Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.06.25. 21:11

Kukac írta:Szó sincs genetikai válogatásról. Képességek alapján válogat szakembereket.
Nem embert próbál nevelni, nem az életre tanít meg.
"Jómunkásember"-t képez belőled.
Lehetsz mérnök, ha jó vagy matekból, lehetsz jogász, ha be tudod seggelni az egész történelmet,
de azt nem tanítja meg, miért ne drogozz, miért ne kurvázz, miért ne hazudj.

Ha genetikai válogatás lenne, akkor bizony nagyon sok gyerek kihullana.

Én úgy tudom (de nem állítom) hogy a képességeinket a genetikai kódunk ,közvetve,közvetlenül befolyásolja,hogy miként azt előre tudni nem lehet ,mert az egyik képesség,fel erősítheti de akár gyengítheti is a másikat.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.06.26. 09:13

véjani írta:Én úgy tudom (de nem állítom) hogy a képességeinket a genetikai kódunk ,közvetve,közvetlenül befolyásolja,hogy miként azt előre tudni nem lehet ,mert az egyik képesség,fel erősítheti de akár gyengítheti is a másikat.


A legmodernebb kutatások szerint maximum 40%-ban determinál a genetika és 60%-ban járul hozzá a környezet.
Persze, ha nincs tehetséged a rajzoláshoz, vagy nincs füled a zenéhez, akkor fújhatod,
de ezek nagyon speciális képességek. A hétköznapi dolgokra viszont igaz a fenti arány.
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.06.26. 23:14

A legmodernebb kutatások szerint maximum 40%-ban determinál a genetika és 60%-ban járul hozzá a környezet.


Ha ebből indulunk ki, akkor 40% genetikát egy jó környezet akár fel is javíthat ,de általában a közvetlen környezet is ugyanaz a genetikai vonal,így hát sokszor " rossz" képességgel" rossz" helyre születnek ,úgy már onnan elég esélytelen a élvonalba kerülni. Szerintem, nem egyenlő eséllyel indul a verseny.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.06.26. 23:56

Egyenlőség még a bolygók közt sincs, mi sem a legnagyobbon csücsülünk. :) Egyenlő esélyeket a bolygóknak, mind jöjjön a Föld pályájára, sok jó bolygó kis helyen is elfér. :) Persze szigorúan csak libasorban.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.06.27. 07:02

Vicces lenne, ha mi is a Jupiter vagy a Szaturnusz egyik holdja lennénk...
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.21. 00:29

A fórum szabályzatból: Ez egy szakmai fórum, ahol nincs helye a vallási, etnikai és politikai hozzászólásoknak.

Nem lehetne ezt valahogyan kiegészíteni, hogy az áltudósok, ezo-hívők, ufóvadászok stb. legalább ezt a szűk közösséget ne zargassák? (Lásd a mai hozzászólásokat: "Általános árapály"- mi az?, Mi a gravitáció? , Ezotéria.) Annyi más fórumon van erre lehetőség.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.21. 02:45

Nem értettem Kulizoli kirohanását, amíg meg nem néztem a legfrissebb hozzászólásokat 5 különböző topicban. Mindenhol agzmenésesek osztják az igét.

Mi lett ebből a fórumból???

Moderátort ide, de izibe!!!!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.07.29. 17:49

GEBE írta:
"Manapság, úgy tűnik kihalóban van a SZERÉNYSÉG,UDVARIASSÁG,SEGITŐKÉSZSÉG.Viszont van beképzeltség,lenézes,klikkesedés,üres dumálás,(lehetőleg a kezdők ne értsenek semmit.)
Ez minden fórumra igaz. (Többé,kevésbé.)

Nem kellene mozdulni "

Kedves GEBE! Nem vagyok ilyen borulátó. Amikor legutóbb Érden a Földrajzi Muzeum kertjében (személyesen először) találkoztunk, megállapításoddal éppen ellentétes helyzetet tapasztaltunk. Pl. a helyi amatőrök (ketten) minden ellenszolgáltatás nélkül elhozták távcsöveiket nyílános bemutatásra, és mások amatőr társak, köztük Te magad udvariasan örömmel, barátságosan informáltad az összegyűlt lérdeklődőket, mégpedig közérthetően, nagyképűség nélkül. Erre nem csak tanu vagy, hanem TE MAGAD IS RÉSZTVETTÉL BENNE. No, akkor még talán nincsen olyan nagy baj.
Ugy vélem, megvan a hajlam a kölcsönös, baráti eszmecsere és segítség íránt, de példát kellene mutatni.

Persze kicsit más az internet-fórum. De azért itt is a szivélyes segítőkészség, és a nyílt véleménycsere a jellemző. Talán azért tünik fel néhány (az össz résztvevőhöz képest) nagyon kis számú bajkeverő és önjelölt zseni. Éppen az általános normális hangnem miatt tünik ki olyan erősen pl. a "Zöldmarci" bunkósága, vagy az "Épész" végtelenül hosszú zagyva levele.
Ami egyébként a Zöldmarcit illeti, a Csillagváros-ban egyedi (és remélem egyszeri) jelenség. Ugyanis egyáltalában nem valamiféle tudományos érdeklődés vagy ismeret révén került ide, nincs is ilyen vonatkozású bejegyzése, viszont betolakodik, kiakádja válogatott durvaságait. Alighanem máshonnan már kiebrudalták, hát most minket szerencséltetett, hogy itt is is elhintse a viszályt. Remélem azóta már kitiltották a Csillagvárosból. De ez egyedi jelenség.Végül azt hiszem, hogy ennek az egész csvelynek inkább a Homokozó-ban vagy a Beszéljük meg-ben lenne a helye. Én ezt a teljes szövet mindenesetre átteszem az utóbbiba is. - Üdvözlettel: Lajos
(P.s.: Zöld Marci - népiesen Zöldmarci a XIX. sz. első felének hírhedt betyárja volt. Felkötötték. BQ.
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.07.29. 19:29

Valamikor az ismert név effektus miatt volt bennem tisztelet ön iránt...így kisbetűvel.

Sikerült ezt teljes mértékben és abszolút értelemben (is) lenulláznia.
Remélem ennél már nem tud lejjebb süllyedni....az én szememben már semmiképpen.

Mellesleg, nem is igazán értem miért és hogyan tudok még erre reagálni :D :D :D
Újraidézném önmagamat(aláhúzott rész bővítés)

"Kérem a rendszergazdát/moderátort töröljön ebből a körből.
A jövőben semmilyen formában nem szeretném, ha a nevem ehhez a társasághoz köthető lenne."

Ha a rendszerük jól lenne felépítve, lenne benne lehetőség az öntörlésre és ez az egész folyamat már régen lezárható lett volna!!

Itt jó páran nem szívesen látnak engem,...én pedig kellő mértékben nem szeretem őket, felejtsük végre el egymást.


astrohist írta:
Éppen az általános normális hangnem miatt tünik ki olyan erősen pl. a "Zöldmarci" bunkósága, vagy az "Épész" végtelenül hosszú zagyva levele.
Ami egyébként a Zöldmarcit illeti, a Csillagváros-ban egyedi (és remélem egyszeri) jelenség. Ugyanis egyáltalában nem valamiféle tudományos érdeklődés vagy ismeret révén került ide, nincs is ilyen vonatkozású bejegyzése, viszont betolakodik, kiakádja válogatott durvaságait. Alighanem máshonnan már kiebrudalták, hát most minket szerencséltetett, hogy itt is is elhintse a viszályt. Remélem azóta már kitiltották a Csillagvárosból. De ez egyedi jelenség.Végül azt hiszem, hogy ennek az egész csvelynek inkább a Homokozó-ban vagy a Beszéljük meg-ben lenne a helye. Én ezt a teljes szövet mindenesetre átteszem az utóbbiba is. - Üdvözlettel: Lajos
(P.s.: Zöld Marci - népiesen Zöldmarci a XIX. sz. első felének hírhedt betyárja volt. Felkötötték. BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.08.17. 06:32

Kukac írta:Rosszul látod. Komoly szinten megy az agyelszívás. Súlyos euro-ezrekért mennek külföldre orvosok, mérnökök,
és ki tudja még kik. Én is ebbe a kategóriában vagyok. Tudom, miről beszélek.

Szerintem rosszul tudod!
Nem hallottam arról, hogy bárkit is elraboltak volna a jól felszerelt laboratóriumából és arra kényszerítették volna, hogy nekik fejlesszen, dolgozzon vagy oktassa az adott ország buta diákjait. Többet fizetnek, jobb körülményeket biztosítanak, tudásod szinten tartják vagy inkább emelik és kész. Mindenki maga döntheti el, hogy elvállalja a munkát vagy sem.
Én 27 éve vagyok kapcsolatban az NCR nevű amerikai céggel. A szocializmusban a magyar ITV (Információ Technológiai Intézet) alkalmazottjaként, de az augsburgi NCR felügyelete alatt dolgoztam. A rendszerváltás után, a kapcsolat egyre közvetlenebb lett, majd 1995 óta a magyar leányvállalatnál mint "igazi" NCR alkalmazott, dolgozom. Ez idő óta 72 tanfolyamot végeztettek el velem. A tanfolyamoknak köszönhetően eljutottam, Németországi, Ausztriai, Angliai, Írországi, Olaszországi, Franciaországi, Svájci, Lengyelországi, Szlovákiai oktatási központokba. 2005-ben Amerikába (Dayton) mehettem volna Teradata tanfolyamra, de a magyarországi főnököm, "cost saving" indokkal ezt az utat lemondta, és ezeket már Web-base tréningként kellet elvégeznem.
És ez a lényeg! Amíg a németek irányítottak minket, ugyan úgy kezeltek mint egy német kollégát. Olyan tanfolyamokon is részt vettünk amelyek feleslegesnek tűnhettek a magyar leányvállalatnál, hiszen érvényben volt az un. COCOM lista, de ők tudták, hogy a dolgok egymásra épülnek, nem érdemes lépcsőfokokat kihagyni...
A magyar főnökök csak a negyedéves elvárásoknak akarnak megfelelni, kezük meg van kötve, csak szigorítani tudnak...
Igen, fele vagy harmad annyit fizetnek mint nyugatabbra, de így is kétszer annyit mint a magyarok...
Én sokat köszönhetek ennek a cégnek. Azt is tudom, hogy a hasonló, konkurens cégek is így működnek, IBM, Oracle, Microsoft, Dell, HP... mind egyforma, hiszen egymást másolják, egy jól bevált ötlet egy-két éven belül átvételre kerül.
és ez nem kormány-politikai probléma, hanem a multiakt lehet okolni a jelenségért, akik akik a közép-kelet európai országokat "Low-cost" azaz olcsó munkerő és erőforrás kategóriába sorolták be.

De az, csak éppen nem párt függő. Magyarország nem fog tovább lépni addig amíg nem változtat a régi begyepesedett álláspontján, hogy mindig valakiket majmolni akar. A svéd adó modell, a francia egészség biztosítás, az olasz oktatás, a német ez, az amerikai az nem működik egymással! Ha már másolni akarunk, akkor egyet másoljunk és ne kollázst akarjunk csinálni, attól függően, hogy melyik kormány vezető éppen hova szeretne utazni... Arra gondolok, hogy ha a svéd adó modell jobb lenne mint a német, akkor azt átvették volna a németek is, és akkor az már német is lenne, ezek a dolgok szorosan összefüggenek egymással, nem lehet elemenként összeválogatni...
A kínai-indiai-egyéb ázsiai koponyák nem veszi kfel velünk a versenyt kreativitásban. Szintén tapasztalat.
Kínai mérnökcsoportot lealáztuk öltetek és újdonságok terén, viszont negyed annyiból kihozták a
berebdezést, mint mi....

Ez netto fas...
Ne a kínai piacon megvett fúrógépedből indulj ki!
A kínaiak hamarosan a Holdra szállnak.
Az indiai informatikusok, programozók híresek az egész világon.
Én naponta találkozom velük, telefonon keresztül persze, a különböző Global Support Centerekben...
Nem alkalmaznák őket az AT&T, CISCO, Juniper stb. cégeknél, ha nem lennének kreatívak, hiszen hibakeresésnél a kreativitás és a szakmai tudás elengedhetetlen!
A Japán mérnökökről hallottál már? Ugye igen...
Nézd András, én nem akarok veled vitatkozni, de én közel 30 éve élek ebben a világban, a konkurenciával, hol együtt dolgozva, hol egymás ellen harcolva, én ezt tapasztaltam.
Hidd el, magyar vagyok, mindig az voltam és az is leszek, de nem vagyunk se különbek se hitványabbak mint más. Az, hogy ki hogyan tud élni a lehetőségeivel az az embertől és a szerencsétől függ.
A legfontosabb szerintem az, hogy nem a szerencsésebbekre kell irigykedni, hanem meg kell nézni, hogy mit tett érte és mennyi energiát fektetett a "szerencséjébe".
LGT: " Amíg te játszottál a téren, én billentyűket gyúrtam egy zongorán..."
Üdv,
L.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Dlajos 2012.08.17. 16:42-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”