3 ember van, akinek annyit köszönhetnek a magyar amatőrcsillagászok, mint neki. Maximálisan és teljes mellszélességgel kiállok érte, teszem ezt 100%-ban ateistaként - de ez tényleg csak mellékes. Az pedig nem mindenkinek adatik meg, hogy őt, és az amatőrcsillagászok társaságát megismerhesse - de az úr hozzászólásait elnézve ez talán nem is véletlen. Kellemes pecázást.
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2017.09.11. 20:41

Az lenne a kérésem, hogy aki szeretne jönni a találkozóra, legyen olyan kedves, és legkésőbb hétfő estig jelezze részvételi szándékát.

Köszönettel: Béres Gabi
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Balage » 2017.09.19. 20:33

Sziasztok!

Én Pestről indulok kocsival a 13. kerületből péntek du. 1-2 között, van még két hely nálam, ha valaki csatlakozna :)
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2017.09.24. 18:18

Péntek este épp kezdtünk elszontyolodni, amikor este tízkor kb. két perc(!!!) alatt a nulláról 100% tiszta ég tárult elénk. Pillanatok alatt kipakoltuk a csöveket, goto elfelejtve, és észleltünk, amíg lehetett. Rövidebb borult pillanatok voltak, de fél háromig döbbenet ég volt. Rég éreztünk ilyen pezsdítő lelkesedést, ahogy minden vesztenivaló nélkül, örülve a pillanat látványának kerestük fel egymás után az objektumokat. Szombat este sajnos ez már nem ismétlődött meg, de az előző éjjel, a jó társaság és a kiváló ebéd kárpótolt minket. Ráadásul Oláh Gabi tortát is kapott (köszönjük Ági néni), (37. szülinap), így süti is járt az ebédhez. :-)

Béres Gabi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: VII. Szentléleki észlelő hétvége

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2017.09.24. 19:28

Sajnos csak szombatra tudtam menni, ahogy Gábor írta az ég nem volt már jó! Kivéve azt a 10 percet amikor reménykedve azért vártuk a változást Kárpáti Ádámmal (akit örülök hogy megismertem). láss csodát a semmiből egyszer csak kinyílt fölöttünk az ég(teljes tejút!!)! Ez arra elég volt a hogy a Dobsont előkapja és hirtelen az M13-at letudtuk észlelni,mentünk volna tovább is de ahogyan kiderült ,úgy le is rántották az "égi függönyt"!
Ilyet még soha nem tapasztaltam , hogy ekkora változás be tud következni ennyi idő alatt!
Ennek ellenére nem távoztam csalódottan , hiszen újra találkozhattam régi amatőr társaimmal!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára naja9 2017.09.29. 10:40-kor.
90/900 SW
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”