Oldal: 1 / 4

Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.01.01. 11:08
Szerző: Attila
MZS!

Te mint vezérürü, nem tudtál volna (nem tudnál, ha még nem késő...) 15-20%-os árkedvezményt elérni MCSE tagok számára az alábbi kiállításra?
http://urkiallitas.hu/

Ez a jelenlegi tagok szívének is kedves cselekedet volna, és az MCSE népszerűsítésére, tagtoborzásra is kiváló.
Szerintem.


MDA

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.13. 21:41
Szerző: Attila
Ma megnéztem.
A 3.600,- Ft-os belépődíjhoz képest csalódás volt.
Gyenge kidolgozottságú makettek, sötétben álló, szinte olvashatatlan tablók...

A marketingje alapján sokkal profibb programra számítottam.
Inkább az MCSE-nek utaltam volna a jegy árát...


MDA

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.13. 23:40
Szerző: Vizi Péter
Valamiért ettől tartok én is, de bevállalom, már csak azért is, mert az összes ismerős engem kérdez, hogy megéri-e.

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 10:54
Szerző: Attila
Vizi Péter írta:Valamiért ettől tartok én is, de bevállalom, már csak azért is, mert az összes ismerős engem kérdez, hogy megéri-e.


Péter,

azt nem mondom, hogy sz@r, meg hogy élvezhetetlen, de azt igen, hogy a beharangozója és a belépőjegy árához képest csalódtam a látottakban. Amolyan régi-forma KISZ-MHSZ feeling-em volt végig; szerintem Te tudod, mire gondolok, mert egyívásúak vagyunk.

Pl. a Space Shuttle és egyéb űrhajók makettjében a műszerfalaknak csak a fényképe, esetleg egy igénytelen másolata van a board-ra kitéve... A holdautó makett sem egy működő copy, hanem egy összebőrözött cucc; pl. a szerkezet összecsomagolására és a kormányműre kíváncsi lettem volna, de nem bírtam lekövetni a mechanizmust és a rudazatot.

Valami - általam érthetetlen - okból az Apollo misszió tablói tök sötétben állnak; egy LED-es, ún. reflektor "világítja meg" őket, de még a sötét adaptált pupillám is kevés volt a normál távolságról való olvasáshoz.

A belépéstől kezdve az első kb. egynegyede a kiállításnak Goddard-ról, Werner Von Braunn-ról és munkásságukról szól, kéziratok, makettek, stb, azután egyszer csak ott a szovjet Sputnik-1, az első műhold az űrben. A semmiből. Puff. Biztos nyerték a kommunisták az amerikai lottón... Ha már NASA, meg arccal Amerika felé, akkor mit keres ott a Sputnik, meg Gagarin, stb.? Vagy ha már ott van, akkor meg ők hogy??? Tök konfúz az egész. Az amerikaiak importálták (agyelszívták) Braunn-t, azután a német technológia fejlődgetett, fejdőgetett az USA-ban, mire felküldték a második műholdat és a második embert az űrbe, az ördög birodalmában meg Ciolkovkíj után jött a Sputnik-1. Elsőnek. (Közte semmi.) Meg Gagarin is. Elsőnek.

Amiben meg tényleg elsők voltak, a holdutazásban, azt meg szinte csak megemlítik... Jellemző. hogy pl. ki van téve egy holdkőzet, amit meg is simogathatsz a vitrinen lévő lyukon keresztül, de azt sem az űrhajósok hozták le a Holdról, hanem egy holdi meteorit darab. Van persze e véleményemben némi költői túlzás, de nem áll messze a valóságtól.

Technikailag pedig nagyon igénytelen kivitel; de erről már írtam fentebb.

Szóval nekem nagyon nem jött be... Inkább az amatőr jelző illik rá, semmint a profi. Azt nem mondanám, hogy nem érdemes megnézni, viszont katarzisra ne számíts a végén.

MDA

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 11:27
Szerző: Vizi Péter
Értem, látatlanban és az eddigi beszámolók szerint ilyesmire számítok én is. Az ismerősi/baráti kör azzal bízott meg, hogy menjek el először én, aztán - már felkészülve a tapasztaltak alapján - vigyem el őket is és szóban pótoljam ki a hiányokat. Tudnak élni :D

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 11:45
Szerző: hajnal
Engem az egész kiállításban legjobban a sötétség zavart. Néhol a kiállított tárgyak félhomályban álltak, a táblát el sem lehetett olvasni, telefonnal világítottuk meg. Már ahol persze volt. Ugyanis a Spirit (?) marsjárónál nem raktak ki semmit, csak sejtem, hogy azt láttuk.
Szerintem arra pont jó, hogy a gyerekek érdeklődését felkeltsék az űrutazás iránt. Vannak persze furcsaságai, de mindent összevetve nekem tetszett. Érdemes megnézni, ha már van ez a lehetőség.

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 11:48
Szerző: Attila
Vizi Péter írta:... és szóban pótoljam ki a hiányokat. ...


Utána hívasd meg magad egy sörre, mert tutira ki fog száradni a szád... :lol:


MDA

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 11:58
Szerző: Klenox
Reméljük az új Közlekedési Múzeumban lesz egy jobb ilyen témájú kiállítás. Akik eddig voltak nem hozták meg a kedvemet.

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 12:16
Szerző: Klenox
Ha már a holdjáró szóba került: tisztelet Pavlics Ferencnek aki részt vett a tervezésben, a holdautó kerekét tervezte. Bővebben olvasni a járműről: http://www.hq.nasa.gov/alsj/lrvhand.html oldalon lehet. Ott a komplett kezelési leírás!

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Elküldve: 2016.02.14. 15:19
Szerző: cbo
Attila írta:atot.
Amiben meg tényleg elsők voltak, a holdutazásban, azt meg szinte csak megemlítik... Jellemző. hogy pl. ki van téve egy holdkőzet, amit meg is simogathatsz a vitrinen lévő lyukon keresztül, de azt sem az űrhajósok hozták le a Holdról, hanem egy holdi meteorit darab.

MDA


Valódi holdkőzetet nem fog kitenni senki, főleg simogatni nem, mert azok USA állami tulajdonban vannak, csiramentes vákuumkamrában. Ezek nem nézegetni és simogatni valók, hanem tudományos kutatás célját szolgálják, nagyon helyesen. Nagyon sok nemzet kapott kismintát, országzászlóval, azok általában az adott ország valamely múzeumában megtekinthetők. Mondjuk ebben kivételek vagyunk, mert a miénk perpill nincs kiállítva úgy tudom.
A holdi meteoritok és "visszahozott" holdőzetek között, kben lényegi különbség nincs nagyon.

Üdv:
Zsolt