Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.06.03. 12:17

Hát ez az! Nekem nincs oltásim, nem is lesz (nem vagyok sem oltásellenes, sem vírustagadó, még mielőtt...).
Akkor én ezt az évet is ki kell hagyjam?
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: Imre » 2021.06.12. 11:52

Ha 400 emberből 3 nincs beoltva, akkor sincs semmi baj! Igaz, hogy az oltás nem jelenti a fertőzés mentességet, de ha mégis vírust kaptál, akkor könnyebben megúszod beoltva. Csak ennyit jelent, semmi többet. Ezért senki nem tudja garantálni, hogy a beoltottak nem fertőzhetnek!!! Ha zárt épületben akarsz csillagászkodni, akkor mint az esküvő, úgy kell tekinteni a rendezvényt, de ha szabad téren szeretnél, akkor az 500 fős, és oltási korlátozás nélküli eset áll fenn, hacsak nem 500-an alszanak majd egy sátorban! Az ebédlőbe is mehetnek oltottak és oltatlanok egyszerre, akárcsak a közértbe, sőt oda maszk sem kell! Ha rajtam múlna, akkor ezt az egész oltottsági követelményt megszüntetném, hiszen ha valaki beteg, akkor odahaza marad, ha tünetei sincsenek, attól még senki sem garantálja, hogy nem fertőz, hiszen a vírus láthatatlan. Nem nézi, hogy van-e igazolása, vagy nincs, annak, akibe beleköltözik! Aki ezt nem így gondolja, az a vírusnak drukkol, és nem az egészséges emberi immun-védelemnek! Szabad téren még maszkot sem kell hordani, ha megfelelő távot tartanak, akkor a cseppeken távozó vírusnak esélye sincs arra, hogy belélegezzed. Előbb rátapad a kezedre, a ruhádra, tehát a kéz fertőtlenítés, a számítógép, laptop, okostelefon, tablet, távcső kezelőszerveinek fertőtlenítése viszont nagyon fontos! A fertőtlenítés nélküli kézfogást kerülni kell, és akkor nem lehet semmi baj! Itt is az értelmes korlátozások betartása, és nem a merev szabálykövetés a lényeg! A vírus ugyanis nem fogja betartani azokat a szabályokat, amiket felállítanak, hanem végzi a maga dolgát. A vírus dolga a szaporodás, a miénk meg a védekezés, de értelmesen, és nem ész nélkül hozott szabályok szerint! Különben nem értem, hogy pl. Pfizer oltással miért nem oltatod be magad, amikor az már az idősektől a 12 éves korig hivatalosan is használható! Még beleférnél az időbe! Ha egészséges vagy, és miért ne lennél az, akkor komplikációd nem lehet belőle! Gondolom, hogy a kötelező oltásokat mind megkaptad, tehát ez a szabadon választott sem okozhat gondot! Általánosan tanácsolom mindenkinek, hogy ha a legkisebb tünetet felfedezi magán, akkor inkább várjon egy napot az indulással, és csak a biztos egészségesnek vélt állapotban induljon el a többiek érdekében! Ez sokkal több biztonságot ad mindenkinek, mint bármely oltási igazolás! No ennyi az én véleményem, és természetesen mindenki úgy tesz ahogy akar, vagy jónak látja! A hivatalos szabályok folyamatosan változnak, a helyes értelmezésük nem az én feladatom. Ha magamon a legkisebb fertőzés gyanús jelet tapasztalom, akkor biztosan nem fogok elmenni a többiek érdekében sem!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.06.12. 12:49

Szerintem mindenki mindent úgy értelmez, ahogy akar.
Bízzuk a szervezőkre, hogy milyen kritériumokat állítanak a részvételi lehetőség elé.
Az éppen érvényben lévő szabályozás akkor is köti a kezüket, ha az szerintünk nem ésszerű.
Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy aki a legcsekélyebb tünetet is tapasztalja magán (akár oltott, akár nem), az ne menjen közösségbe.

D.Laci
ui.: Az mindenkinek a saját döntése, hogy oltatja magát, vagy nem. Ennek (lehetnek) vannak következményei.
"Ön dönt! Iszik, vagy vezet."
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: chip » 2021.06.30. 15:12

üdv, gyerekekre milyen szabályok vonatkoznak majd? 7 éves, nincs védettségi igazolványa.
vighl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.29. 21:45

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: vighl » 2021.07.05. 18:50

Az MTT2021. tábor rendtartása szerint:
- hűtőláda kitiltva
- drón röptetése szabályok mellett engedélyezett
- a kutya meg sincs említve.
Az én cipőmet is elvitte az a vakarékeb...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.07.05. 23:24

vighl írta:
2021.07.05. 18:50
Az MTT2021. tábor rendtartása szerint:
- hűtőláda kitiltva
- drón röptetése szabályok mellett engedélyezett
- a kutya meg sincs említve.
Az én cipőmet is elvitte az a vakarékeb...
Mélyen egyetértek.
Ennek a kutyakérdésnek már nekifutottunk egy párszor, nem tudom miért nem lehet ezt egyértelműen tiltani.
Már volt belőle probléma is, konkrétan a mellettünk sátorozók kislányát harapta meg, volt rohangálás Tatabányára orvoshoz, meg oltási igazolások előkerítése.
Miért van erre szükség?
Ha az én házikedvencem egy Python, szabályozás hiányában ugyan úgy táboroztathatnám, mint a kutyát, nem tudom mi lenne a reakció?
(Főként, ha a Python megfojtaná a kutyát, mert megteszi...)

D.Laci
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2021.07.06. 22:11-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.07.06. 14:26

Az "Észlelőtáborok illemtana" részben szépen helyet kaphatna ez a szabályozás, akár 11. pontként, de úgy látom ez kényes téma, amit igazán nem tudok megérteni.
Pedig olyan részletesen megfogalmazottak az elvárt szabályok.
Már-már azt hinné az ember, hogy valaki(k) nek érdeke, hogy ne legyen említve...
Egy biztos, ha ez így van, erős érdekérvényesítő képességük van.
Én továbbra is utálom, ha a kutya beleszimatol a kajámba és oldalba hu..ozza a sátramat.

D.Laci
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2021.07.06. 14:33-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: mephi » 2021.07.06. 14:32

vighl írta:
2021.07.05. 18:50
...
- drón röptetése szabályok mellett engedélyezett
...
???
https://www.mcse.hu/egyesulet/egyesulet ... lelotabor/
"... Drónokat ne reptessünk a tábor légterében! ..."
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.07.06. 14:45

mephi írta:
2021.07.06. 14:32
vighl írta:
2021.07.05. 18:50
...
- drón röptetése szabályok mellett engedélyezett
...
???
https://www.mcse.hu/egyesulet/egyesulet ... lelotabor/
"... Drónokat ne reptessünk a tábor légterében! ..."
Igen ez mind előre látható és értelmes emberek között elkerülhető konfliktusok forrása.
Csa ha már volt is ilyen jellegű probléma és mégsem szabályozzák, az elgondolkodtató... ;)
A korábban részegen hangoskodók hamarabb el lettek tanácsolva, mint a házikedvencek, amelyek bosszúságot és sérülést is okoztak.
Miért kell a többségnek a kevesek kutyájával együttélnie?
Félreértés ne essék, szeretem a kutyát, volt is kutyám, de odahaza, mert ott van a helye.
Nem erőltettem rá senkire.
Nem mindenki rajong érte, sőt van aki fél is tőle.
De nem hiszem, hogy ezt normális esetben magyarázni kellene.
Ha a gazdájának nincs annyi esze és intelligenciája, akkor le kell neki írni.
A gyerekeket meg lehet fertőzni a csillagászat szeretetével, de a kutyákat...?
Mi keresnivalójuk van egy szakmai táborban?
A drónokkal is az a helyzet, hogy addig nincs baj, amíg baj nincs. Amíg nem okoz személyi sérülést, nem kaszál el egy távcsövet, szakít be egy szélvédőt, vagy sátrat...

D.Laci
ui.: Az sem meglepő (csak érthetetlen), hogy mint már annyiszor szemérmes hallgatás van egy-egy kényes téma felvetésekor, pedig a nyugodt tábori élet mindannyiunk érdeke.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Meteor 2020 észlelőtábor (MTT)

Hozzászólás Szerző: chip » 2021.07.07. 09:16

ezzel a kutyás kérdéssel én is egyetértek, úgy, hogy van kutyám, mindig is volt, ráadásul mindenhová viszem magammal. kempingekben sem lehet csak úgy szabadonengedni egy kutyát, van földbetekerhető pórázhorgony, lehet sétáltatni, a többiektől távol szabadon futtatni. (sőt, van kemping, ahol van kifejezett kutyafuttató, elkerítve) persze aranyos, ahogy ott szaladgál egy kis öleb, de bármikor történhet valami, ami miatt a legszelídebb kutya is támad (akár ijedtségből). de ha csak valakinek a tulajdonában kárt okoznak, az se jó. (és nem is a kutya hibája, honnan tudná, hogy egy sátrat nem pisilünk oldalba?) eszembe sem jutna a kutyámat szabadonengedni ennyi ismeretlen ember között, pedig egy végtelenül szelíd kutya. és mivel megkötni meg nem akarom, marad itthon és intéztem neki kutyaszittert.

a drónozás szabályozása nagyon jó, nekem nagyon nem tetszett, ahogy eddig ott röpdöstek a fejünk fölött ezek a kis vackok.

a gyerekekkel kapcsolatban még jó lenne információ, jöhetnek-e, és milyen feltételekkel (mivel kora miatt még nem oltható).
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”