I. Szentléleki Messier Marathon

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2014.02.26. 19:36

Kedves Barátaim!

Az MCSE és a miskolci Androméda Csillagvizsgáló Egyesület együttműködésében szervezzük meg Miskolc mellett Szentléleken, a Turista Parkban: az I. Szentléleki Messier Marathont. A helyet nem igazán kell bemutatni az amatőrcsillagászoknak, hiszen éveken keresztül itt rendezte az MCSE az MTT-t, és az elmúlt három esztendő résztvevői is sokat tudnak róla mesélni. (Bár messier marathonozás szempontjából nem tökéletes a horizont, de a tavaszi égbolt, valamint a Bátorligetről már korábban ismert jó hangulat, és természetesen a kiváló ég bizonyára kárpótol minket ezért.)
A Turista Park 750m tengerszint feletti magassága önmagáért beszél, és Miskolc is elég messze van már ahhoz, hogy a város fényei ne legyenek zavaróak. A táj, a természet, az erdő kiváló lehetőséget biztosít a napközbeni kirándulásra, túrára, kikapcsolódásra (Pálos kolostorrom, Látókő, Szilvásvárad, Diósgyőri vár, Tapolcai Barlangfürdő, …).

Információk a hétvégével kapcsolatban:

Időpont: 2014. március 28. – 30.

Program:
Március 28. péntek: Érkezés 14:00-tól folyamatosan a Turista Parkba, este észlelés
Március 29. szombat: kora délután ebéd, este észlelés
Március 30. vasárnap: hazautazás tetszőleges időpontban

A tábor a szálláson és az esetleges étkezésen (900.-) kívül teljesen ingyenes!

A Turista Park többféle szálláslehetőséggel rendelkezik a sátorhelytől kezdve a faházas elhelyezésen át a szaunás apartmanig bezárólag. Az alábbi Internet címen megtekinthető minden ár és lehetőség:

http://www.turistapark.hu/html/index.htm

A fenti címen ki kell választani az igényelt szállás típusát. A táborra jelentkezni az alábbi email címen a szállás típusának, az éjszakák számának, az étkezés igénylésének megjelölésével, valamint a szállásdíj és étkezési díj átutalásával lehet.

Aki csak látogatóba jön, esetleg csak észlelni fog, de nem alszik kint, annak 900.- kemping díjjal kell majd számolnia.

Béres Gábor 30-5446361 gabonet@freemail.hu

Számlaszám: Erste Bank, Béres Gábor, 11600006-00000000-12670459

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2014.03.10. 20:17

:shock: Nagyon sok sikert kíván a Bátorligeti Csillagászati Csapat közössége , az említett program sikeres lebonyolításához, a jó hangulathoz és természetesen mindenhez, ami egy szervezéshez/hétvégéhez szükséges.Megpróbálunk elmenni majd, de hirtelen jött az időpont.
Októberben a mi kis csapatunk is ott lesz az észlelőhétvégén, ez szinte biztos !! :) !


(Sajnos Bátorligeten 2014.ben elmaradt a Messier Marathon, de mi Július hónapban mindenkit szeretettel várunk-Információk később)

Tisztelettel,és Üdvözlettel:
Alesenszki Roland
És Társaim nevében is.
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2014.03.19. 15:47

Kedves Érdeklődők!

Szeretném kérni, hogy aki jön Szentlélekre és még nem jelzett, legkésőbb kedd estig tegye meg!
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2014.03.27. 13:02

A szombati napon 16-23 óráig le lesz zárva Miskolctól Szentlélekig az út, mert a Miskolc-rally futamát rendezik. Aki ekkor tervezi a meglátogatásunkat, kérem, kalkulálja bele!

Más: NAGYON szép idő ígérkezik :D :D :D
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Pape » 2014.03.30. 22:34

Tartalmas hétvégén vagyunk túl: jó kaja, jó pia, jó társaság és jó ég. :)
Köszönet Béres Gabinak a szervezésért! Ősszel találkozunk. :)
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.03.31. 11:53

Én most jártam először Szentléleken. Nagyon jó hangulatú, barátságos emberek között tölthettem a hétvégét, köszönöm én is mindenkinek. A táj gyönyőrű, az ég káprázatos, örülök hogy megismerhettem az ott megjelent embereket, és remélem a következő alkalommal is találkozunk.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: I. Szentléleki Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2014.03.31. 20:19

Nagyon szuper hétvége volt.Kiváló ég(föleg szombaton),jó hangulat.Ismét tanultam és sok tapasztalatra tettem szert,mind észlelésben mind a távcsövem teljesítő képességének megismerésében, jó ég alatt!
Több okulárral és különböző müszerekkel is észlelhettem,kiváló társasággal!
A szervezés a megszokott színvonalú volt :D Nagy köszönet Béres Gabinak és mindenkinek a ki részt vett a találkozón!
90/900 SW
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”