VI. Bátorligeti Messier Marathon

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2013.03.15. 11:45

Lekapartam a félcentis jeget,az autóról s nem soká indulunk....
Valaki a helyszinről estleg tud valami biztatót mondani????Be lehet jutni a faluba,az útról a hó elvan tolva? :!:
90/900 SW
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2013.03.17. 21:04

Elsősorban: Aki nem volt, megbánta a hidegfront után nagyon szép ég volt szombaton. Aki nem tudott eljönni Bátorligetre, esetleg megteheti majd 2013.Július. 5-7 e között a III.Bátorligeti Csillagászati Programhétvégén.
Főképeben :
EBBEN AZ ÜZENETBEN ÖSSZEFOGLALVA Szeretném megköszönni a kiváló szervezést BÉRES GÁBORNAK ÉS CSALÁDJÁNAK Minden (mint mindig) tökéletes volt. Nagyon nagy élmény volt számomra ez a Marathon is. Egyszerűen ha fölnézek az égre, az a rendes, nagyon jó társaság és észlelés jut eszembe.
Nem is tudom hogyan fejezzem ki a köszönetem. Ott volt a toppon az ebéd, olyan jó volt hogy kár volt megenni ;) Ill. az előadás is színvonalas volt. Nem utolsó sorban szuper volt a vendéglátás minden nap (kaja-pia stb...). AZ Üstökös is szép volt!!!! DE: A 10. Csillagászati Találkozójú torta is az élen volt :)

MÉG ma kiteszem a III.Bátorligeti Csillagászati Programhétvége felhívását, de ha nem sikerül ma, akkor holnap reggel.
Köszönöm, hogy újra itt lehettem, már várom a nyarat, és a jövőévet!!!!
2013.03.17
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Pape » 2013.03.17. 22:20

Az idei maraton különleges volt az biztos, de köszönhetően a szervezők helytállásának, idén is egy remek hétvége élményével térhettem haza. :)
Köszönjük, és találkozunk legközelebb!
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2013.03.17. 23:13

Tudjátok, az jutott eszembe: ha 3-4 napig nincs áram, nincs internet, nincs fészbuk, az ember azt hiszi, egy csomó mindenről lemarad. És amikor ezeket visszakapja, rájön: semmiről nem maradt le. Viszont lemaradt volna arról, milyen amikor az emberi kapcsolatok kerülnek előtérbe, és összefogással meg jó társaságban remek hangulatban telnek el a napok...túl gyorsan is, pedig elvileg vészhelyzet van. :)
Köszi mindent mindenkinek, és bocs ha nagy szavakat használtam :D Jövőre 3 méteres hófalak közt is ott leszek, sőt...kicsit talán még reménykedek is :)
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.03.18. 06:02

Örülök hogy akik eljutottak, jól érezték magukat. Én nem messze lakom, és mégis az ország túlfelén ragadtam. Sokszor néztem fel az égre, bevallom nem a csillagokat lesve.... Sajnos hiába vártam a napját nem lehettem ott. Remélem nyáron nem jön majd egy hóvihar, és ott lehetek a következőn.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2013.03.18. 20:31

Tudtam hogy kalandos lesz a hétvége:Pénteken a Debrecen táblától még vissza fordultunk,de szombaton reggel,már nem állíthatott meg minket semmi !A 78km-es utat sikerült szűk 2órán belül teljesíteni a jeges,havas úton.A Naplemente kezdetével minden jóra fordult.Csodálatos Panstarrs észlelésben lehetett része aki eljött Bátorligetre.A délutáni felhők háromnegyed óra alatt levonultak s onnantól kezdve kényeztetett a csodálatosan tiszta derült ég.Kipróbálhattam végre az új 10x50-es Scopium binómat(s még 4-5 másikat),amivel teljesen meg vagyok elégedve!
Mivel nekem "csak" egy 9L-em van,most alkalmam nyílt komolyabb műszerekkel is észlelni.
Megnézni okulárokat,mechanikákat,meghalgatni tapasztalt emberek előadásait.Aki ezt a hobbyt válsztja egy ilyen hétvége kihagyhatatlan.(raro28 jövőre gyere akár gyalog is :lol: !!!)Remek társaság volt,rengeteg tapasztalatot szereztem.Kell ennél több?
Béres Gabi a tavalyí évhez hasonlóan ismét remekül koordinált mindent,annak ellenére hogy az áramszolgáltatás minuszba teljesített(remélem azóta már helyre állt a szolgáltatás).Köszönünk mindent neki és mindenkinek aki őt segítette.
Jövőre ugyan ott :!:
90/900 SW
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.03.18. 20:51

Gondolhatod. Azt hogy elindultam Németo.-ba és vissza már megbántam mint a kutya amelyik hetet kölykedzett :D Meglehetősen nagy élmény volt Győrben, katasztrófa sújtotta övezetben tölteni napokat, örök emlék marad. Bár nem kétlem, hogy ugyanolyan nagy élményben lehetett volna részem Bátorligeten is. Viszont a Bátorligeti találkozó még mindig elérhető számomra, hiszen hála az égnek, többször van mint évszázados hóvihar. :) Sebaj, addig is ismerkedem az éggel, a távcsövekkel, és talán már nem leszek annyira "sötét" :) a csillagászathoz, mint amennyire érzem magam.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2013.03.18. 21:07

raro28 írta:Gondolhatod. Azt hogy elindultam Németo.-ba és vissza már megbántam mint a kutya amelyik hetet kölykedzett :D Meglehetősen nagy élmény volt Győrben, katasztrófa sújtotta övezetben tölteni napokat, örök emlék marad. Bár nem kétlem, hogy ugyanolyan nagy élményben lehetett volna részem Bátorligeten is. Viszont a Bátorligeti találkozó még mindig elérhető számomra, hiszen hála az égnek, többször van mint évszázados hóvihar. :) Sebaj, addig is ismerkedem az éggel, a távcsövekkel, és talán már nem leszek annyira "sötét" :) a csillagászathoz, mint amennyire érzem magam.


Nem te vagy sötét,hanem az ég!!!!Tanulni pedig sohasem késő, ilyen társaságban pedig rengeteget lehet tanulni.Akár észlelési technikát,akár gyakorlati dolgokat.Rossz időben meg lehet könyvből .......Amatörcsillagászok kézikönyve...atlaszok stb.
90/900 SW
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.03.19. 11:22

Éppen ezért is akartam mindenképp ott lenni. De nem vagyok én olyan elveszett, természetesen mindig tájékozódom a legfrissebb hírek felől, és a csillagászati témájú könyveket is szívesen olvasom. Természetesen azért a tapasztaltabb emberektől mindig többet lehet tanulni mint könyvekből. (A könyvektől nem lehet visszakérdezni olyan dolgokat amiket mégsem értettem meg :D )
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: VI. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2013.04.09. 13:26

Sziasztok. Lejárt téma tudom, de annyit szeretnék hozzátenni, vagyis kérdezni, hogy egy jelenlévő tagnak megadtam az e-mail címemet miszerint küld képeket, én nem kaptam meg, vagy a többi feliratkozó sem.
UI: Esetleg ha valaki tud képet küldeni, vagy tud olyan oldalt, annak megköszönném!!

Tisztelettel: A.Roland
Bátorlgiet 2013.04.09-13:26
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”