Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: zozee » 2012.03.26. 08:28

Olyan sok és szinte minden igényt kielégítő fórumtéma van már létrehozva, hogy a korlátozási idő akár egészen hosszú idő is lehetne.
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.03.26. 11:34

zozee írta:Olyan sok és szinte minden igényt kielégítő fórumtéma van már létrehozva, hogy a korlátozási idő akár egészen hosszú idő is lehetne.


Kiemelve a hozzászólásod lényege, amit minden reklámban(is) viszontláthatsz, eltünteti az igazmondás felelősségét, és persze az eltérő véleményeket is !!

A valódi hatalom, ugye a gátlás/korlátozás/megszüntetés lehetőségének birtoklása.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.03.26. 11:46

Végeztem egy kis számolást:
- 1 kérdés (a témája, feladója nem érdekes)
- 1 megfontolt, pontos válasz (Astrohist, azaz BQ)
- 20! (az enyémmel együtt 21) hozzászólás (a "miért ide raktad" kérdéskör körül pörögve).

szerintem ez az arány a szomorú.

sziasztok,
--mpt
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: zozee » 2012.03.26. 12:00

marci_22 írta:
zozee írta:Olyan sok és szinte minden igényt kielégítő fórumtéma van már létrehozva, hogy a korlátozási idő akár egészen hosszú idő is lehetne.


Kiemelve a hozzászólásod lényege, amit minden reklámban(is) viszontláthatsz, eltünteti az igazmondás felelősségét, és persze az eltérő véleményeket is !!

A valódi hatalom, ugye a gátlás/korlátozás/megszüntetés lehetőségének birtoklása.


Nem igazán értem, hogy mi a gondod. Az, hogy nem hozhat létre a delikvens topicot, attól egy már meglévő, témába vágó topicban felteheti a kérdését, elmondhatja a véleményét. Ez szerintem nem korlátozza az eltérő vélemény kifejezését. Az igazmondás felelősségével sem tudom, hogy mire gondolsz. Pontosan azért írtam, hogy "szinte minden igényt", mert nyilván megfogalmazódhat a meglévőkön túl végtelen számú téma, de ezek javarészt beleférnek a már létrehozottakba.
Remélem nem értettelek félre. Ezzel én be is fejeztem, csak én is ki akartam fejezni a véleményemet. Vitába biztos, hogy nem fogok bele menni.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.03.26. 16:19

mpt írta:Végeztem egy kis számolást:
- 1 kérdés (a témája, feladója nem érdekes)
- 1 megfontolt, pontos válasz (Astrohist, azaz BQ)
- 20! (az enyémmel együtt 21) hozzászólás (a "miért ide raktad" kérdéskör körül pörögve).

szerintem ez az arány a szomorú.

sziasztok,
--mpt


legyen 22.

pont ezért nyomtam bq válaszára "köszönömöt", de sajnos "nemköszönöm"-gomb nincs: hátha valaki veszi a lapot, hogy nem kell mindenre válaszolni.

egyébként Lajosbácsi válasza szerintem elég jól rávilágított, hogy azért a kérdés és a válasz nem olyan egyértelmű és egyszerű, mint amilyennek tűnik.

és engem is kezd aggasztani, hogy lassan bárhova ír is az ember valamit, pár órán belül megjelenik egy önjelölt moderátor valamit fontoskodni. :(

szerintem a "bugyuta" kérdéseknek is van létjogosultsága, nem szeretnék olyan fórum tagja lenni, ahol csak akkor tehetek fel kérdést, ha csatolok legalább egy nobel-díj jelölést vagy minimum 4 szabadalmam számát.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.03.26. 20:30

Dlajos írta:Az idő önmagában még nem változtat meg senkit, ha az csak telik, de az illető nem tapasztal.
Egy újonnan regisztrált fórumtárs pedig nem biztos, hogy hülye aki nem tud normálisan fórumozni!
A megoldást pedig Kurucz János (Sidius) megmutatta. Megoldása hasznos és nagyon elegáns volt.
A szemléletesség kedvéért eltérek a valóságtól!
Mars topikban új kérdés: "Tényleg sajtból van a Hold?"
Válasz:"Válaszomat a megfelelő topic-ban olvashatod! <link-Hold>.
És máris minden a helyére került!


Nem arról van szó, hogy bugyuta kérdést már létező topikban ne tehessen fel!!!!! Tegyen, szíve joga, és azt azután már tényleg csak komoly moderátori közreműködéssel lehetne ellenőrizni, tartalom elemzés, meg mit t'om én mi minden. Vagy a válaszadó fentiekben leírt viselkedésével. Viszont, ha prompt nyithat új topikot bugyuta kérdésének, akkor nyit is! De akkor már "kiömlött a tej", ott van az új topik.Az idő megoldhat bizonyos dolgokat. Pl. ha az "illető" beleolvas a topikok áttekinthetetlen erdejébe, vagy első hevületére alszik egy jót. Ha rögvest nyithat új topikot, csak eggyel növelte a fák számát az erdőben, és a következő érdeklődőnek még kevesebb esélyt adott, hogy bemerészkedjen oda olvasgatni, akár csak a topikok címét is, nem hogy a hozzászólásokat. Az előzőek példáját követve nyit egy topikot az új illető is, hogy "Igaz-e, ha nem lenne a Hold, a Föld tengelye kiegyenesedne, és nem lennének évszakok?" (forrás: asszem National Geographic TV) Szóval működik egyfajta pozitív visszacsatolás, ez törvényszerű, a topikok számának növekedtével nő a valószínűsége az új topik nytásának. Ez csak intuíció, de szerintem bizonyítható is. Pláne, ha semmi gátja, fékje nincs új topik nyitásának. De hiszen pont azt keressük. Többed magammal az idő tényezőben látunk megoldási lehetőséget.

Üdv: Szolcs
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szolcs 2012.03.26. 20:50-kor.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.03.26. 20:41

sq írta:és engem is kezd aggasztani, hogy lassan bárhova ír is az ember valamit, pár órán belül megjelenik egy önjelölt moderátor valamit fontoskodni. :(

szerintem a "bugyuta" kérdéseknek is van létjogosultsága, nem szeretnék olyan fórum tagja lenni, ahol csak akkor tehetek fel kérdést, ha csatolok legalább egy nobel-díj jelölést vagy minimum 4 szabadalmam számát.

Szerintem nem az a baj, hogy önkéntes moderátorként próbál fellépni, hanem, hogy mindenki adminisztratív megoldást tart egyedüli megoldásként.
Egy új hozzászóló, még ha új témát nyit is meg, lehet sokkal hasznosabb, mint egy grafomán fórum tag századik "hozzászólása"!
Statisztikai számítások alapján, kinek hány "köszönömje" van, vagy mióta tagja a fórumnak, hány " szakmai" hozzászólása van, a topic nyitónak legyen szabad keze eldönteni, hogy a hozzászólás látható legyen vagy nem, értékes vagy nem, stb...
Mindegy, hogy ki, csak valaki tegyen már rendet!
Tegyen rendet a moderátor vagy az adminisztrátor, hogy én ne lássam azt a sok felesleges új témát, mert az a szerencsétlen biztosan lusta volt utána nézni, hogy van-e már ilyen topic.
Ez mind prekoncepció...
Ha a kérdés nem érdemel ÉRDEMI válasz akkor ne válaszolj rá és hadd elsorvadni , ha igen, és válaszolni akarsz rá, akkor irányítsd a megfelelő topic-ba és az értekezés a megfelelő helyen folytatódik tovább.
Nem tudom megérteni, hogy az emberek miért félnek a minimális önállóságtól is...
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.03.26. 21:01

korei írta:Nem ertek egyet semmifele olyan korlatozassal, amely valakit, aki a csillagaszat irant erdeklodik, legyen az
10 eves vagy 100, ki legyen zarva, vagy a topikja torolve legyen.
Ennek a forumnak a celja, szerintem az, hogy azok, akiket a csillagaszat erdekel, legyenek az illetok kezdok vagy felprofik, itt megirhassak a gondolataikat, a kerdeseiket, vagy eppen az "elmeleteiket". Minel tobb hivet szerezzen a csillagaszatnak.

Nem ertek egyet, vagyis torolnem azokat a gunyolodo, a topiknyitot vagy valamelyik hozzaszolot lekezelo beirasokat, valamint azokat, amelyek meg erintolegesen sem tartoznak a megnyitott topikhoz.

Nem ertek egyet a "mindent bele" topikkal (l: David Gyula kerdesek) mert ott a legkulonbozobb temak vannak egy topikba belezsufolva es nehezkes kibogozni, hogy van-e kozottuk olyan, amelyikbe egy uj hozzaszolas beleferne. (Persze mindenki szeretne, ha David Gyula az o topikjaval foglalkozna.)
Az onallo topikok elonye az, hogy akit erdekel az beszall, akit nem az atlepi.

Ne haragudj Ferenc, de ezt a témát a "Beszéljük meg" topicban tárgyaljuk a továbbiakban.
Lám lám, korei 2009-ben regisztrált és a 14.-dik hozzászólását írta a nem megfelelő topicba.
Milyen büntetést érdemel?
Bocs Ferenc, egyet értek veled, csak példaként rángattalak bele..
Üdv,
L.
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.03.27. 10:34

Valamikor volt egy parabola című tévéműsor.
A műsorhoz hasonlóan az alábbi hozzászólás is egy tükör, mondhatni parabola tükör, önmagunkról - önmagunknak.
A felületi jósága szerintem minimum lambda/20 vagy Strehl 0.98 :lol: :lol: :lol: :lol:

"Szerző: ráns belgór (sq) » Ma, 8:46
szolgálati közlemény: topikkészleteink kimerülőben vannak! ezúton szeretném felhívni minden kedves internetes pajtás figyelmét, hogy a csillagváros szerverei már legalább 1%-os leterheltséggel dolgoznak, és a mindenféle témára nyitogatott topikok tovább terhelik a rendszert! ne felejtsük el, hogy egy topikcím akár TÖBB BÁJT is lehet!

a gazdasági világválság hatása pedig, hogy a bájt drága!

megelőzendő a katasztrófát, a topikokat átfogó egyszerűsítésnek fogjuk alávetni, ezzel több kilobájtot megspórolva, valamint leegyszerűsítve a t. fórumozó közönség dolgát.

április 1-től három topikba vonjuk össze a fórum topikjait:

- általános kérdések topik: ez tartalmaz majd minden olyan kérdést, amely általában a csillagászattal, észleléssel, elméleti és gyakorlati asztrofizikával, csillagászati műszerekkel, matyóhímzéssel, alternatív kozmológiai elméletekkel foglalkozik.
- egyéb kérdések topik: minden olyan kérdést itt lehet majd feltenni, amely az általános kérdések topik tematikájába nem fér bele.
- moderátornak! topik: itt lehet jelezni, ha szerintünk egy téma nem a megfelelő topikba lett megírva, ezáltal veszélyeztetve sokmindent és még egy csomó mást is! ez a topik a heves vitákat elkerülendő zárt lesz, ide csak a moderátorok írhatnak majd.

létrejön ezen kívül egy szakmai grémium topiktalanító bizottság néven, melyet magasan kvalifikált fórumozók fognak alkotni, vitás kérdésekben az ő szavuk számít majd. amennyiben nincs vitás kérdés, az ő joguk lesz vitát kezdeményezni. a grémium tagjai olyan aktív fórumozók lehetnek, akiknek legalább 2 soros aláírása van, többször használtak már hozzászólásukban dőltbetűs írásmódot, és még sosem rontották el a "quote" tag-et, ezekkel bizonyítva szakmai rátermettségüket! a bizottság minden február harmadik szombatján ülésezik majd.

továbbá - az újabban egyre gyakrabban megjelenő - internetes fenegyerekkedést (ún. "trollkodást") megelőzendő, szintén bevezetésre kerül néhány egyszerű szabály: hozzászólást csak az írhat, aki legalább 810 napja tag, rendelkezik legalább 203 ismerőssel, írt már legalább 5 hozzászólást, saját nevén ír (nicknév rovatba megadva az adószámát a pontos azonosítás végett), 175 cm magas, barna hajú, kék szemű, trapper farmere van oldalt egy olajos plecsnivel, a felhasználónevükben pedig minimum egy umlautos ával kell rendelkezniük.

szintén az ún. "trollkodást" megelőzendő, a hozzászólások ezentúl előre moderálva jelennek meg. minden új hozzászólást kérünk beküldeni az egyesület címére ajánlott, tértivevényes küldemény formájában levelezőlapon. az egyesület ezután továbbítja a hozzászólástervezetet az mta kfki részecskefizikai kutatóintézetébe előzetes szakmai normakontrollra, másodpéldányát a szép magyar nyelv társasághoz stilisztikai és helyesírási normakontrollra, valamint egy példányt megküld az országos széchenyi könyvtár archívumának. a megjelenő hozzászólásokat ez elektronikus megjelenés mellett az egyesület iktatja, lefűzi, sokszorosítja, a nem kívánt példányokat megsemmisíti, átvilágítja, indigózza, margót rajzol rá pirossal, széljegyzetet fűz hozzá, lábjegyzetet fűz hozzá, kiemeli az idegen szavakat, satírozza, sraffozza, rácspróbának veti alá.

reméljük az újításokkal egyszerűbbé válik majd a keresés, hisz akit csak az egyéb kérdések érdekelnek, azok ezentúl könnyebben megtalálhatják majd az ilyen jellegű hozzászólásokat, nem kell annyi topikcímet végignyálazni, ami nyílván sok idő!

további kellemes fórumozást kívánunk! óvjuk a fákat és vizeket, használjunk el kevesebb topikcímet!

mcse topikújrahasznosítási akciócsoport, 1492 budapest, pf. 12.

A ráns belgór (sq) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
f1angel


ráns belgór (sq)"
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: sp. » 2012.03.27. 20:30

köszi marci_22 hogy megőrizted sq írását. legalább néhány percig még itt lesz.
:D :D :D
sp.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”