Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.21. 22:03

Igen! Szerintem beszéljük meg!


pont írta:laza beszéljük meg..vagy...bocs ha bele szóltam

már megint videót hallgattam...


keresnék segítőket... hozzáértőt... lelkesedés van ...
arra gondoltam kivonatolni kéne a DGy videókat h ajánlható kereshető legyen egy- egy részben

hallgatva a videót ...címszavakat -időket írnék amit vki átolvasna ellenőrizne... aztán kivonatolnánk a fórumon...?

Tisztelettel kérem azokat, akik értik, hogy mit kérdez, illetve mit akar "pont" :) , az legyen szíves felvilágostani
engemet is, mert halvány gőzöm sincsen arról, hogy az egymást követő három "hozzászólásában"
mit akart kérdezni?!
Tóni
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.22. 15:46

pont írta:arra gondoltam kivonatolni kéne a DGy videókat h ajánlható kereshető legyen egy- egy részben
hallgatva a videót ...címszavakat -időket írnék amit vki átolvasna ellenőrizne... aztán kivonatolnánk a fórumon...?

A tartalomjegyzékek elég jól leírják a videók tartalmát. De ha valaki veszi a fáradtságot, és címszavas keresőt csinál, nem beszélem le, sőt... ;)
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.09.22. 20:41

tobe írta:Na most kitaláltam egy hülyeséget .... mi lenne, ha nem fix ilyen mintát teszünk a cső elé hanem egy hasonló mértékben eltakaró külső részén jobban takaró átlátszatlan anyagot elég gyorsan megpörgetünk, mint egy ventilátor. ?? Ha elég gyors akkor a villogást nem látjuk, az átlag jön ki.

Vidéken mi mindig arra panaszkodunk, hogy minden Pesten van, itt meg onnan rendelünk... :)


Ez tényleg hülység :mrgreen:
Amúgy a hörcsögös megoldás nekem is tetszik, de én ugyanezt inkább csótányokkal kívánom kivitelezni, azokból végtelen az utánpótlás és elég kicsik ahhoz, hogy a távcső köré építsek nekik egy pályát 8-)
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.09.22. 20:48

Tudom, az ötleteknek csak kis része jó, ez nem azok közé tartozik. :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.23. 22:14

hanee írta:
Ez tényleg hülység :mrgreen:
Amúgy a hörcsögös megoldás nekem is tetszik, de én ugyanezt inkább csótányokkal kívánom kivitelezni, azokból végtelen az utánpótlás és elég kicsik ahhoz, hogy a távcső köré építsek nekik egy pályát 8-)



Aztán mostantól minden Nap-észleléseden ott integetnek majd a kis csótányok, akik véletlenül belemásztak a képbe, mert "szereti őket a kamera"?

:lol:
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.09.23. 22:37

Kukac írta:
hanee írta:
Ez tényleg hülység :mrgreen:
Amúgy a hörcsögös megoldás nekem is tetszik, de én ugyanezt inkább csótányokkal kívánom kivitelezni, azokból végtelen az utánpótlás és elég kicsik ahhoz, hogy a távcső köré építsek nekik egy pályát 8-)



Aztán mostantól minden Nap-észleléseden ott integetnek majd a kis csótányok, akik véletlenül belemásztak a képbe, mert "szereti őket a kamera"?

:lol:


Fenéket 8-)
Majd olyan zárt rendszert építek, amiben a csótányok körbe forgatják a ... mit is? elvesztettem a fonalat..

:mrgreen:
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.24. 11:43

Hát kedves levelezők! Így azért ne! Az előző jegyzetek már sem nem humorosak, sem nem szellemesek, és a legkevésbé sem érdekesek. csak izléstelenek. És semmi esetre sem a Csillagvárosba valók!
Nem gondoljárok, hogy aki valami csillagászati (mondjuk tágabban: tudományos) mondandója, kérdése, gondja van, és ide klikkel, hát gyorsan tovább megy, mert nem óhajtja komolyabb mondandóját ostrobaságok közé tenni!
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.24. 13:24

Drága Lajos!

Pont te nyitottad ezt a fórumtémát, hogy a máshová nem tartozó, egyéb jellegű beszélgetéseket itt lehet
"levezetni". Tudom, ezekkel az ízeltlábúakkal a tudományos témától messze elkanyarodtunk, de
azért ízléstelen remélem nem volt.

:?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.24. 15:10

Kedves András!
Nem, az egész így izléstelen volt, olvasd el egymás utánÍ! Nem csak ide, hanem az egész csillagvárosba nem illik ez a hangnem. Vagy Te pl. mernél mondjuk DGynek ilyen stilusban írni? (Vagy akár hol másutt.) Különben teljesen mindegy ki nyitott (vagy úgy gondolod, mert nekem jutott az eszembe, azért lehet izléstelennek lenni?).
Egyébként olvassátok el a Csillagváros szabályzatát. Lajos.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.09.24. 21:41

astrohist írta:Kedves András!
Nem, az egész így izléstelen volt, olvasd el egymás utánÍ! Nem csak ide, hanem az egész csillagvárosba nem illik ez a hangnem. Vagy Te pl. mernél mondjuk DGynek ilyen stilusban írni? (Vagy akár hol másutt.) Különben teljesen mindegy ki nyitott (vagy úgy gondolod, mert nekem jutott az eszembe, azért lehet izléstelennek lenni?).
Egyébként olvassátok el a Csillagváros szabályzatát. Lajos.


Szerintem ezt is érdemes lehet megbeszélni, ha már ez a 'Beszéljük meg' topic.
Úgy gondolom az alábbiakban leginkább csak viccelődtünk egymással, senkinek a pólójába nem dobáltunk hörcsögöt és csótányt és senkit nem szídtunk, szóltunk le személyesen, mindössze egy agyalágyult eszmefuttatásunk volt, áltudományos alapokra helyezve. Aki ezt bármilyen formában is komolyan veszi vagy magára veszi, attól én kérek elnézést, de szerintem senki sem vette komolyan az alább leírtakat.
Az alábbiak messze nem súrolják az ízléstelenség határát és nem is ütköznek a fórumszabályzatba akárhogy is olvasom, bár a csótány valóban nem egy szép állat, ezt aláírom.

Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”